D. Jasaitis po STT kritikos: Neringa tarnybinių butų praktikos nekeis

Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) paskelbus kritikos Neringos savivaldybei dėl korupcijos rizikų tvarkantis su socialiniais būstais, meras Darius Jasaitis teigia, jog čia dėl regiono specifikos tenka priimti nestandartinius sprendimus.

Korupcijos rizikos analizę atlikusi STT skelbė, kad Neringos savivaldybėje yra nuomojama daugiau tarnybinių (sudaryta 15 nuomos sutarčių) nei socialinių (13 sutarčių) būstų, kai paprastai kitose savivaldybėse būna atvirkščiai.

„Ėjom ir eisim tokiu keliu – į tarnybinį būstą, galiu ir STT tiesiai pasakyti. Neringoje padarytos klaidos išparduodant valstybinį turtą, tai daroma ir toliau. Neturėsim tarnybinio būsto, dirbti negalės nei savivaldybės administracija, nei kitos įstaigos, nes nebus kam dirbti“, – BNS sakė Neringos meras Darius Jasaitis.

Mero teigimu, iš 56 savivaldybės darbuotojų maždaug pusė yra ne vietiniai. Penktadalis etatų savivaldybėje net šiuo metu yra laisvi ir, anot mero, konkursus į laisvas darbo vietas tenka skelbti po keletą kartų.

STT taip pat paskelbė, jog vienintelėje Neringos savivaldybėje egzistuoja praktika, kai savivaldybės būstas išnuomojamas tarnybinio būsto sąlygomis asmenims, kurie jau turi gyvenamąjį būstą. Be to, savivaldybės būstas nuomojamas mažesne kaina nei rinkoje.

Neturėsim tarnybinio būsto, dirbti negalės nei savivaldybės administracija, nei kitos įstaigos, nes nebus kam dirbti.

Anot mero, tie, kuriems tenka važinėti į Neringą iš Klaipėdos ir apylinkių, netrukus susiranda darbą, kuris pasiekiamas lengviau ir greičiau nei laukiant kelto.

Pasak jo, tokiose situacijose sprendimas gali būti tik vienas – siūlyti tarnybinį būstą.

„Pirmas klausimas – kur gyventi? Neringoje turto savininkai sako – prašom iki gegužės 1 dienos, o paskui mokėkite poilsiautojų kainą. Joks valstybės tarnautojas sau to negali leisti, o ilgalaikė nuoma Neringoje apskritai neegzistuoja“, – sakė D. Jasaitis.

„Pas mus pririša tik tarnybinis būstas, Darėm tą ir darysim, bus tik daugiau, ir ne mažiau. Deja, specifika kitokia nei Lietuvoje. Klaipėdos rajone nusipirkti būstą kainuoja apie 1600 eurų už kvadratinį metrą, o pas mus kokie 6000 eurų vienas kvadratinis metras“, – kalbėjo Neringos meras.

D. Jasaitis mano, jog Neringoje apskritai neturėtų būti socialinio būsto dėl savivaldybės specifikos. Be to, jį sudėtinga susigrąžinti atgal į savivaldybės rankas.

„Mums pavyko atsikovoti tris butus, kurie stovėjo tušti, nes kažkas Norvegijoje, kažkas Anglijoje. Dabar spręsime, ar juos perduoti tiems, kas stovi jau seniai eilėje, ar pas mus atvežamiems ukrainiečiams“, – sakė meras.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Klaipėdos miesto, Kretingos rajono, Palangos miesto ir Neringos savivaldybių būsto įsigijimo, jo naudojimo ir kontrolės srityse ir antradienį paskelbė išvadas.

Siekiant pašalinti savivaldybėse nustatytus korupcijos rizikos veiksnius, STT siūlo atskirti darbuotojų funkcijas savivaldybių būsto pirkimo ir veiklos organizavimo srityje, reglamentuoti savivaldybių tarybų tvarkose ar sudarytose paslaugų teikimo sutartyse aiškiai apibrėžtą ir reguliarų savivaldybės ir socialinio būsto kontrolės mechanizmą, reglamentuoti tarnybinių būstų nuomos tvarką ir nustatyti tarnybinio būsto nuomos kriterijus, kuriems esant asmenims gali būti suteikiamas tarnybinis būstas.

Savivaldybės per tris mėnesius turės viešai savo interneto svetainėje paskelbti informaciją, kaip bus įgyvendinami korupcijos rizikos analizės išvadoje pateikti STT siūlymai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Mindaugas

Mindaugas portretas
Vis Jasaitukui dar mažai, matyt nori dar poros butelių savo išlaikytinėm ir pis..om sekretorėms. Vagis Jasaitis

nebedaug jam liko,

nebedaug jam liko, portretas
STT medžiagos jau turi pakankamai

Jasaiti

Jasaiti portretas
Tvariau tu tvariau. Pastatyk tarnybini buta Šakaliui kad KET nepažeidinetu. Veliau perleis tau o tu savo 9-tai žmonai:) Specifika pas ji matai:)
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių