Mažlietuviški skaitymai prie kavos

  • Teksto dydis:

Rytoj, šeštadienį, 14 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2) klaipėdiečiai, Ievos Simonaitytės (1897–1978) kūrybos gerbėjai kviečiami į jaukų susibūrimą Etninės kultūros ekspozicijoje.

Klaipėdiečių laukia įdomi paskaita, kurioje išgirsite, ką reiškia šišioniškių žodžiai I. Simonaitytės knygose: palaunagė, Dievalis, pirmočiai ir kiti (lektorė Etnografijos skyriaus vedėja dr. Aušra Kavaliauskienė).

14–16 val. I. Simonaitytės kūrybos skaitymai vyks prie kavos ir pyrago. Lietuvininkas Helmutas Lotužis kūrinių ištraukas perskaitys šišioniškių tarme.

Dauguma Klaipėdos krašto vietinių gyventojų, gelbėdamiesi nuo sovietų genocido, pasitraukė į Vakarus.

Senuosius klaipėdiškių žodžius prisimena tik pavieniai čia likę lietuvininkai, kurių šeimose iš kartos į kartą kalbėta lietuviškai, H. Lotužis – vienas iš jų.

Daug pamirštų žodžių išliko senuosiuose liuteronų giesmynuose, laikraštyje „Tilžės keleivis“ ir kt. Iš Vanagų kaimo kilusios I. Simonaitytės knygos – taip pat vertingas šaltinis, leidžiantis pažinti ir tyrinėti mažlietuvių kalbos grožį.

Ateinant į rašytojos kūrybos pažinimo vakarą, muziejus kviečia su savimi pasiimti bičiulį, bičiulę ir I. Simonaitytės knygą iš savo namų bibliotekos.

Dalyvavimas nemokamas.

Renginys skiriamas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui.


Šiame straipsnyje: undefined

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių