- Radvilė Rumšienė
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Klaipėdos miesto tarybos posėdyje užvirė diskusija dėl galimybės Laukininkų gatvėje statyti daugiabutį jaunuoliams, išėjusiems iš vaikų globos namų. Gyventojai išsakė nuogąstavimus, susijusius su čia esančio skvero sunaikinimu. Statybų būtinybe abejojo ir kai kurie politikai.
Sprendė dėl sklypų
Užvakar miesto tarybos nariams buvo siūloma apsispręsti dėl šešių valstybės Klaipėdai perleidžiamų sklypų, kuriuos miestas norėtų naudoti savo reikmėms.
Šį klausimą pristačiusi savivaldybės Žemėtvarkos skyriaus vedėja Raimonda Gružienė paaiškino, kad keturi iš žadamų perimti sklypų yra numatomi bendrajam naudojimui – želdynams. Vienas jų – prie Šv. Kazimiero bažnyčios esantis parkas, du sklypai – prie buvusios A.Rubliovo mokyklos ir vienas nedidelis sklypelis šalia burlaivio "Meridianas".
Sklypai, esantys Markučių g. 4 ir Laukininkų g. 32A, yra skirti daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių statybai. Juose ketinama statyti grupinio gyvenimo namus, kuriuose įsikurtų vaikų globos namus paliekantys jaunuoliai. Kaip galimi gyventojai minimi ir psichikos negalią turintys globotiniai.
Grupinio gyvenimo namų statyba numatyta ir praėjusių metų gruodį tarybos patvirtintame Klaipėdos savivaldybės socialinių paslaugų 2020 m. plane.
Bijo prarasti želdyną
Šį klausimą jau buvo svarstę trys komitetai. Jų nariai pastabų neturėjo, tačiau tarybos posėdyje planai įplieskė diskusiją.
Galimos statybos Laukininkų g. 32A sklype linksniuotos dar posėdžio pradžioje – iš klaipėdiečių tribūnos pasisakęs gyventojų atstovas Anatolijus akcentavo būtinybę išsaugoti čia esančią žaliąją zoną.
Vyras sakė, kad šioje teritorijoje laiką mėgsta leisti vaikai, kurių čia nestinga, mat greta – dvi mokyklos. Skvero kaimynystėje gyvenantys žmonės esą norėtų, kad skverelis būtų išsaugotas. Gyventojų teigimu, pietinėje miesto dalyje ir taip stinga apželdintų zonų.
Apkartintų gyvenimą?
Anot miesto tarybos narės Ninos Puteikienės, prieš apsisprendžiant dėl siūlymo perimti sklypą, kuriame numatoma statyti grupinio gyvenimo namus, reikėtų žinoti prognozes, kiek kainuos tokie statiniai, apgalvoti šių statybų alternatyvas.
Politikė taip pat teiravosi, ar svarstyta, kaip bus formuojamas naujajame daugiabutyje įsikursiančių jaunuolių, turinčių psichikos negalią, gyvenimas. Esą reikia nepamiršti, kad greta jų teks gyventi ir kitiems žmonėms.
Be to, manoma, kad naujo namo Laukininkų gatvėje atsiradimas ne tik sukeltų gyventojų pasipriešinimą, bet ir pablogintų eismo situaciją, mat sklypas yra kampinis, ties staigiu posūkiu.
Diskusijų bus daugiau?
Keltas klausimas ir dėl galimybių tokius objektus statyti kitoje vietoje.
Išgirdęs kolegų svarstymus, miesto tarybos narys Kazys Bagdonas neslėpė nuostabos.
"Gerbiami opozicijos nariai, noriu pasakyti, kad esate beširdžiai. Ar įsigilinote, kokie tai namai ir kas juose gyvens? Ar žinote, kad ten gyvens itin didelę negalią turintys vaikai našlaičiai. Kur jiems dėtis?" – rėžė K.Bagdonas.
Vis dėlto politikas pripažino, kad klausimas turi būti aptartas su gyventojais.
Miesto tarybos narė Judita Simonavičiūtė atkreipė dėmesį, kad gyventojai dėl pokyčių kaimynystėje sujudo kiek vėlokai, mat daugiabučių statyba minėtame sklype buvo numatyta jau anksčiau patvirtintame detaliajame plane.
Vis dėlto politikė teigė, kad kol kas nėra tiksliai apibrėžta, kad Laukininkų gatvėje tikrai iškils būtent beglobiams neįgaliems jaunuoliams skirtas namas. Sprendimu esą įtvirtinama tik tiek, kad savivaldybė šį sklypą saugos ir neleis jo parduoti.
Anot politikės Alinos Velykienės, reikia nepamiršti, kad žmonėms teikiamos paslaugos turi būti prieinamos, tad jų nevertėtų perkelti į miesto periferiją.
Nors būta minčių dėl dviejų sklypų, kuriuose numatoma minėtų daugiabučių statyba, apsispręsti vėliau, galiausiai politikai balsavo dėl visų šešių siūlomų iš valstybės perimti sklypų. Siūlymui buvo pritarta.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Į Teatro aikštę atkeliavo Kalėdų pranašas – eglutė
Trečiadienio rytą į Teatro aikštę atkeliavo svarbiausias Kalėdų elementas – eglutė, pranešė miesto savivaldybė. ...
-
Klaipėdoje bus atnaujinami pėsčiųjų ir dviračių takai
Ateinančiais metais Klaipėdoje bus pradėti pėsčiųjų ir dviračių takų tinklo atnaujinimo darbai Smiltelės ir Minijos gatvių atkarpose, pranešė savivaldybė. ...
-
Kaip žiemos sezonu tinkamai pasirūpinti vandens skaitikliais?
Prasidėjus šaltajam periodui, „Klaipėdos vanduo“ primena gyventojams apie būtinybę pasirūpinti geriamojo vandens apskaitos mazgų apšiltinimu. Atsakinga vamzdynų ir skaitiklių priežiūra padės išvengti ne tik nepatogum...
-
Žvejybos uosto rajone teko stabdyti darbus: nepagelbėjo net skambutis policijai
Žvejybos uosto rajone rangovai buvo priversti stabdyti darbus dėl gyventojų paliktų automobilių. Paaiškėjo, kad statybininkams nepagelbėjo net skambutis policijai. ...
-
„Mano būsto“ taurės siekia aštuonios komandos
Klaipėdos krepšinio mėgėjai, praeitą sezoną dalyvavę „Bendruomenių“ turnyruose, šiemet kovoja „Mano būsto“ taurės varžybose. ...
-
Senamiestyje pajudėjo viešbučio statybos
Po septynerių metų atkaklios kovos su vietos biurokratais senamiestyje, Tomo gatvėje, viešbutį ketinantys statyti verslininkai pagaliau gavo statybos leidimą. Šioje vietoje, kur dar visai neseniai archeologų kadaise išraustose ir pal...
-
Virš jūros – atominis debesis?
Tarp Klaipėdos ir Palangos sekmadienio popietę užfiksuotas įspūdingos formos debesis. Danguje pasirodė atominės bombos sprogimo metu susiformuojančio grybo formos debesis. ...
-
Klaipėdoje – Kalėdų eglutės įžiebimas: šventę stebėti galės visi
Lapkričio 30-ąją uostamiestyje sužibs šventinio stebuklo laukimo simbolis. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami į Teatro aikštę, kur vyks šventinis koncertas ir bus įžiebta pagrindinė uostamiesčio eglė bei atverta ledo ...
-
Siuntų patikra – tik kilus įtarimų
Vienas būdų į mūsų šalį atgabenti draudžiamus dalykus – atsisiųsti juos siuntiniais. Nors pareigūnai neretai randa tokių neteisėtų siuntinių, kiek jų pasiekia adresatus, atsakyti niekas negali. ...
-
Ko Lietuvos švietimo sistema galėtų pasimokyti iš tarptautinio bakalaureato programos?
Kodėl Lietuvoje verta mokytis pagal tarptautinę programą? Kokios jos stipriosios pusės lyginant su lietuviška nacionaline švietimo programa, kokias galimybes ji padidina? Į šiuos klausimus atsakė Lietuvoje apsilankę tarptautinio bak...