Didžiausio krovinio šalies istorijoje gabenimas: svarbi informacija grįžtantiems iš pajūrio

  • Teksto dydis:

Į Klaipėdos uostą atplukdytas ir kelionei rengiamas didžiausias krovinys Lietuvos istorijoje – naftos perdirbimo gamyklai skirtas beveik 100 metrų ilgio reaktorius. Jį veš 88 ašių tralas su šimtais ratų. Jo gabenimas iš Klaipėdos į Mažeikius truks 2 savaites. Milžinišką reaktorių lydės didesnės nei įprasta policijos pajėgos. Ką turi žinoti vairuotojai, ypač poilsiautojai, sekmadienį vakare planuojantys grįžti namo ar važiuoti į Palangos pajūrį, pasakojama LNK reportaže.

Klaipėdos uoste – neįprastas krovinys. Tai – reaktorius, skirtas naujo Mažeikių naftos perdirbimo gamyklos žaliavos likučių konversijos įrenginio statybai.

Iš laivo Italijoje pagamintas reaktorius iškrautas ant 88 ašių linijos platformos su gausybe ratų.

„Tai – 704 ratų varoma platforma. Dar vienas įdomus momentas, kad ją vairuos tik du vilkikai. Iš esmės tai yra naujas įrenginys. Yra specialios hidraulinės automatinės varomosios, kurios susideda daugiau kaip ir dvidešimties vilkikų galios. Paprastai tariant, jeigu norėtume išgauti visą tą galią, reikėtų sustatyti viena eile dvidešimt vilkikų“, – komentavo „Mammoet Baltic“ vadovas Edvinas Ivanauskas.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

Ši platforma irgi atplukdyta ir uoste surinkta.

„Šis krovinys yra ypatingas tuo, kad yra pakankamai didelis, labai sunkus ir negalima jo išardyti. Pirmiausia tam reikia stiprios krantinės, kad galėtume iškrauti“, – sakė ekspertas.

Krovinys sveria net pusantro tūkstančio tonų .Jo ilgis siekia kone šimtą metrų, o aukštis – 10,5 metrų, prilygsta keturių aukštų namui. Tad tokį gigantą nuvežti iš Klaipėdos į Mažeikius sudėtinga. Darbai planuoti ketverius metus. Reaktorių planuojama vežti apie dvi savaites.

Sąstatas judės lėtai, maždaug tokiu greičiu, kaip eina pėstieji – 3-4 km/val. greičiu.

Policijos ekipažai, kaip spėjama, apie 21 val. turės sustabdyti eismą A13 kelyje.

145 km kelionė uostamiesčiu į Mažeikius prasidėjo šeštadienį apie vidurnaktį. Vairuotojai įspėjami, kad gabenant krovinį bus ribojamas eismas. Kai kur policija nurodys apsisukti, sustoti ar pasirinkti kitą maršrutą.  Sekmadienį reaktorių teks gabenti prieš eismą. Ypatingu iššūkiu taps Palangos plentas, kuriame sekmadienio vakarą būna daug kurortininkų.

„Policijos ekipažai, kaip spėjama, apie 21 val. turės sustabdyti eismą A13 kelyje. Tad visiems grįžtantiems namo ir važiuojantiems iš Palangos tokiu laiku rekomenduojame pasirinkti kitą maršrutą, nes galimi kamščiai“, – informavo kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika.

Visa informacija apie eismo pokyčius ir ribojimus skelbiama specialioje interneto svetainėje. Kol krovinys keliaus, kone trims tūkstančiams gyventojų teks laikinai nutraukti elektros tiekimą, mat elektrikams teko išmontuoti net 178 oro linijų sankirtas.

 

 

Krovinio gabenimą realiu laiku galima stebėti čia.NAUJAUSI KOMENTARAI

>TINDI RINDI

>TINDI RINDI portretas
"moksliuk", dažniau domekis žiniom, skaityk.... JAU raše,kad kelius, jei jiebus sugadinti, naftininkai sutvarkys. Be to, jau pastatytus ir kelius, ir tiltus... perduos keliu direkcijai...

rašyta

rašyta portretas
Ne viena karta rašyta apie šio agregato svorį... Raše ir 12 t, ir 150 t, ir 1500 t ,kuris manau tiksliausias...O šiandien, LT žiniose iš Bucelytes ,net kelis kartus girdejau, kad svoris yra ...150 000 t [ ŠIMTAS PENKIASDEŠIMT TŪKSTANČIŲ tonų ????????? Be to, ši mano labai žiurima tv [ komercinemis nelabai tikiu ] , kiek stebiu kelias paskutines dienas, labai "kiša" ir reklamuoja lobistu ir suinteresuoto asmens Romanovskio ne tiesos sakymą, nedideliai šalies gyvetoju grupei naudingą ir daugumai šalies piliečių nenaudingą informaciją apie žadamą mokesčių reformą. LTV - APGAILĖTINA...

Tindi rindi

Tindi rindi portretas
Pasidarė įdomu, toks svoris LT keliais, juk jau nuo fūrų įdubos lieka. Taigi klausimas - kas ir už kieno pinigus tvarkys kelius kuriais šis transportas judės. Ar ministras gaus otkatą ir kelius tvarkys už mūsų visų pinigus ?
VISI KOMENTARAI 26

Galerijos

Daugiau straipsnių