Tarptautinės šokio dienos proga – trys šokio spektakliai

 • Teksto dydis:

Minint Tarptautinę šokio dieną, šokio teatras „Padi Dapi Fish“ kartu su partneriais – festivaliu „Jauna muzika“ ir Klaipėdos universitetu – šokio mylėtojus kviečia net į tris spektaklius.
 

Minint Tarptautinę šokio dieną, šokio teatras „Padi Dapi Fish“ kartu su partneriais – festivaliu „Jauna muzika“ ir Klaipėdos universitetu – šokio mylėtojus kviečia net į tris spektaklius.

Balandžio 26 d. 18 val. Klaipėdos kultūros fabrike festivalio “Jauna muzika 2015” programoje pristatoma šokio opera „Dykra" (chor. A. Šeiko). Tai – daugiausiai užsienio auditorijai rodytas teatro spektaklis. Jis pristatytas festivaliuose Prahoje, Arhuse, Taline, Berlyne, Potsdame ir kitur. 

Spektaklyje choreografė Agnija Šeiko spektaklio choreografiją konstruoja iš šiuolaikinio šokio, baleto, gestų elementų, kuriuos paryškina minimalistiniai Sandros Straukaitės kurti kostiumai.

Balandžio 30 d. Klaipėdos universiteto Menų fakulteto prof. J. Gudavičiaus salėje (Donelaičio g. 4) bus pristatyti 2 savo ekspresija absoliučiai skirtingi spektakliai.

16 val. į šokio spektaklį „Bjaurusis Gaga“  (chor. Aušra Krasauskaitė) kviečiami 6-12 metų vaikai. Spektaklio pagrindu tapo Hanso Kristiano Anderseno pasaka „Bjaurusis ančiukas“, o temą inspiravo šiandienos vaikų ir jaunimo problema – patyčios. Pagrindinė pernai sukurto spektaklio siužeto ašis sukasi apie kenčiančius nuo patyčių vaikus, gebėjimą atsilaikyti ir nepalūžti bei nepasiklysti ieškant savojo „aš“.

Siekiant dar labiau sustiprinti šiuolaikinio pasaulio nuotaiką, spektakliui parinkta ir Rimanto Giedraičio aranžuota garsios pop dainininkės Lady Gaga muzika. Jos pagalba spektaklyje kvestionuojama ir pabrėžiama šiuolaikinės pop kultūros įtaka vaikams bei paaugliams ir ne visada teisingų idealų formavimas. Muziką atlieka Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos styginių kvartetas (Simona Trimailovaitė, Monika Vilkauskaitė, Kornelija Kupšytė, Lukrecija Serapinaitė), vadovaujamas Gabrielės Samolytės.

Spektaklyje šoka Darius Berulis ir A. Krasauskaitės baleto studijos auklėtinės. Šviesų dizainą spektakliui kūrė Nerijus Gedminas, o intriguojančius kostiumus – dizainerės Olga Filatova-Kontrimienė ir Miglė Janušaitė, sugebėjusios tradicinį balerinos kostiumą transformuoti pagal naujųjų laikų bjauriojo ančiuko stilistiką.

18 val. bus parodytas naujausias teatro šokio spektaklis „Aš esu kovo 11-oji” (chor. D. Berulis). „Spektaklio idėja kirba mano galvoje jau porą metų, - teigia choreografas D. Berulis. Pradėjau mąstyti apie mūsų patriotiškumą. Kas tai yra? Ką jis reiškia man ir ką jis galėtų reikšti šiandieniniam žmogui? Partizanas - žmogus, turintis tam tikrus įsitikinimus ir tikslą, dėl kurio kovoja. Kas yra šių dienų partizanai? Dėl ko mes kovojame? Begalė klausimų, tačiau vieno konkretaus atsakymo - nėra.“

Spektaklyje šoka Aušra Krasauskaitė, Marius Pinigis, Simas Laukaitis. Dramaturgiją kūrė Agnė Biliūnaitė, šviesų dizainą - Nerijus Gedminas.

Įėjimas su bilietais. Bilietų kaina – 6, 3 ir 1,5 eur. Bilietus įsigyti bus galima prieš spektaklius renginių vietose. Bilietų rezervacija el. paštu: aurelija.albrikaite@gmail.comNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių