Dėl koalicijų tarybose teks derėtis Kretingoje bei Šilutėje

Vakarų Lietuvos savivaldybėse – Kretingos bei Šilutės rajonuose – rinkimus laimėjo politinių jėgų margumynas. Politikų laukia iššūkis – su kuo sudaryti valdančiosios daugumos koaliciją.

Kretingoje į rajono tarybą siekė pakliūti 8 politinės jėgos ir tik vienintelis visuomeninis rinkimų komitetas „Kretingiškiai – už bočius, tėvus ir vaikus“ liko be mandatų, kiti dalijasi po 2, 4 ar penkis mandatus. Iš viso Kretingos taryboje be mero yra 24 tarybos nariai.

Daugiausiai vietų, po penkias, Kretingoje gavo socialdemokratai ir konservatoriai. Be to, socialdemokratų lyderis Virginijus Domarkas dalyvaus antrajame mero rinkimų ture. Jei jis laimėtų rinkimus, sąrašas pasislinktų ir socialdemokratai Kretingos rajono taryboje kartu su meru turėtų 6 vietas (šeštasis numeris sąraše – Vladas Baltuonis).

Kretingiškiai į tarybą jau išrinko socialdemokratus V.Domarką, Valerijoną Kubilių, Augeniją Juknevičienę, Rimvydą Šakinį ir Steponą Baltuonį.

Tarybos nariais tapo ir konservatoriai, dabartinis rajono meras Juozas Mažeika, Valdas Kuprelis, Dangiras Samalius (kandidatavęs į merus ir nesurinkęs reikiamo balsų skaičiaus), Dovydas Bajoras ir Raimundas Puškorius.

Po keturis mandatus iškovojo „valstiečiai“ ir visuomeninis rinkimų komitetas „Kretingos kraštas“. Šio komiteto atstovai Darius Petreikis, Antanas Kalnius (kuris sieks Kretingos rajono mero posto antrajame ture), Vilius Adomaitis bei Vaida Jakumienė išrinkti į tarybą.

Jei A.Kalnius taptų meru, sąrašas pasislinktų ir taryboje rajono žmones atstovautų dar ir jo kolega Simas Končius.

„Valstiečių“ atstovais naujoje Kretingos taryboje bus Konstantinas Skierus, Vitalija Valančiūtė, Dalia Martišauskienė, kuri siekė mero posto, bet nesėkmingai, bei Stasys Kaniava.

Na o Kretingos rajono liberalai Danutė Skruibienė, taip pat siekusi mero posto, ir Romualdas Jablonskis), partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai (kandidatė į merus Jolita Vaickienė ir Rimantas Macius) bei Darbo partijos pretendentai (kandidatas į merus buvo Vytautas Ročys ir Antanas Puodys) laimėjo po du mandatus.

Kretingos rajone politinių jėgų margumynas verčia pradėti valdančiųjų koalicijos dėlionę. Tas pats gresia ir Šilutėje, kur mandatų skaičius ir rinkimų rezultatai labai panašūs, kaip ir Kretingoje.

Čia po penkis mandatus gavo konservatoriai (Sandra Tamašauskienė, Arūnas Kurlianskas, Zigmantas Jaunius, Zigmantas Merliūnas ir Žygimantas Kurlianskis) bei partija „Tvarka ir teisingumas“ (dabartinis rajono meras Vytautas Laurinaitis, jo kolegos – Steponas Kazlauskas, Alina Urbonienė, Vygantas Stoškus ir Vygantas Kamarauskas).

Abiejų šių politinių jėgų lyderiai S.Tamašauskienė ir V.Laurinaitis grumsis antrajame mero rinkimų ture. Jei laimėtų S.Tamašauskienė, sąrašui pasislinkus, prie konservatorių taryboje prisijungtų Vytautas Stanslovas, o jei sėkmė būtų palanki V.Laurinaičiui, „Tvarkos ir teisingumo“ gretas taryboje papildytų Laimutė Uselienė.

Keturis mandatus Šilutės rajono taryboje gavo „valstiečiai“ – Sigitas Majus, Genovaitė Kimbrienė, Edgaras Padimanskas ir buvęs rajono meras Virginijus Pozingis.

Po tris vietas turi socialdemokratai (Antanas Martinkus, Tomas Budrikis ir Sigitas Šeputis) bei liberalai (Algimantas Gečas, Audrius Endzinas ir Daiva Plikšnienė).

Po dvi vietas Šilutės rajono taryboje gavo Lietuvos socialdemokratų darbo partija (Arūnas Pupšys ir Ričardas Stonkus) bei visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“ (Daiva Žebelienė ir Edvardas Jurjonas).

Taigi naujųjų politikų ir Šilutės rajono taryboje laukia valdančiųjų koalicijos derybų iššūkiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių