Antros Velykos – be artimųjų: Klaipėdos pareigūnai šventines dienas dirbs ištisą parą

Velykas švęsime nelankydami savo pagyvenusių tėvų, nevažiuosime toliau savo rajono pramogauti, nesusitiksime su giminaičiais ir draugais. Policininkai žada patikras visas tris šventines dienas ir tikina dirbsiantys ištisą parą.

Laukia karštas savaitgalis

Panašu, policininkai nusiteikę labai griežtai kontroliuoti judėjimą. Vien Klaipėdoje kiekvieną ilgojo savaitgalio parą budės nuo 12 iki 14 policijos ekipažų, o visoje šalyje kasdien dirbs apie 1,5 tūkst. pareigūnų ir jų talkininkų.

Policijai postuose padės karo policija, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai ir kiti socialiniai partneriai.

„Reidai bus rengiami visą parą bet kurioje miesto vietoje, o postuose ketinama tikrinti ir įvažiuojančiuosius, ir išvažiuojančiuosius iš Klaipėdos. Kur bus postai, atskleisti negalime. Veiks ne tik stacionarūs, bet ir mobilūs patikros postai. Bet kur mieste ir už jo ribų pareigūnai gali sustabdyti ir patikrinti. Rajonuose pareigūnai taip pat dirbs intensyviai, ketinama tikrinti prie visų pagrindinių įvažų į centrus, mobilieji postai veiks ir rajonų keliuose“, – tikino Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė.

Reidai bus rengiami visą parą bet kurioje miesto vietoje, o postuose ketinama tikrinti ir įvažiuojančiuosius, ir išvažiuojančiuosius iš Klaipėdos.

Patikros vyks geležinkelio stotyse. Keliaujantieji autobusais gali būti patikrinti ne stotyje prieš kelionę, o prie įvažos į savivaldybes. Tai reiškia, kad pareigūnai gali patikrinti maršrutiniais autobusais keliaujančius asmenis jau įpusėjus ar besibaigiant kelionei.

Grįžo autobusu

Policijos atstovė paminėjo prieš porą dienų nutikusį atvejį, kai Šventojoje pareigūnai privažiavo prie automobilio, kuriame sėdėjo keturi asmenys.

Policininkai pasidomėjo, iš kur ir ko vyrai atvyko į pajūrį. Paaiškėjo, kad jie atvažiavo iš Kauno. Vyrai neturėjo nė vienos kelionę pagrindžiančios priežasties.

Andromeda Grauslienė / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Trys keleiviai buvo gerokai įkaušę, o vairuotojas – blaivus, bet jis neturėjo vairuotojo pažymėjimo. Neblaiviems vyrams skirtos 500 eurų baudos, nes girtumas vertinamas kaip sunkinanti atsakomybę aplinkybė, blaivus vyras už karantino reikalavimo nepaisymą nubaustas 250 eurų bauda.

Kauniečių nuotykis baigėsi jiems netikėtai – automobilis užkeltas ant vilkiko, patys vyrai namo grįžo viešuoju transportu.

Viešbučiuose – tik savi

Žmonės, kurie iš anksto rezervavo kambarius viešbučiuose, turėtų gerai pagalvoti, ar jiems pavyks pailsėti. Viešbučiai gali teikti apgyvendinimo paslaugas, bet tik tos savivaldybės gyventojams.

„Viešbučio rezervacija nėra pateisinama priežastis iš toliau atvykti į pajūrį velykiniam savaitgaliui, nebent žmogus yra žiedinės savivaldybės gyventojas. Vyriausybės nurodyme yra apibrėžtos labai konkrečios išimtys, ši informacija skelbiama labai plačiai, tad pasakymas, kad žmogus nežinojo apie draudimus, būtų netiesa. O ir įstatymo nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės“, – tikino A.Grauslienė.

Spręs vyresnieji

Pareigūnai priminė, kad vienišus, senyvo amžiaus ligotus asmenis lankantys giminaičiai gali pas juos važiuoti tik tokiu atveju, jei patys neturi jokio socialinio kontakto, tai yra gyvena vieni ir dirba iš namų. Tokius atvejus pareigūnai vertins individualiai.

Kelionės pagrįstumą pareigūnai turi galimybę patikrinti per 10 dienų. Jei paaiškėtų, kad kurios nors sąlygos žmogus nesilaikė, jis gali būti baudžiamas administracine nuobauda.

Kiekviename kontrolės poste yra jo vyresnysis, šis pareigūnas sprendžia visus klausimus, o ypač jeigu kyla nesutarimų dėl posto kirtimo.

Kai susiduriama su ypatingais atvejais, keliaujantys žmonės gali prašyti, kad aiškinantis dalyvautų ir posto vyresnysis pareigūnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Stasys

Stasys portretas
O kada fntt reidas bus patikrinti graslienes vyra kuris mokescius sliepe?

asas

asas portretas
netures kur babkiu deti

Budelis

Budelis portretas
Kada bus keliama baudziamoji byla "vyriausybei" uz genocida Lietuvos zmonems? Ju nevyke veiksmai giliai pakenke visiems gyventoju sluoksniams.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Dėl skiepijimosi uostamiestyje – mįslės
  Dėl skiepijimosi uostamiestyje – mįslės

  Uostamiestyje vakcinuota daugiau nei penktadalis klaipėdiečių, tačiau kai kurios gyventojų grupės skiepytis neskuba. Pavyzdžiui, rusakalbių gimnazijų abiturientai. Čia paskiepytų moksleivių 10 kartų mažiau nei lietuviškose mokyklose. ...

  9
 • KKKC – naujas vadovas
  KKKC – naujas vadovas

  KKKC vadovo konkursą laimėjo buvęs Klaipėdos priklausomybės ligų centro direktorius L. Andrikis. ...

  6
 • Įgyvendindama griežtesnius aplinkosaugos reikalavimus KLASCO prisidės prie švaresnio Vitės kvartalo
  Įgyvendindama griežtesnius aplinkosaugos reikalavimus KLASCO prisidės prie švaresnio Vitės kvartalo

  Bendrovė Klaipėdos jūrų krovinių kompanija (KLASCO) laikydamasi gegužės 1 d. įsigaliojusių naujų Aplinkosaugos įstatymų nuostatų, pagal kurias pramonės ir uosto krovos bendrovėms taikomi griežtesni reikalavimai, aktyviai prisideda prie š...

  1
 • Pajūryje statomo aplinkos ministro namo tyrimo atsakymų dar reikia palaukti
  Pajūryje statomo aplinkos ministro namo tyrimo atsakymų dar reikia palaukti

  Praėjus mėnesiui po nelaimės pajūryje statomame aplinkos ministro Simono Gentvilo name, darbo inspekcijos specialistai vis dar negali pasakyti, ar nugriuvusių laiptų sužeistas vyras statybvietėje tuo metu atsirado atsitiktinai, ar neteisėtai dirbo. ...

  12
 • Galerija Klaipėdoje tapo bevardė
  Galerija Klaipėdoje tapo bevardė

  Pasaulinio garso dailininko Prano Domšaičio vardo galerija uostamiestyje nuo šiol bus vadinama Klaipėdos dailės muziejumi. Taip nusprendė Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus, kuriam priklauso šis filialas, vadovybė. Tačiau, klaip...

  2
 • Klaipėdoje atidaromas naujas vakcinavimo centras
  Klaipėdoje atidaromas naujas vakcinavimo centras

  Klaipėdoje trečiadienį, gegužės 12 d., atidaromas naujas vakcinavimo centras. Jis įkurtas LCC tarptautiniame universitete Kretingos g. 36. Nuo šiol naujajame vakcinavimo centre bus skiepijama didžioji dalis klaipėdiečių – čia įrengta 2...

  5
 • Kurortai laukia vasaros: kokios naujovės pasitiks poilsiautojus?
  Kurortai laukia vasaros: kokios naujovės pasitiks poilsiautojus?

  Kurortai laukia vasaros ir pasakoja apie naujoves. Klaipėda visiems atveria naują paplūdimį, o Neringa – antrą nudistų zoną. Tad šią vasarą nuogaliams prie jūros bus net penki paplūdimių ruožai. ...

  1
 • V. Grubliauskas: kiekviena vakcina turi surasti savo petį
  V. Grubliauskas: kiekviena vakcina turi surasti savo petį

  Daugiau dalyvių šventėse, klientų aptarnavimas uždarose patalpose – tokias laisves įteisintų Galimybių pasas. Pasiskiepijusiems, persirgusiems ar pasitikrinusiems nuo COVID-19 žmonėms jis įsigalios jau po poros savaičių. Tačiau Klaip...

  16
 • „Metų klaipėdietės“ kulminacija <span style=color:red;>(vaizdo įrašas)</span>
  „Metų klaipėdietės“ kulminacija (vaizdo įrašas)

  2021-ųjų „Metų klaipėdietės“ konkurso finalinį vakarą galėjo stebėti kiekvienas norintis. Pandemija pakoregavo žmonių gyvenimus, bet ne visi pokyčiai – blogi. Kai kurie jų suteikė daugiau galimybių. Pavyzdžiui, pabūti ten, ku...

  3
 • Metų klaipėdietė – M. Tarachovskaja
  Metų klaipėdietė – M. Tarachovskaja

  19-ąja Metų klaipėdiete dienraščio „Klaipėda“ skaitytojų valia tapo pjeses rašanti ir pati jose vaidinanti M.Gorkio progimnazijos matematikos mokytoja Maja Tarachovskaja. Jai ir kitoms penkioms konkurso finalininkėms padėkota ...

  26
Daugiau straipsnių