Neringiškių gyvenimo relikvijos atsidurs parodoje

  • Teksto dydis:

Ruošiantis Neringos miesto 55-ojo gimtadienio šventei, Neringos muziejai organizuoja eksperimentinę parodą-muziejų, kurio kūrėjais kviečia tapti kiekvieną Kuršių nerijos bendruomenės narį.

Neringos muziejai garsiai skelbia žinią – muziejų kurkime kartu ir ragina visus iki lapkričio 18-osios į Kuršių nerijos istorijos muziejų (Pamario g. 53, Nida, Neringa) atgabenti savo gyvenimo relikviją – daiktą, kuris konkrečiam žmogui yra svarbi asmeninės ar šeimos gyvenimo istorijos dalis, o gal net Lietuvos ar pasaulio istorijos liudininkas.

Kiekvieno žmogaus atneštos muziejinės gyvenimo vertybės ir taps parodos-muziejaus „Muziejų kuriame kartu“ eksponatais, demonstruojamais su trumpomis daiktų istorijomis, kodėl jie ypatingi ir ką reiškia konkretaus žmogaus gyvenime. Juk kartais senas bilietas į teatrą, sugedęs radijo imtuvas ar iš mamos dėvėto palto ištrūkusi saga mums tampa muziejinėmis vertybėmis.

„Šiandien, kai šiuolaikiniam žmogui atmintis ir istorija dažniau asocijuojasi su internetinėmis „Google“ ar „Vikipedijos“ duomenų bazėmis, ar kurią sparčiai užgožia vis kas nors nauja, norime paskatinti visuomenę susimąstyti, kas mums šiandien yra istorija ir vertybė. Projektu „Muziejų kuriame kartu“ siekiame įtraukti Neringos žmones į bendrą kūrybinę veiklą ir kartu su visais ieškoti atsakymų į klausimus, kaip mūsų asmeninio gyvenimo istorija tampa pasaulio istorija, kaip mūsų kasdienis gyvenimas keičia daiktų vertę ir ką kiekvienam iš mūsų reiškia atmintis ir ją įkūnijantys daiktai“, – kalbėjo Neringos muziejų direktorė dr. Lina Motuzienė.

Anot jos, dažnai nesusimąstome, kad tai, ką šiandien kuriame ir kas jau dabar dulka mūsų stalčiuose, palėpėse ar garažuose, galbūt vieną dieną puikuosis muziejų apšviestose vitrinose, o ateities kartos stebėsis tuo, kas mums dabar atrodo įprasta ir nereikšminga. Neringos muziejai kviečia neringiškius nelaukti tos miglotos ateities ir jau dabar kurti muziejų kartu, leidžiant visiems susipažinti su šiandienio gyvenimo istorijos relikvijomis, kiekvieno mūsų muziejinėmis vertybėmis.

Parodą-muziejų „Muziejų kurkime kartu“ planuojama atidaryti lapkričio 25 d. 17 val. Kuršių nerijos istorijos muziejuje. Susipažinti su gyvosios istorijos relikvijomis bus galima iki gruodžio 25 d.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių