A. Bilotaitė: sprendimą, kam atiteks „Pušyno“ sanatorija, priėmiau ne viena

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad sprendimą dėl sanatorijos „Pušynas“ likimo, šio turto atsisakius Vidaus reikalų ministerijai (VRM), priėmė ne viena. Anot jos, sanatorija bus pervesta Turto bankui, jei jos valdymo neperims Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

„Sprendimas buvo nevienasmeniškas, jis buvo priimtas įgyvendinant Vyriausybės programą ir pagrįstas specialiosios Vidaus reikalų ministerijos išvadomis, kurios buvo pristatytos ir ministrei pirmininkei“, – spaudos konferencijoje sakė A. Bilotaitė.

Anot jos, priimtas sprendimas nėra susijęs su privačiais asmenimis ar jų interesais, kadangi visa ministerija siekia atsisakyti įstaigų, kurios vykdo VRM nebūdingas funkcijas, ir VRM nesvarbu, ar tos įstaigos bus privatizuotos, ar pereis kitai ministerijai.

A. Bilotaitė pranešė, kad dar vasarą sanatorijos perleidimo klausimą aptarinėjo su SAM, kuri šiuo metu atlieka jai pavaldžių įstaigų funkcijų ir paslaugų inventorizaciją. SAM tuomet siūlymą vertino skeptiškai, tačiau VRM į ministeriją kreipėsi darkart, kad ši įvertintų galimybes sanatoriją perimti, aiškina ministrė.

„Jei SAM nematytų galimybės integruoti sanatorijų į bendrą sveikatos įstaigų tinklą, turtas būtų perduotas Turto bankui. Noriu pažymėti, kad ne VRM ir ministrė, o Turto bankas tokiu atveju spręstų, kaip ir kam valstybė gali efektyviausiai panaudoti šį turtą“, – nurodė ministrė.

„Darkart pabrėžiu, kad penkių VRM pavaldžių viešųjų įstaigų nuspręsta atsisakyti todėl, kad jų veikla visiškai nesusijusi su ministerijos vykdomomis funkcijomis. VRM tikrai neturi rūpintis viešbučių, SPA paslaugomis, patalpų nuoma. VRM turi rūpintis viešuoju saugumu, nusikalstamumo mažinimu, migracija“, – pažymėjo A. Bilotaitė.

ELTA primena, kad Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija, įvertinusi vidaus reikalų ministrės A. Bilotaitės argumentus dėl VRM ketinimo atsisakyti Palangoje esančios sanatorijos „Pušynas“, nusprendė kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, Generalinę prokuratūrą, STT ir FNTT bei prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimos nusikalstamos veikos ir galimos korupcijos.

LVŽS frakcijos narių nuomone, viešojoje erdvėje paskelbta informacija kelia abejones, ar nebuvo naudojamasi tarnybine padėtimi, siekiant susigrąžinti žemės sklypą, ar detaliojo plano koregavimo ir naujo grąžintinos žemės sklypo, esančio sanatorijos „Pušynas“ teritorijoje, suformavimo procesai buvo skaidrūs. Be to, turimais duomenimis, Veronika Skeberdytė nedeklaravo, nors ir privalėjo, savo ryšių su partneriu Tauru Liutiku ir uošviais, kurių interesams valstybės tarnautoja atstovauja teisme.

Todėl LVŽS išvardintų institucijų prašo pradėti tyrimą dėl valstybės tarnautojos V. Skeberdytės elgesio ir galimo viešųjų bei privačiųjų interesų supainiojimo. Taip pat prašoma pagal kompetenciją įvertinti TS-LKD narių ir galimai gerų draugių A. Bilotaitės ir V. Skeberdytės galimus susitarimus.

Prašoma ištirti, ar A. Bilotaitė, pasinaudodama savo įtaka ir dėl einamų pareigų jos žinioje esančia informacija bei tarnybine padėtimi, nesiekė padėti savo bendrapartietės ir draugės šeimai sugrąžinti milijoninės vertės žemės sklypus Palangoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tomas

Tomas portretas
Geda. Manau turetu atsistatydinti, daro geda konservatoriams.

Dvasios ubagynas

Dvasios ubagynas portretas
Konservai neišeina o tik išnešami kojomis į priekį.

skaitytojas

skaitytojas portretas
Prieš kelis metus po rimtos širdies operacijos teko gydymą tęsti Pušyno sanatorijoje. dar ir šiandien prisimenu rūpestingus darbuotojus , malonų aptarnavimą, tvarkingą aplinką .Kam šovė į galvą, sunaikinti Pušyną, tai nusikaltimas.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių