Pirmieji mažųjų pianistų žingsniai

  • Teksto dydis:

Saulėtą balandžio popietę Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos didžioji salė prisipildė fortepijono garsų skambesio. Tai jaunieji pianistai pirmokai leidosi į muzikinę kelionę po pavasariškomis nuotaikomis dvelkiančias pasakų šalis kartu su saulute. Kiekvieną pavasarį mokykloje rengiama fortepijono muzikos pradedančiųjų šventė "Mano pirmas koncertas". Tai pirmasis jaunųjų pianistų pasirodymas didžiojoje scenoje.

Šiemet ši šventė ypatinga – jubiliejinė 40-oji. Startavusi prieš daugelį metų, kaip mokytojų Vandos Šarkuvienės ir Reginos Fabijonavičienės graži idėja, ji neištirpo toje ilgoje metų virtinėje, tačiau išsilaikė, prigijo, tapo ne tik puikia tradicija, bet ir turtingo mokyklos kultūrinio gyvenimo menine puošmena.

40-ojo renginio organizatorės – mokytojos Genovaitė Juškevičienė ir Gaivilė Simaitytė – įdėjo nemažai išmonės ir išradingumo, kad koncerto dalyviai – jaunieji pianistai, mokytojai ir tėveliai – pajaustų pakilią fortepijono muzikos šventės dvasią.

Mokytojos G.Simaitytės sukurtas filmukas vaizdžiai atspindėjo renginio "Mano pirmas koncertas" raidą. Ekrane besikeičiantys vaizdai su nuotraukomis nukėlė į pirmųjų koncertų laikotarpį, kai mažieji atlikėjai puošdavosi tradicinėmis mokyklinėmis uniformomis, ir į šių dienų koncertus, kur žiūrovo akį patraukia ypač puošni bei spalvinga atlikėjų sceninė išvaizda.

Filmukas taip pat suteikė progą pabūti kiekvieno pianisto pirmoko pamokoje, pajusti darbinę klasės atmosferą.

Koncerto pradžioje nuskambėjęs muzikinis pasveikinimas – S.Rachmaninovo preliudas, kurį atliko G.Simaitytė, jaunuosius atlikėjus ir klausytojus nuteikė pakiliai. Mokytoja, kažkada taip pat debiutavusi šios mokyklos scenoje, palinkėjo lakios fantazijos ir neriboto kūrybiškumo muzikuojant.

Gausus atlikėjų būrys po vieną drąsiai kopė laipteliais į sceną, kur jų laukė didysis instrumentų karalius – fortepijonas. Mažais pirštukais paliesdami šio didingo instrumento klavišus, muzikos garsais taikliai išreiškė nuotaikas, atskleidė spalvingus charakterius, slypinčius kūrinėliuose, kuriuos paruošė kartu su savo mokytojais.

Įtaigus ir išraiškingas jaunųjų pianistų muzikavimas didžiojoje scenoje buvo įvertintas garbingais apdovanojimais – pagyrimo raštais už darbštumą ir drąsą įveikiant pirmąjį laiptelį į muzikos meno pažinimą.

Baigiant koncertą mokytoja G.Juškevičienė pasidžiaugė, kad jaunųjų muzikų debiutas šioje fortepijono muzikos šventėje ne tik suteikė jiems progą išgirsti draugus, bet ir padėjo įgyti daugiau sceninės patirties, drąsos, didesnio pasitikėjimo savo jėgomis.

Šiuo koncertu jų kūrybinė biografija dar tik prasideda, ateityje, tikimasi, panašių koncertų bus dar ne vienas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių