Muziejuje lankytojus pasitiko moksleiviai ir studentai

Lietuvos jūrų muziejuje, minint Jaunimo metus, ketvirtadienį lankytojus pasitiko devynios Klaipėdos mokslo įstaigų studentų ir mokinių komandos. Nemokamų edukacinių veiklų diena lankytojams „Nuo EGO prie EKO“ buvo skirta ekologijos ir tvaraus gyvenimo temai. Studentai ir mokiniai vedė savo sukurtus edukacinius užsiėmimus muziejaus ekspozicijose ir kvietė iš naujo atrasti ekologinį pilietiškumą.

Muziejaus lankytojai noriai dalyvavo šiose įtraukiose veiklose. Dauguma jų buvo leidžiančios ne tik sužinoti, pamatyti, bet ir patirti.

Itin įdomią temą išradingai pristatė Klaipėdos universiteto komanda – ji kvietė lankytojus patirti... šviesos taršą, kuri itin kenkia vandens gyvūnams. 

Socialinių mokslų kolegija daug dėmesio skyrė radiacinei taršai, o Klaipėdos turizmo mokykla bandymo būdais parodė, koks pražūtingas naftos produktų išsiliejimas yra paukščiams, ypač pingvinams. Naftai sulipinus plunksnas vandens paukščiai negali nei skristi, nei plaukti. Net ir išvalius plunksnas jos netenka apsauginio sluoksnio ir paukštis iš karto sušlampa.

Kretingos technologijos ir verslo mokykla pristatė žaismingus robotukus, kurie pagaminti iš atliekų ir skirti atmintį gerinantiems žaidimams. 

Ypatingo dėmesio sulaukė Klaipėdos paslaugų ir Lietuvos verslo kolegijos edukacinė akcija dalijant augaliukus – pušų sodinukus. Juos noriai ėmė ne tik Klaipėdos mokyklų moksleiviai, bet ir muziejaus svečiai iš Latvijos. Sodinukais apdovanoti lankytojai pažadėjo atsiųsti nuotraukas, akivaizdžiai parodančias, kaip šios ekoakcijos pušelės auga jų aplinkoje. 

A. Mažūno nuotr.

Ši edukacinė diena – trijų dienų projekto „Tvarios ateities kūrėjų laboratorija BE ATLIEKŲ. 2022“ – dalis. Projekto tikslas – skatinti visuomenės ekologinį sąmoningumą ir kuo aktyviau dalyvauti kuriant tvarią ateitį. 

Ekologinius sprendimus siūlė ir Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, Karaliaus Mindaugo profesinės mokyklos, Lietuvos verslo kolegijos ir Klaipėdos valstybinės kolegijos komandos. 

Projektą vainikuos penktadienį, birželio 10 d., Klaipėdoje, Danės skvere, rengiama „Tvarios ateities kūrėjų laboratorija BE ATLIEKŲ. 2022“. Atnaujintame skvere 31 projekto dalyvis pristatys sprendimus, išradimus, paslaugas ar produktus, kurie supažindins visuomenę su aplinkai draugiškesniu gyvenimo būdu. Nustebins ir menininkai: galima bus pamatyti ir išgirsti jausmingą ansamblį „Ritmas Kitaip“, kuris pademonstruos, kad muzikuoti galima ir įvairiais nenaudojamais daiktais.

Projektą „Tvarios ateities kūrėjų laboratorija BE ATLIEKŲ. 2022“ remia Klaipėdos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių