„Grigeo Klaipėda“ imsis priemonių: žada diegti kvapų monitoringo sistemą

Kuršių marias nevalytomis nuotekomis teršusi kartono gamybos bendrovė „Grigeo Klaipėda“ žada rudenį įdiegti kvapų monitoringo sistemą.

Apie tai bendrovė pranešė po susitikimo su Klaipėdos miesto bendruomenių atstovais, šiems reiškiant nepasitenkinimą nuo „Grigeo Klaipėdos“ fabriko Nemuno gatvėje sklindančiais nemaloniais kvapais.

„Grigeo Klaipėdos“ vadovas Tomas Eikinas sako, kad nemalonus kvapas yra kompleksinė miesto problema, o norint ją išspręsti, priemonių turi imtis ir kitos įmonės.

„Grigeo Klaipėda“ imsis priemonių ne tik pasekmių, bet ir priežasčių likvidavimui. Būtina tinkamai įvertinti ir nuolat sekti kvapų situaciją, tad kaip galima greičiau įdiegsime kvapų monitoringo sistemą ir remdamiesi konkrečiais duomenimis, galėsime pasirinkti dar efektyvesnes priemones“, – pranešime sakė T. Eikinas.

Susitikime dalyvavo Klaipėdos bendruomenės, Klaipėdos Marių, Šernų ir Ketvergių kaimų, Klaipėdos žvejybos uosto, Kuosų gatvės 20 namo iniciatyvinė grupė, Klaipėdos senamiesčio gyventojų ir Dangės bendruomenių asociacijų vadovai.

T. Eikinas dar liepos pabaigoje, kai „Grigeo Klaipėda“ pasirašė naują nuotekų tvarkymo sutartį su bendrove „Klaipėdos vanduo“, pripažino, kad labiausiai jaučiami nemalonūs kvapai prie fabriko.

Jis ketvirtadienį dar kartą pabrėžė, kad nemalonūs kvapai bus sumažinti, kai „Grigeo Klaipėda“ galės atlikti pirminį nuotekų valymą savo įrenginiais Dumpiuose, kurie yra areštuoti Kuršių marių taršos byloje.

„Žvelgiant į tolesnę perspektyvą, Dumpiuose atlikdami pirminį nuotekų valymą ir po to perduodami jas galutiniam išvalymui į „Klaipėdos vandens“ nuotekų tinklus, ženkliai sumažinsime nemalonius kvapus mieste, tad tikiuosi, jog tai padaryti galėsime kuo greičiau“, – teigė T. Eikinas.

Pagal trumpalaikes nuotekų tvarkymo sutartis nuo sausio, kuomet kilo nevalytų nuotekų leidimo į Kuršių marias skandalas, „Grigeo Klaipėdos“ teršalus priima „Klaipėdos vanduo“.

Ilgalaikę sutartį įmonės galės sudaryti, jei prokurorai leis „Grigeo Klaipėdai“ naudoti ir rekonstruoti valymo įrenginius Dumpiuose, kur bus atliekamas pirminis nuotekų valymas.

Klaipėdos visuomenininkai ir gyventojai nuolat skundžiasi mieste tvyrančiais blogais kvapais ir kaip vieną pagrindinių to kaltininkų pastaruoju metu įvardija „Grigeo Klaipėdą“.NAUJAUSI KOMENTARAI

pietietis

pietietis portretas
kai grigeo vietoj ims krauti trasas- nebesmirdea,, bet galbut dulkes,ir kam tai malonu,naudiga.

Ateikim

Ateikim portretas
Rytoj 12 val. mitingas prie Grigeo.

č

č portretas
Kaip jie tyciojasi is musu.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių