Klaipėdos rajono politikai nepritarė karjerų plėtrai

Kilus gyventojų nepasitenkinimui dėl planuojamo iškirsti Šernų miško, nes po juo glūdi milijonų vertos žvyro atsargos, Klaipėdos rajono taryba apsisprendė neleisti plėtoti ūkinės veiklos aukojant mišką.

Dėl žvyro – kirtimai?

Užmačių Kalvių smėlio ir žvyro telkinio naujuose plotuose turėjo įmonė "Dantora".

Įmonei priklauso žvyro karjeras, kurio ji dar nebaigė eksploatuoti, tačiau šalia esančius žemės telkinius įmonė jau išžvalgė, tai jai leido Geologijos tarnyba.

Žvyrą planuota kasti prieš tai iškirtus valstybinio miško ruožą. Jis priklauso Miškų tarnybos Kretingos padaliniui.

Kretingos urėdas Tomas Zaleckis tikino, kad verslininkams galimybė kirsti mišką būtų atsivėrusi tik tada, jei Vyriausybės nutarimu būtų leista išimti miškų masyvą iš valstybinių miškų sąrašo.

"Šis miškas saugo Ketvergių gyvenvietę nuo Dumpių sąvartyno kvapų. Jie norėtų 63 hektarų, o tai milžiniška teritorija. Klaipėdos rajono savivaldybėje pilna karjerų, o štai miškų yra mažokai. Klaipėdos apskrities miškingumas yra apie 26–27 proc., Klaipėdos rajono savivaldybė teturi 24 proc. miškų savo teritorijoje. Visoje Lietuvoje miškai užima 33,7 proc. teritorijos", – paaiškino T.Zaleckis.

Karjerų pilna, o miškų pas mus trūksta.

Įžvelgė cinizmą

Miškai gyvenvietes saugo ne tik nuo nemalonių kvapų, bet dar atlieka ir eroziją mažinančią funkciją pajūrio zonoje.

Nepatenkinti tokia kaimynyste ir vietos gyventojai. Jie įsitikinę, kad jų gyvenimas pablogės, jei nebeliks dalies miško.

"Mus pribloškė tokie užmojai, verslininkai pretenduoja į milžinišką teritoriją, virš 60 ha. Tačiau Miškų įstatymas tokias veiklas leidžia tik išimtiniais atvejais, jei, pavyzdžiui, savivaldybės teritorijoje niekur kitur nebūtų tokių išteklių. O Klaipėdos rajonas gal turtingiausias karjerų. Karjerų pilna, o miškų pas mus trūksta", – piktinosi vietos gyventojas Tomas Čedavičius.

Labiausiai gyventojus pribloškė tai, jog poveikio aplinkai vertinimo ataskaitoje pažymėta, kad, pradėjus kirsti mišką bei plečiant karjerus, Kalvių karjere gyvenantys paukščiai saugiai ir greitai iš ten išsikraustys.

"Tai yra ciniška. Taip ir mums, gyventojams, teks greitai išsikraustyti. Mes nuo planuojamo karjero gyventume nutolę tik 500 metrų. Jau ir taip mūsų kraštovaizdį sudaro kapinės, krematoriumai ir nuotekų valykla", – guodėsi gyventojas.

Tomas Čedavičius. Asmeninio archyvo nuotr.

Telkinių – iki soties

Klaipėdos rajono savivaldybėje poveikio aplinkai vertinimo ataskaitai nebuvo pritarta, komisija šiuo rimtu klausimu teisę priimti sprendimą delegavo  rajono tarybai.

Visi šį siūlymą svarstę komitetai jam taip pat nepritarė. Tarybos posėdyje balsuojant niekam nekilo klausimų, apsispręsta vienbalsiai.

Tarybos sprendime akcentuota ir tai, kad Klaipėdos rajono teritorijoje šiuo metu yra 36 veikiantys smėlio-žvyro telkiniai. Lietuvos geologijos tarnybos duomenimis, dar nepradėti eksploatuoti devyni plotai, įmonės "Dantora" šiuo metu valdomas sklypas taip pat nėra baigtas eksploatuoti, todėl Miškų įstatymo išimtys negali būti taikomos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Kiba cia

Kiba cia portretas
ar tik ne J.Dumasiaus ausys kyso
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių