Net penkiose savivaldybėse – nemokamos fizinio aktyvumo treniruotės vandenyje

  • Teksto dydis:

VšĮ Plaukimo mokykla inicijuoja projektą „Fizinio aktyvumo treniruotės vandenyje paaugliams ir jų šeimos nariams“, kuris bus vykdomas Kupiškio ir Klaipėdos baseinuose.

Šis projektas siekia skatinti fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną, įtraukiant įvairaus amžiaus dalyvius į plaukimo sportą. Kupiškio ir Klaipėdos baseinai taps vieta, kur šeimos kartu lavins plaukimo įgūdžius, ugdys ištvermę, mokysis komandinio darbo ir vandens saugumo pagrindų, taip prisidėdami prie bendros sveikatos gerinimo ir aktyvaus gyvenimo būdo skatinimo.

Šįkart projektas bus vykdomas Klaipėdos ir Panevėžio apskrityse, iš viso apimant net 5 savivaldybes.

Artimieji taps vaikams pavyzdžiu

Viso projekto laikotarpiu planuojama nemokamai į plaukimo ir fizinio aktyvumo veiklas įtraukti bemaž pusę tūkstančio vaikų, paauglių (nuo 13 iki 17 metų) ir jų šeimos narių: tėvų, senelių, brolių ar seserų (nuo 18 iki 64 m.).    

Visi kartu jie treniruosis reguliariai po 3 kartus per savaitę.

Treniruotės vyks skirtingais etapais. I etapas – 2024 m. rugsėjo 3 d. – gruodžio 31 d., II etapas – 2025 m. kovo 1 d. – birželio 30 d., III etapas – 2025 m. rugsėjo 1 d. – gruodžio 31 d.

Kiekvienu laikotarpiu veiklose dalyvaus po 150 unikalių dalyvių. Iš viso projekte numatyta į veiklas įtraukti 450 dalyvių, iš kurių ne mažiau nei 75 proc. vaikų ir paauglių (iki 18 metų).

Dalyviai įsilies į fizinio aktyvumo treniruotes vandenyje, didins ištvermę, tobulins plaukimo įgūdžius, mokysis komandiškumo svarbos per komandinius aktyvius žaidimus vandenyje, mokysis vandens gimnastikos ir aerobikos pagrindų. Taip pat veiklose numatytas reguliarus išgyvenimo įgūdžių vandenyje ugdymas.

Pasak projektą vykdančios Plaukimo mokyklos direktorės Ievos Vaičiurgės, tikimasi, kad šeimos nariai, dalyvaudami kartu su vaikais projekto veiklose, darys didesnę įtaką vaikams dėl įpročio išlikti fiziškai aktyviems projektui pasibaigus.

„Projekto tikslas – didinti vaikų fizinį aktyvumą vykdant fizines veiklas vandenyje. Projektas prisidės prie fizinio aktyvumo skatinimo ir prie nelaimingų atsitikimų vandenyje mažinimo“, – akcentavo I. Vaičiurgė.

Sprendžia ir nutukimo problemą

Šiuo projektu sprendžiama ne tik didėjančio fizinio pasyvumo, bet ir vaikų bei paauglių nutukimo didėjimo problema.

2024 m. Higienos instituto specialistai parengė 2022–2023 mokslo metų ugdymo įstaigas lankiusių vaikų sveikatos duomenų įvertinimo apžvalgą, kurios rezultatai privertė susimąstyti: net 19,1 proc. 2–17 m. mokinių konstatuotas antsvoris arba nutukimas, o tarp 7–17 m. amžiaus mokinių ši problema dar didesnė – net 22,4 proc.

Pabrėžiama ir tai, kad svarbu anksčiau pradėti kovą su šios besivystančios problemos priežastimis.

„Tai galima padaryti edukuojant visuomenę, kokią naudą suteikia fizinis aktyvumas, kodėl verta praktikuoti sveiką gyvenseną, kokį teigiamą poveikį žmogaus protinei, socialinei ir fizinei veiklai daro aktyvus ir reguliarus fizinis aktyvumas. Atkreipiamas dėmesys į tai, kad edukuoti apie sveiką gyvenseną ir formuoti įprotį aktyviai sportuoti reikia pradėti kuo ankstesniame amžiuje, į sporto veiklas įtraukiant artimuosius kaip papildomą motyvacijos elementą“, – pabrėžė Plaukimo mokyklos atstovai.

Projektas „Fizinio aktyvumo treniruotės vandenyje paaugliams ir jų šeimos nariams“ vyks Biržų rajono, Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Kupiškio rajono ir Panevėžio rajono savivaldybėse.

Projekto dalyviams šios veiklos bus nemokamos, todėl vandens treniruotė taps labiau prieinamos mažiau galimybių turintiems asmenims.

Projektas bendrai finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.

Sporto projekto pabaigoje bus pildomos anketos apie fizinio aktyvumo veiklų kokybę. Surinktus duomenis bus galima sisteminti ir panaudoti kitų sporto veiklų organizavimui.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių