Architektai kviečiami kurti uosto radaro bokšto koncepciją

 • Teksto dydis:

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija paskelbė atvirą architektūrinės koncepcijos konkursą uosto radiolokacinės kontrolės sistemos bokšto koncepcijai sukurti. Pasiūlymų, kaip galėtų atrodyti uosto laivybos saugumui svarbus statinys, laukiama iki rugsėjo 3 dienos.

„Laivų eismo tarnybos radiolokacinės kontrolės sistemos bokštas Smiltynės pusėje yra būtinas norint užtikrinti dar didesnį laivybos saugumą. Į uostą atplaukiančių laivų parametrai didėja, ir mes privalome garantuoti saugų jų įvedimą. Esame paskelbę radaro bokšto architektūrinės koncepcijos konkursą bei tikimės sulaukti įdomių pasiūlymų, iš kurių bus atrinkta ta koncepcija, kuri bus ir vizualiai patraukli, ir atitiks kraštovaizdžio specifiką bei reikalavimus tokios paskirties statiniui“, – sako VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Pagal uosto bendrąjį planą Laivų eismo tarnybos radiolokacinės kontrolės sistemos bokštą yra numatyta statyti Smiltynėje, prie naujosios perkėlos. Geriausiai idėjai išrinkti yra sudaryta architektūrinės koncepcijos vertinimo komisija, kurioje yra ne tik Uosto direkcijos darbuotojai, bet ir Klaipėdos miesto savivaldybės, Kuršių nerijos nacionalinio parko, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos, Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacijos atstovai.

„Viena pagrindinių ir svarbiausių vertybių Kuršių nerijoje yra kraštovaizdis. Kaip atrodys šis radiolokacinės kontrolės bokštas ir kaip stipriai jis gali pakeisti Kuršių nerijos vaizdą, dar nežinome. Tačiau tikimės, kad architektai dės visas pastangas ir sugebės sukurti unikalų objektą, kuris tenkins ne tik uosto poreikius, bet ir papuoš vartus į Kuršių neriją“, – teigia Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser.

Įvykus konkursui sutartis dėl projektinių pasiūlymų, techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros bus pasirašyta su architektūrinį konkursą laimėjusiu projektuotoju (tiekėju).

Architektūrinio konkurso nugalėtojams yra numatytos piniginės premijos: pirmajai vietai bus skiriama 5 tūkst. eurų, antrai vietai – 3 tūkst. eurų, o trečios vietos laimėtojui atiteks 1,5 tūkst. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nuomonė

Nuomonė portretas
Vargas su Klaipėdos architektais - nulis normalių idėjų, tik politikavimas, šūdo pylimas ant uosto. Kur idėjos, kur laisva išraiška? Ar norite, kad Vilnius uosto reikalais jums "duotų per šonus", nes jie nepolitikuoja, o kuria?

Kibkit į darbą

Kibkit į darbą portretas
Didžiausias siaubas yra tai, kad Klaipėdoje nėra normalių arcitektų, Jie nieko negali pasiūlyti. Tik pūčia miglą ant uosto. Klaipėdos genijai, architektai įjungkite vaizduotę ir bent trumpam atidėkitę į šalį viskį, romą ar samankę. Užtenka politikuoti ir durnių volioti.

Anonimas

Anonimas portretas
sveiki, uostos puslpais skelbia tą pačią informaciją ir siųlo architektams realzuoti pasiūymus per dvi savaites. trūksta žodžių> kam galėčiau skųstis? gal kas patarsite?
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių