Klaipėdos knygų mugės trauka prasideda rugsėjį

Spalio 1–3 dienomis vyksianti VIII Klaipėdos knygų mugė kviečia pirmiausia atsigręžti į save ir užduoti klausimą: kas mane traukia ir kodėl? Tai atspirties taškas, ieškant atsakymų į svarbius klausimus, naujos, įdomios informacijos, užburiančių emocijų, šiurpuliukus keliančių pojūčių, įkvepiančių patirčių ir vaizdinių.

Jau dabar klaipėdiečiai gali pajusti nenumaldomai artėjančio renginio skonį, dalyvaudami įvadiniuose mugės renginiuose. Lankytojų laukia išskirtiniai renginiai įvairiose miesto vietose – bare „Herkus Kantas“ (Hofas), Klaipėdos kultūros fabrike, Klaipėdos dramos teatre, Kultūrų komunikacijų centre.

Įvadinių renginių programoje – filmo peržiūra, teatralų, rašytojų ir kritikų diskusijos, skaitymų performansas ir pasakos vaikams.

Rugsėjo 24 d. kino gerbėjų laukia net keturiose Prancūzijos nacionalinių kino apdovanojimų „Cezaris“ kategorijose nominuotas Érico Barbier filmas „Aušros pažadas“. Tai autobiografiniais faktais pagr[sta drama apie rašytojo Romain Gary sunkų gyvenimą, kuriame patirtus išbandymus padėjo įveikti tik besąlyginis motinos tikėjimas sūnumi.

Rugsėjo 25 d. be seilėtų pavirkavimų ir romantiškų padūsavimų bus ie.koma žmonių artumo ir meilės dvasios kultinio amerikiečių rašytojo Charleso Bukowskio eilėse. Paieškų vedliu bus aktorius ir režisierius Benas Šarka.

Įvadinių renginių ciklą užbaigs dvi literatų, meno atstovų, dramaturgų ir filosofų diskusijos. Rugsėjo 25 d. Ernestas Parulskis, Herkus Kunčius ir Ignas Kazakevičius pakvies aptarti meno prigimtį, vertę, bandymą jį įsprausti į teorinius konceptus bei menininko santykį su pasauliu. Rugsėjo 28 d. vyks pokalbis apie literatūrą ir teatrą. Kartu su dramaturgu Rolandu Rastausku ir filosofu Jonu Dagiu bus galima paklaidžioti „Bermudų trikampyje“.

Klaipėdiečiai ir miesto svečiai kviečiami pasiduoti laukimo traukai – skaičiuoti iki VIII Klaipėdos knygų mugės likusias dienas. Tris dienas truksiančios knygų šventės lankytojų lauks net 90 įvairaus formato renginių, tad visur suspėti tikrai nepavyks ir jau dabar pats laikas pradėti tyrinėti, kokie Lietuvos ir užsienio kūrėjai, edukacijos, muzikos garsai, parodos, performansai, skaitymai traukia lyg magnetas. Renginių programą ir naujienas galima rasti specialiai knygų mugei sukurtoje interneto svetainėje https://www.kkm.lt/.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių