Ilgąjį savaitgalį – rekordinis poilsiautojų skaičius

Ilgąjį šventinį savaitgalį į pajūrį suplūdo minios poilsiautojų. Kurortuose buvo sudėtinga rasti vietą nakvynei. Pramogautojai strigo spūstyse ir bandydami pasiekti kelionės tikslą, ir grįždami namo.

Eilė – iki Alksnynės posto

Poilsiautojai į pajūrį pradėjo plūsti dar ketvirtadienį. Jų srautai nemažėjo ir penktadienį, šeštadienį. Transporto spūstys susidarė, įvažiuojant į Palangą, prie Smiltynės perkėlos.

„Tradiciškai didžiausi srautai vykstančių į Neringą buvo nuo 10 iki 14 val. Piko metu transporto eilė siekė nuo Naujosios perkėlos iki Minijos gatvės. Kas važiavo vėlesniu metu į spūstį nepateko“, – pasakojo įmonės „Smiltynės perkėla“ generalinis direktorius Darius Butvydas.

Dar didesni iššūkiai poilsiautojų laukė sekmadienį, kai visi patraukė namo. Iš Smiltynės į Klaipėdą visiškai pilni keltai automobilių pradėti kelti nuo 10 val.

Apie vidurdienį pradėti formuotis spūstis. Tam tikrais momentais automobilių eilė driekėsi apie septynis kilometrus, iki Alksnynės posto.

Naujoje perkėloje visi trys keltai dirbo be grafikų iki vėlyvo vakaro.

„Paskutinius automobilius perkėlėme apie vidurnaktį. Dirbome visu pajėgumu. Keltai nestovėjo nė minutės. Dirbo ir papildoma įgula, daugiau apsaugos darbuotojų“, – pasakojo vadovas.

Užfiksuotas sezono rekordas

Per visą ilgąjį savaitgalį Smiltynės perkėlos keltai į abi pusės perkėlė apie 13 tūkst. automobilių į abi puses. Vien sekmadienį iš Smiltynės į Klaipėdą perkelta 3,3 tūkst., atvirkščiai – per 1,9 tūkst.

„Mindauginės visada būna karštos. Visada būna dideli srautai, ypač jei ilgasis savaitgalis, tačiau tokių skaičių neturėjome jau keletą metų. Praėjusį savaitgalį perkėlėme perpus mažiau mašinų. Vasaros savaitgaliais, kai oras oras geras, paprastai perkeliama apie 2,5 tūkst. automobilių. 3,3 tūkst. į vieną pusę yra daug. Ne tik šio, bet ir kelerių metų rekordas“, – komentavo D.Butvydas.

Nors vykstančių iš Neringos srautai buvo dideli, kažkokių nelaimingų atsitikimų išvengta. Pasitaikė tik smulkių incidentų. Buvo tokių, kurie bandė aplenkti eilę. Tvarką prižiūrėjo keli policijos ekipažai.

„Viskas praėjo pakankamai ramiai. Gavome keltą skundų, bet žmonės buvo supratingi. Nieko keista, kai reikia stovėti eilėje, kai tiek žmonių atvyksta į pajūrį. Ne tik prie perkėlos nusidriekė mašinų eilė, bet Palangoje. Spūstys susidarė ir greitkelyje. Infrastruktūra nebeatlaiko, kai pusė, jei ne visa Lietuva ir dar nežinia, kiek užsieniečių. Tik greitkelyje nėra, kam paskambinti, o mes esame vietoje“, – tvirtino vadovas.

D.Butvydas atkreipė dėmesį, kad kitokia situacija būtų, jei poilsiautojai vyktų palaipsniui, o ne visi pajudėtų namo vis ne vienu metu.

Stabdė ir remontas, ir avarijos

Iš pajūrio grįžtančių poilsiautojų kitas išbandymas laukė magistralėje Klaipėda–Kaunas.

Didelė transporto kamšatis susidarė ties Kryžkalniu. Automobilių eilė driekėsi nuo aukščiausios magistralės vietos. Vakarop srautai didėjo. Tam tikrais momentais ji tęsėsi keliolika kilometrų. Apie 22 val. eilė buvo sumažėjusi iki šešių kilometrų.

Kai kurie žmonės skundėsi, kad spūstyje teko stovėti valandą ir daugiau. Kiti socialiniuose tinkluose dalijosi informacija apie situaciją ir ragino apvažiuoti šį ruožą kitu keliu.

Įtakos spūstims magistralėje turėjo kelios priežastys. Ilgąjį savaitgalį į pajūrį atvyko daug žmonių, o po pietų panašiu metu visi patraukė namo.

Magistraliniame kelyje Klaipėda–Kaunas, ties Kryžkalniu vyksta remonto darbai. Ribojamas greitis, taikomi kiti eismo apribojimai. Transporto judėjimą stabdė ir įvykę keli eismo įvykiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių