Palangoje duotas startas „Aurum 1006 km“ lenktynėms

20-ąjį kartą Lietuvą ir Baltijos šalis drebinantis „Aurum 1006 km lenktynės įsisiūbavo. Dar ketvirtadienį prasidėjęs renginių maratonas tęsis iki šiandienos vakaro, kol paaiškės, kas šiemet nusipelnė atsidurti ant greičiausiųjų apdovanojimų pakylos.

Riaumojo varikliai ir cypė padangos

Kasmetinis didžiulio populiarumo sulaukiantis renginys oficialiai atidarytas ketvirtadienį.

Tradiciškai dar prieš šventinį varžybų pristatymą centrinėje Palangos gatvėje šurmuliavo palangiškių ir kurorto svečių minia.

Šventės svečiai bendravo su sportininkais, komandų vadovais bei iš labai arti apžiūrėti jų kovinę techniką, parengtą jubiliejinėms, 20-osioms ilgų nuotolių batalijoms.

Šiemet į lenktynes sugužėjo 38 komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Belgijos, Olandijos ir Slovakijos.

Greičio ir automobilių variklių griausmo mėgėjai jau spėjo išbandyti savo jėgas įvairiose rungtyse trasoje, kvalifikaciniuose važiavimuose.

Vakar paskutinėse treniruotėse lenktynininkai nesivaržydami spaudė akseleratoriaus pedalą iki dugno, pademonstravo visus savo ginklus.

„Kvalifikacinis etapas šiemet buvo gerokai atkaklesnis už ankstesnes. Kaip ir anksčiau, jis suskirstytas į dvi dalis – pirmajame varžosi visos 38 komandos, antrajame – tik 10 greičiausių. Tačiau šiemet įvesta taisyklė, jog pirmojo kvalifikacinio etapo rezultatas yra skaičiuojamas iš dviejų geriausių komandos lenktynininkų rezultatų“, – rašoma spaudos prasinešime.

Pirmasis kvalifikacinis etapas buvo padalintas į dvi dalis – komandos pagal pajėgumą buvo suskirstytos į dvi dalis, kurių kiekviena truko po 40 minučių.

Jame neapsieita ir be incidentų.

Likus kelioms minutėms iki pabaigos, kvalifikacija buvo sustabdyta dėl  „Honda Civic“ padarytos avarijos, tačiau vairuotojas nenukentėjo, automobilis taip pat apgadintas nežymiai.

Planuojama, kad šis incidentas nesutrukdys dalyvauti pagrindinėse lenktynėse šiandien.

Kvalifikaciniame važiavime triumfavo Lamborgini

Vakar vykusiame kvalifikaciniame važiavime „Super Pole" geriausius rezultatus parodė:

„ARC Bratislava“ komanda. Lenktynininkas Konstantinas Calko su „Lamborghini Huracan ST“ trasą įveikė per 1 min. 8,907 sekundes.

Kvalifikacijos nugalėtojai – komandai  pasibaigus etapui, Susisiekimo viceministras Paulius Martinkus įteikė garbingą prizą – Susisiekimo ministerijos taurę.

Visi kvalifikacijos Super Pole rezultatai:

Antroje vietoje liko „Circle K milesPlus Racing Team“ su Jonu Gelžiniu, kuris vairavo  „Porsche 911 GT3 Cup". Jie finišavo per: 1 min. 8,999 sek.

Treti –  „Speedlover“ komanda. Vanas Loo Johanas su „Porsche 911 GT3 Cup“ trasą įveikė per 1 min. 9,118 sek.

Kiti rezultatai:

Ketvirti – „Flash Racing Latvia“ komanda vedama Thomasas Padovani su „Lamborghini Huracan ST“ atvažiavo per 1 min. 9,611 sek.

Penkti –  „Palanga SPA/Balpol–JR Motorsport“, Basas Shoutenas su „BMW M4 Silhouette“ finišavo per 1 min. 10,146 sek.

Šešti – „Gera Dovana–Lambooo.lt“, Egidijus Gutaravičius su „Lamborghini Huracan ST“ finišavo per 1 min. 11,114 sek.

Septinti – „Autopublic.org–Lambooo.lt“, Paulius Paškevičius su „Lotus Exige“ finišavo per 1 min. 12,664 sek.

Aštunti – „Rotoma Racing“, Robertas Graudinis su „BMW M3“ finišavo per 1 min. 13,873 sek.

Devinti – „Telšių statyba“, Rokas Steponavičius su „BMW M3“ finišavo per 1 min. 13,926 sek.

Dešimti – „Techninis projektas–Viada“, Mindaugas Urbanas su „BMW M3 finišavo per 1 min. 14,427 sek.

Laukia užgniaužę kvapą

Šiandien 12 val. duotas startas ryškiausiu renginio akcentu tituluojamam automobilių žiedinių lenktynių festivaliui Baltijos šalyse „Aurum 1006 km“ lenktynėms.

Iki pat vakaro Palangoje riaumos automobiliai, kunkuliuos aistros, lenktynininkai varžysis, kas taps šių metų nugalėtojais.

Tiek lenktynių dalyviai, tiek ir žiūrovai sunkiai tramdė jaudulį prieš prasidedant lemiamoms kovoms.

Nors įtampa tvyrojo ore, tačiau geros nuotaikos jaudulys neužgožė.

Lenktynes stebėti ir lenktynininkus palaikyti atvyko svečiai iš visos Lietuvos ir užsienio šalių.

Ištikima „Aurum 1006 km“ lenktynių gerbėja vilnietė Violeta, pasakojo, kasmet atvykstanti palaikyti lenktynių dalyvių ir pasiklausyti variklių griausmo.

„Esu didžiulė automobilių fanė. Nudžiugau sužinojusi, kad šiemet trasoje ir vėl išvysiu daugiausiai BMW markės automobilių. Planuojame likti iki pat pabaigos, kol bus aiškūs nugalėtojai. Nors trasoje ir nevažiuoju, tačiau adrenalino čia netrūksta“, – prieš paskelbiant startą komentavo moteris.

Pirmą kartą reginį stebintis skuodiškis Linas taip pat neslėpė susidomėjimo.

„Išties nesu išprotėjęs dėl automobilių, lenktynės nėra mano pomėgis. Visgi, nusprendžiau atvažiuoti su draugų kompanija. Tikiuosi pasiklausyti koncerto, pasižmonėti ir, žinoma, savo akimis pamatyti, kaip viskas vyksta“, – kalbėjo jaunuolis.

Lenktynių organizatoriai kasmet siekia užtikrinti, kad lenktynių rezultatai būtų skaidrūs. Įdiegta trasos stebėjimo kameromis sistema, kuri garantuos, kad teisėjai galės priimti tikslesnius sprendimus, o sportinė kova bus sąžiningesnė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Paulina

Paulina portretas
Lamborghini ir BMW kuris galingesnis.nesuprantu kam tos nesąmones lenktynes

Ziurovas

Ziurovas portretas
kas sumokėjo uz Amerikomu skrydzius ir ju keliama siauba

Absurdas kurorte

Absurdas kurorte portretas
penkias dienas Palanga skesta dumuose ir kamšciuose
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos rajone lankėsi Seimo pirmininkas
  Klaipėdos rajone lankėsi Seimo pirmininkas

  Trečiadienį Klaipėdos rajone lankėsi Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Jis vizitą pradėjo Klaipėdos rajono savivaldybėje, kur jį sutiko meras Bronius Markauskas, mero pavaduotojos Audronė Balnionienė ir Violeta Riaukienė,...

  4
 • Klaipėda tvarkosi: kelininkai įsisuko ir Šilutės plente
  Klaipėda tvarkosi: kelininkai įsisuko ir Šilutės plente

  Šilutės plente bus tiesiama nauja ištisinė asfalto danga, tvarkomi šaligatviai. Šiuo metu važiuojamoji kelio dalis yra nugremžta statybininkų. ...

  2
 • Klaipėdoje pareigūnai apdovanojo taisyklių nepažeidusius vairuotojus
  Klaipėdoje pareigūnai apdovanojo taisyklių nepažeidusius vairuotojus

  Ketvirtadienį, artėjant mokslo metams, Klaipėdos apskrities Kelių policijos tarnyba kartu su socialiniais partneriais kvietė vairuotojus pasikalbėti apie vaikų saugumą kelyje. ...

 • Pavojingas asbestas „Žaliakalnio“ gimnazijoje liks po sarkofagu
  Pavojingas asbestas „Žaliakalnio“ gimnazijoje liks po sarkofagu

  Detektyvu virtusioje Klaipėdos „Žaliakalnio“ gimnazijos remonto istorijoje padėtas taškas. Miesto valdininkai paliepė statybininkams užbetonuoti požeminius vamzdžius, viduje paliekant žmogui kenksmingą asbestą. Teigiama, kad nesąv...

  3
 • Šokiruoja uostamiesčio vairuotojų įžūlumas
  Šokiruoja uostamiesčio vairuotojų įžūlumas

  Kelių eismo taisyklių pažeidėjai darosi vis akiplėšiškesni. Šią savaitę klaipėdietė užfiksavo vaizdą, kuris papiktino daugelį. Pažeidėjai automobilius palieka ne tik kiemuose, bet ir žaidimams skirtose aikštelėse. ...

  33
 • Į upelį išpylė tualeto turinį: ieškomi liudininkai
  Į upelį išpylė tualeto turinį: ieškomi liudininkai

  Žmonių niekšybėms nėra ribų. Nežinomi asmenys Karklėje tekantį Cypos upelį užteršė fekalijomis ir panaudotomis higienos priemonėmis. Įtariama, kad taip niekšiškai pasielgti galėjo kemperio vairuotojas. ...

  14
 • Po darbų kieme užsiliko duobė
  Po darbų kieme užsiliko duobė

  J.Janonio gatvėje iškasta duobė jau ima virsti vieta, į kurią krenta šiukšlės. Prieš kelias savaites išrausę ją darbininkai aptvėrė ryškia plastikine tvorele ir paliko. Gyventojai suka galvas, kada ir kas čia...

 • Dėl veiklos pajūryje – painiava
  Dėl veiklos pajūryje – painiava

  Klaipėdos pajūryje vyksta ne kiekvienam suvokiami dalykai. Prie jūros, palei taką į Šiaurinį molą, pernai pasistatęs metalinius konteinerius klaipėdietis Germanas Čepas įsitikinęs, kad valdininkai jam kaišioja pagalius į ratus. Tači...

  18
 • Gamyklos galėtų kurtis toliau nuo uosto
  Gamyklos galėtų kurtis toliau nuo uosto

  Dėl Klaipėdos rajono mero Broniaus Markausko noro prie uosto turėti laisvąją ekonominę zoną pasigirdo nepasitenkinimo, kodėl jis nori "tempti" taršą iš rajono į Klaipėdą. ...

  17
 • Lietuvos jūreivystę pristatys nuo žagrės
  Lietuvos jūreivystę pristatys nuo žagrės

  Lietuvos jūrų muziejuje bus rengiama lietuvišką realybę atitinkanti nauja ekspozicija, pavadinta „Nuo žagrės prie šturvalo“. ...

Daugiau straipsnių