Ledo ritulininkė iš Klaipėdos keliasi į stipriausią moterų lygą

  • Teksto dydis:

Lietuvos moterų ledo ritulio rinktinės lyderė Klara Miuller keliasi į stipriausias Europos ledo ritulio pirmenybes – Švedijos aukščiausiąją lygą.

19-metė klaipėdietė šiandien oficialiai prisijungė prie Solnos AIK komandos, rungtyniaujančios aukščiausiame Švedijos čempionate. Gilią istoriją turinti komanda per savo gyvavimą dukart yra tapusi šalies čempione, bet pastarasis sezonas jai nebuvo sėkmingas – komanda liko devinta tarp dešimties dalyvių.

Švedijos čempionatas yra laikomas stipriausiu moterų ledo ritulio čempionatu. Tai byloja ir faktas, kad praėjusiame pasaulio elitiniame moterų ledo ritulio čempionate žaidė net 36 šioje lygoje rungtyniavusios žaidėjos – daugiausiai tarp visų pasaulio pirmenybių dalyvių.

K.Miuller tai bus pirmoji patirtis užsienyje. Iki šiol ji rungtyniavo Lietuvoje, o praėjusį sezoną ji neturėjo lygių Baltijos moterų ledo ritulio lygoje. Per 18 reguliaraus sezono ir atkrintamųjų varžybų rungtynių ji pelnė net 47 įvarčius ir pridėjo 13 rezultatyvių perdavimų. Artimiausią varžovę rezultatyviausių žaidėjų sąraše lietuvė aplenkė kone dvigubai.

Kartu su rinktinės pagrindu sudaryta komanda puolėja tapo ir Baltijos moterų ledo ritulio lygos nugalėtoja.

„Džiaugiuosi pradėdama naują karjeros etapą, nes man tai bus pirma patirtis žaidžiant užsienyje. Manau, tai bus puiki gyvenimiška patirtis ir ji man padės tobulėti kaip žaidėjai. Pirmą kartą nuolatos treniruosiuosi tik su moterų komanda, o tai taip pat labai smagi patirtis: iki tol Klaipėdoje žaidžiau su berniukais, o vien su moterimis treniruodavausi tik rinktinėje. Manęs laukia daug pokyčių ir aš labai jų laukiu, kaip ir galimybės vilkėti juodą-geltoną aprangą bei ginti AIK garbę“, – pasirašiusi kontraktą kalbėjo puolėja.

Lietuvos rinktinėje K.Miuller yra rezultatyviausia visų laikų žaidėja. Trijų čempionatų metu ji pelnė 31 įvartį ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Visus tris kartus ji buvo daugiausiai įvarčių čempionate pelniusi žaidėja.

Švedijoje praeitą sezoną rungtyniavo kita viena Lietuvos rinktinės narė Emilija Tučiūtė, žaidusi antrajame divizione.NAUJAUSI KOMENTARAI

Linas

Linas portretas
Super. Sėkmės
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių