Klaipėdiečiai nepabūgo žvarbos

Klaipėdiečiams Kovo 11-oisos šventinė eisena tapo tikru išbandymu – iki kaulų besismelkiantis drėgnas šaltis, stingdantis vėjas ir netikėtai praplyštantis snaigėmis dangus nedžiugino. Vis tik Teatro aikštėje susirinko didelis būrys žmonių, jie sutartinai traukė Lietuvos Respublikos himną, taip išpažindami savo meilę Tėvynei.

Šventinė eisena nuo Lietuvininkų aikštės pajudėjo 17.30 val. Lydimi policijos automobilių klaipėdiečiai nešė 77 metrų ilgio Klaipėdos vėliavą. Ji simbolizuoja 770 metų skaičiuojančią miesto istoriją.

Miestas šventei papuoštas ne tik Lietuvos trispalvėmis, bet ir Mažosios Lietuvos vėliavomis.

Eisenos priekyje žingsniavo mažieji miesto gyventojai, vaikiškais balsais skanduodami: „Lietuva! Lietuva!“. Paskui juos nešini būgnais ėjo Vyturio progimnazijos būgnininkai. Jiems iš paskos nusidriekė suaugusieji, nešę Klaipėdos vėliavą.

Ne ką mažiau buvo ir žiūrovų, jie jungėsi prie eisenos ir drauge nupėdino iki Teatro aikštės.

Minioje buvo klausinėjančių, kodėl eisenoje nemato Klaipėdos šaulių, kodėl negroja Karinių jūrų pajėgų orkestras. Kažkas pasigedo mūsų šventę drauge švenčiančių ukrainiečių.

Užtat renginio organizatoriai pasirūpino įdomiu vietos akcentu – aikštėje sužvarbusius žmones kafija nemokamai vaišino Priekulės kultūros centro Ernsto Vicherto mėgėjų teatras. Juodais, stilingais rūbais pasipuošę aktoriai dažnam aiškino, kad cikorijų kavą su pienu, klaipėdiškių vadintą kafija, gali gerti ir vaikai, ir nemigos besibaiminantys pagyvenę žmonės.

Po trumpos, optimizmu dvelkiančios miesto mero Vytauto Grubliausko kalbos Klaipėdos kultūros centro Žvejų rūmų mišrus mėgėjų choras „Cantare“ padėjo miniai klaipėdiečių sugiedoti Tautinę giesmę.

Renginio vedėjas kartojo ir kartojo, kad Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną turime švęsti pakiliai, aukštai iškėlę galvas, bet šį kartą susirinkusieji labiau norėjo ne panašių paraginimų, o smagios muzikos verčiančios pajudėti.

Tokią programą susirinkusiesiems žadėjo vilniečių šiuolaikinės elektroninės muzikos grupė iš Vilniaus „Solo ansamblis“, savo kuriamos muzikos stilių įvardijantis, kaip sad dance, sujungusį sintezatorius, asmenines istorijas, elektroninę sintetiką ir gyvus instrumentus. Grupė muziką kuria išskirtinai tik lietuvių kalba.

Kadangi koncerto teko palūkėti, nemažą dalį klaipėdiečių žvarba išvijo iš aikštės iki jam prasidedant.

Pasilinksminti aikštėje liko jauni žmonės, pažįstantys šią grupę ir mėgstantys jos kūrybą. Kiti bandė ieškoti internete tiesioginės renginio transliacijos, bet, patyrę nesėkmę, nusprendė patys sau susikurti šventę.NAUJAUSI KOMENTARAI

Žygiavome!

Žygiavome! portretas
Daug vienodų nuotraukų, gal k per daug rodomas "atsisveikinantis" meras. Šventė buvo puiki, tik autoriui gal nereiktų užgaulioti prie eisenos prisijungusių miestiečių? Žmonės žygiavo, veiduose šypsenos, jie tikrai ne Pėdino - žygiavo!. Per žvarbų vėją, šaltį..

to->to-Jis

to->to-Jis portretas
tai buvo skirta VATNIKUI, jis pukiai tai supranta. Manau-supranti ir tu, neapsimesk šlangu. Jei tikrai nežinai, tam yra Google vertėjas. Ar ir tuo nemoki naudotis??? Gal visai tada nekomentuok , neskaityk. žodis Чемодан prekyje po ,,to'', liko netyčiai, ištrinti jau negalėjau, išsiuntus..

->Na, o čekai jau išėjo į didžiulius protestus

->Na, o čekai jau išėjo į didžiulius protestus portretas
NEMELUOK, vatnike
VISI KOMENTARAI 19
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių