Muzikos festivalį „Permainų muzika“ atidarys Klaipėdos kamerinis orkestras

 • Teksto dydis:

5-asis šiuolaikinės muzikos festivalis „Permainų muzika“  pradeda kelionę 15-ojo Klaipėdos koncertų salės gimtadienio link. Koncertų salė 2020 metų balandžio 1-ąją minės 15-os metų veiklos sukaktį. Viso koncertinio sezono metu ji bus pažymima pačiomis įdomiausiomis ir vertingiausiomis meninėmis programomis. Rugsėjo 20 – spalio 9 dienomis Klaipėdą drebins įdomiausių šiuolaikinės klasikinės XX–XXI a. kūrėjų muzika, garsiausių pasaulio bei Lietuvos atlikėjų pasirodymai.

Energijos impulsą festivaliui duos rugsėjo 20 d. 18.30 val. atidarymo koncertas „Siela ir kūryba“, kuriame nuskambės ir pasaulinė premjera. Programą atliks Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus), kuriam pirmą kartą diriguos ypatingas festivalio svečias, vienas žymiausių altininkų Europoje Hartmutas Rohde (Vokietija). Kaip solistas ir dirigentas jis pasirodo prestižinėse pasaulio scenose.

„Vien tokių asmenybių, kūrėjų kaip Hartmutas Rohde buvimas Koncertų salėje, kuris dalijasi savo tarptautine muzikine patirtimi, mus praturtina, įkvepia naujiems muzikiniams atradimams, interpretacijos ieškojimams“, – sakė M. Bačkus.

Publika taps liudininkais „Global Music Awards“ dviejų aukso medalių savininkės, Žibuoklės Martinaitytės, specialiai šiam festivaliui sukurto kūrinio „Sielovaizdis“ (suom. “Sielunmaisema“) premjeros. Jos solo partiją violončele interpretuos M. Bačkus.

„Džiugu, kad mes turime Žibuoklę Martinaitytę, kuri atvyksta su savo kūryba į Klaipėdą ir kad būtent čia atliekami unikalūs kūriniai. Mums, klaipėdiečiams, kultūros, saviraiškos, savivertės prasme yra labai vertinga, kad bendradarbiaujame su žmonėmis, kurie pasauliui neša kultūrą“, – teigė M. Bačkus.

Džiugu, kad mes turime Žibuoklę Martinaitytę, kuri atvyksta su savo kūryba į Klaipėdą ir kad būtent čia atliekami unikalūs kūriniai

Taip pat šiame koncerte skambės žymaus vokiečių režisieriaus ir kompozitoriaus Heinerio Goebbelso kompozicija „Paskutinių daiktų šalyje“ (“In The Country Of Last Things“). Koncertą ves muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Šiais laikais labai aktuali ir svarbi ekologijos tema neliks nepaliesta ir šiame festivalyje. Rugsėjo 24 d. 18.30 val. skambės kompozitoriaus, Nacionalinės premijos laureato Algirdo Martinaičio „Giesmė ateičiai“ (lot. “Cantus ad futurum“). Šis kūrinys tapo pretekstu tuo pačiu pavadinimu pavadinti visą programą ir ją skirti ekologinei tematikai. Kūrinyje minimi paukščių vardai, kurie yra įrašyti į raudonąją knygą, o muzika skamba tarsi tų nykstančių paukščių paskutinės giesmės. Taip pat šiame koncerte bus atlikta Zitos Bružaitės premjera „Mirusios kopos. Visa koncerto programa – lyg šauksmas atsigręžti ir pakeisti požiūrį į mus supantį žaliąjį pasaulį.

Rugsėjo 26 d. 18.30 val. Koncertų salės scenoje muzikinį furorą kels instrumentinis ansamblis iš Belgijos “Het Collectief“. Kolektyvas kartu su soliste aktore Liesbeth Devos atliks programą „Blogi vaikinai“ (“Bad boys“). Joje skambės amerikiečių kompozitorių „maištautojų“ Johno Cage‘o, George‘o Crumbo, George‘o Antheilio, Steve‘o Reicho, Charleso Iveso, Frederico Rzewski‘o kūriniai. Šie autoriai nebijojo išreikšti savo kūrybinių idėjų, plaukė prieš srovę, už tai juos vieni kritikavo, o kiti gerbė.

Klaipėdos koncertų salės nuotr.

Koncerte „Studija apie harmoniją“ rugsėjo 27 d. 18.30 val. bus galima pasimėgauti minimalistinės muzikos pliūpsniais nuo švelniojo iki rokeriško, pastebimo amerikiečių  kompozitoriaus Johno Adamso kūryboje. Šią programą atliks Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras (meno vadovas ir vyr. dirigentas Modestas Pitrėnas), kuriam diriguos  Jonathanas Bermanas – dirigentas iš Didžiosios Britanijos. Solo partijas atliks fortepijoninis duetas Rūta Rikterė ir Zbignevas Ibelhauptas, kartu scenoje grojantys jau 30 metų, ir jaunosios kartos arfos deivė Joana Daunytė.

Spalio 1-ąją minint Pasaulinę muzikos dieną vieni geriausių šalies atlikėjų auditoriją stebins „Šiuolaikinės muzikos maratonu“. Tai bus net 4 koncertai per vieną vakarą, prasidėsiantys 17.30 val. ir vyksiantys kas valandą. Po kiekvieno koncerto seks neformalūs pokalbiai su atlikėjais, kuriuos ves muzikologė Veronika Janatjeva. Koncerte skambės lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai.

Po kiekvieno koncerto seks neformalūs pokalbiai su atlikėjais, kuriuos ves muzikologė Veronika Janatjeva.

Spalio 3 d. 18.30 val. Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje skambės pernai sukurtas ir Lietuvos šimtmečiui skirtas vieno žinomiausių šalies kūrėjų Vaclovo Augustino kūrinys “Missa pro centesimo anno restitutionis Lituaniae“. Jį atliks autoriaus vadovaujamas choras „Jauna muzika“ ir Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas M. Bačkus). Prieš metus Klaipėdos kamerinis orkestras dalyvavo šio kūrinio premjeroje, kuri įvyko lapkričio mėnesį Vilniuje Bernardinų bažnyčioje, kuri „lūžo“ nuo norinčiųjų išgirsti naująjį opusą.

„Vaclovas Augustinas yra tas žmogus, kuris visada rašo gražią muziką, puikiai valdo choro partitūras. Šis jo kūrinys – tai visiškai nauja muzika, kuri išpildo „Permainų muzikos“ formatą. Ji yra labai kontrastinga lyginant su kitomis festivalio programomis, tačiau labai graži, dvasinga ir tinkanti įvairiai klausytojų auditorijai“, – pasakojo M. Bačkus.

Koncerto „Mišios Lietuvai“ programa puikiai atspindi posakį „tyla prieš audrą“, nes iškart po jo, spalio 4 d., 18.30 val. „Permainų muzikos“ scenoje praūš viesulas –  ansamblis iš JAV “Sō Percussion“. Perkusininkų ketvertas, kuris kartu muzikuoja jau daugiau nei 20 metų, ne tik groja, bet ir rengia įvairius edukacinius projektus. Tai bus vienintelis grupės koncertas Lietuvoje šiais metais. Ansamblis atliks Amerikos muzikos ikonos, perkusininko ir kompozitoriaus Steve‘o Reicho bei prieš porą metų Klaipėdoje viešėjusio kompozitoriaus Davido Lango kūrinius, kurie parašyti specialiai “Sō Percussion“. Tiesiog privaloma pamatyti pasaulinio lygio grupės muzikavimą Klaipėdos koncertų salėje!

Klaipėdos koncertų salės nuotr.

Ypatingo dėmesio „Permainų muzikoje“ sulauks ir mažieji klausytojai. Spalio 8 d. 12.00 ir 18.30 val. vaikučių ir jų tėvelių lauks edukacinis koncertas „Ritmo žaidimai II“. Jame jie galės ne tik klausytis, bet ir patys dalyvauti žaisdami ritmo žaidimus. Su jaunimu žais perkusininkas ir pedagogas Saulius Astrauskas, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro artistas. Projekto siela – klaipėdietė aktorė, Rugilė Latvėnaitė, kuri puikiai jausdama ritmą, taip pat jaučia malonumą dirbdama su vaikais.

Spalio 9 d. 18.30 val. festivalį „Permainų muzika“ vainikuos iškilmingas „Eduardo Balsio gala koncertas“, skirtas kompozitoriaus šimtmečiui paminėti. Pirmoje koncerto dalyje koncertuos Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas M. Bačkus), kuris susijungs su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru (meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas). Jungtiniam orkestrui diriguos iškilus dirigentas ir violončelininkas David Geringas. Skambės E. Balsio muzika violončelei ir styginiam orkestrui: „Jūros atspindžiai“ ir siuita iš baleto „Eglė – žalčių karalienė“.

Antroje koncerto dalyje skambės galingoji E. Balsio oratorija „Nelieskite mėlyno gaublio“, sukurta 1965 m., tačiau neprarandanti aktualumo ir šiandien. Šį kūrinį atliks solistai Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas), Arūnas Malikėnas (bosas), Nojus Tverijonas / Rūtenis Žičkus (diskantas), Dalia Balsytė ir Indrė Baikštytė (fortepijoninis duetas), Rokas Stunžėnas (kontrabosas), Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro mušamųjų grupė (dirigentas M. Barkauskas). Koncertą ves muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Rugsėjo 20–spalio 9 d. klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami atsiverti pokyčiams ir naujiems įspūdžiams su geriausia XX–XXI a. šiuolaikine klasikine muzika, kuri lėmė didžiausias permainas muzikos istorijoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ministras pripažįsta uosto svarbą valstybei
  Ministras pripažįsta uosto svarbą valstybei

  Po ilgokai trukusio laikotarpio Klaipėdos valstybinis jūrų uostas pajuto didesnį valstybės ir Susisiekimo ministerijos dėmesį. Į „Klaipėdos“ priedo „Jūra“ klausimus atsakė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius. ...

  2
 • Skelbiama Klaipėdos Kalėdų eglutės paieška
  Skelbiama Klaipėdos Kalėdų eglutės paieška

  Lapkričio 30-ąją, 17 val., Klaipėdoje, Teatro aikštėje, bus įžiebta Kalėdų eglė. Šių metų kalėdinių renginių organizatorius -“Klaipėdos šventės” - tęsia tradiciją: šiemet, kaip ir pastaruosius trejus m...

  2
 • Klaipėdos savivaldybei – „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas
  Klaipėdos savivaldybei – „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas

  Į Klaipėdą parkeliavo dar vienas „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas. Šįsyk Klaipėda laureate tapo Energetikos ministerijos įsteigtoje nominacijoje „Už elektrinio miesto viešojo transporto skatinimą ir plėtrą“. ...

  4
 • Kaip klaipėdiečiai vertina automobilių taršos mokestį?
  Kaip klaipėdiečiai vertina automobilių taršos mokestį?

  Nuo kitų metų senų ir taršių automobilių savininkams gali tekti patuštinti pinigines. Tokias transporto priemones savo vardu registruojantieji jau turės mokėti taršos mokestį, kuris gali svyruoti nuo 40 iki 1,4 tūkst. eurų. Kaip ...

  13
 • Senieji amatai: prisilietimai prie istorijos
  Senieji amatai: prisilietimai prie istorijos

  Klaipėdos etnokultūros centro dirbtuvėse archeologė Simona Ramoškienė klaipėdietes mokė pinti senovinius šiaudinius indus, kuriuose anksčiau buvo laikomi įvairūs birūs produktai. Ši šiaudinių gaminių tradicija iki &scar...

  1
 • Manekenės žingsniavo erdviame ofise
  Manekenės žingsniavo erdviame ofise

  Klaipėdos mados savaitė baigėsi tarptautiniu madų šou – kolekcijas pristatė 11 dizainerių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. „Fashion Week Klaipėda“ šiais metais finaliniam renginiui pasirinko neįprastą, darbinę ...

  1
 • Aiškinamasi, ar R. Masiulis galėtų vadovauti „Klaipėdos naftai“
  Aiškinamasi, ar R. Masiulis galėtų vadovauti „Klaipėdos naftai“

  Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovė „valstietė“ Agnė Širinskienė prašo Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) įvertinti, ar buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis galėtų vadovauti valstybės valdomai ...

  3
 • Kavinių savininkų laukia kontrolė
  Kavinių savininkų laukia kontrolė

  Dauguma uostamiesčio verslininkų pagal išduotuose leidimuose numatytą terminą jau turėjo nugriauti lauko terasas. Savivaldybės kontrolieriai šią savaitę tikrins, ar kavinių savininkai įvykdė šį reikalavimą. ...

  13
 • Akcija „Renkuosi gyvybę“: žvakelės degs už negimusius kūdikius
  Akcija „Renkuosi gyvybę“: žvakelės degs už negimusius kūdikius

  Vėlinių išvakarėse, spalio 30 d. 19 val. Laisvos visuomenės institutas (LVI) kviečia dalyvauti jau tradicija tapusioje akcijoje ,,Renkuosi gyvybę”. Akcijos metu Lietuvos žmonės kviečiami uždegti žvakelę už tuos kūdikius, iš ku...

  7
 • Neringoje atnaujintas elektros tiekimas
  Neringoje atnaujintas elektros tiekimas

  Neringoje rekonstruojant transformatorių pastotę pirmadienį elektros daugiau nei valandą neturėjo beveik 3 tūkst. ESO klientų. Elektros tiekimas jiems jau atnaujintas, pranešė bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). ...

Daugiau straipsnių