Pašto rūmai Klaipėdos miestui – nepakeliama finansinė našta?

Netyla diskusijos dėl buvusio Klaipėdos centrinio pašto pastato ateities. Penktadienį aptarti situacijos prie bendro stalo sėdo uostamiesčio savivaldybės ir Lietuvos architektų sąjungos atstovai.

Apsaugojo kariliono varpus

Susirūpinimą dėl parduoti norimo kol kas Lietuvos paštui priklausančio istorinio pastato likimo išreiškė ir Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos skyriaus atstovai.

Šie kreipėsi į Klaipėdos savivaldybę su prašymu padiskutuoti apie jo įveiklinimą, nepaisant to, kad kultūros vertybe laikomo pastato pardavimo aukcionas jau paskelbtas.

Objekto pardavimo pradinė kaina – 1,56 mln. eurų.

Anot Klaipėdos savivaldybės Paveldosaugos skyriaus vadovo Vitalijaus Juškos, galiausiai pavyko pasiekti, kad kariliono varpai būtų pripažinti vertingąja pastato savybe.

Tai reiškia, kad perimdamas objektą, naujasis jo šeimininkas privalės išsaugoti kariliono varpus, kuriuos dabar saugo ir valstybė.

Pasak V.Juškos, nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos ekspertai įtraukė dar vieną vertingąją savybę – visuomeninę paskirtį. Klausimas, kiek tai padės ar veikiau sutrukdys parduoti milžiniškų investicijų reikalaujantį Klaipėdos centrinio pašto pastatų ansamblį?

„Ką galėjo, tą padarė“

Kaip teigė Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkė Gerda Antanaitytė, svarbu, kad pastatas nestovėtų tuščias ir neišgąsdinti būsimo investuotojo.

Priešingai, reikėtų parodyti, kad jame gali būti vykdomos įvairios veiklos. Galbūt surengiant kūrybines dirbtuves, padėsiančias suvokti objekto reikšmingumą.

Pasigirdo svarstymas, esą vargu, ar atsirastų pirkėjas, jei pašto paskirtis liktų visuomeninė, juolab kad norinčiųjų jį įsigyti – ne marios.

Anot Klaipėdos vicemero Arvydo Cesiulio, toks sprendimas faktiškai palaidoja galimybę parduoti pastatą ir jį restauruoti. Esą savivaldybė tokiam brangiam pirkiniui pinigų neturi.

„Manau, šiuo klausimu politinėje erdvėje – daug populizmo. Ką savivaldybė galėjo, tą padarė. Man dar susirūpinimą keltų būtent pagrindinės salės interjeras, kad jis būtų viešai matomas. Daugiau susirūpinimo nejaučiu, jeigu verslas paimtų paštą ir sutvarkytų su varpais ir pagrindinės salės interjeru. Tai duok, Dieve, jam sveikatos“, – žodžių į vantą nevyniojo Klaipėdos savivaldybės Urbanistinės plėtros departamento direktorius Kastytis Macijauskas.

Spręs miesto taryba?

Vis dėlto, reaguodamas į kilusį visuomenės ažiotažą, Klaipėdos meras pavedė savivaldybės specialistams paruošti tarybos sprendimą. Dėl tolimesnio jo likimo apsispręsti turėtų politikai.

Lietuvos paštas siekia parduoti pastatų ansamblį, kuris susideda iš 2103,76 kv. m ploto centrinio pašto, 769,48 kv. m ploto telegrafo-pašto bei dviejų administracinių pastatų, kurių plotas yra 103,88 kv. m ir 80,55 kv. m.

Pastatai yra įrašyti į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą. Aukcione taip pat parduodami ir kiemo statiniai bei garažas.

Skelbiama, jog pradinė visų objektų pardavimo kaina yra 1,56 mln. eurų.

Dalyvių registracija truks iki gruodžio 11-osios.

Norintieji registruotis aukcione turi sumokėti ir 20 tūkst. eurų garantinį įnašą. Aukciono rezultatai paaiškės gruodžio 17-ąją.

Viliamasi, artimiausiu metu pavyks rasti šeimininką, kuris turės finansinių galimybių pasirūpinti griūvančia vertybe.

Tai unikalus pastatas, kuriame, remiantis kitų šalių pavyzdžiais, galėtų veikti viešbutis ar privatus muziejus.NAUJAUSI KOMENTARAI

tomas

tomas portretas
Labai kvailai atrodo diskusijos dėl ,,per brangaus" Centrinio Pašto komplekso išlaikymo. Bet jis brangus ne dėl išlaikymo kaštų, o brangus, pirmiausiai, kaip statinys, kaip architektūrinis paveldo kompleksas. Ar yra gražesnis, vertingesnis.paveldo objektas Klaipėdoje? Manau, kad - ne. Tad ar ne mūsų pareiga jį išsaugoti ateinančioms kartoms ir tikslingiausiai - paliekant jo pirmykštę paskirtį. Išsaugotas jis taps dar brangesniu.

Sakau

Sakau portretas
gal šitą paštą nupirks tie patys kur dabar ,,Klaipėdos"viešbutį nupirko? Galės ir nuo karlijono pusgyves manekenes mėtyt..

Anonimas

Anonimas portretas
Kadangi Lietuva PRIVALO grazinti okupuotas Prusijos zemes tai Lietuva NESUINTERESUOTA Memelio Krasto vystymu ir istorinio paveldo issaugojimu. Dabar svarbiausia NUGREZTI is uosto kuo daugiau pinigu.ir DINGTI is Krasto. Patys matot, kad apie gyventojus NULIS RUPESCIU.
VISI KOMENTARAI 46
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių