Klaipėdos I. Kanto biblioteka pristatys dvi rašytojo D. Sobeckio knygas

 • Teksto dydis:

Šį penktadienį 17 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia internetu stebėti tiesioginę konkurso „Klaipėdos knyga 2020“ renginio transliaciją, kurios metu visuomenei bus pristatytos klaipėdiečio Lietuvos rašytojų sąjungos nario, humanitarinių mokslų daktaro Dainiaus Sobeckio pernai išleistos dvi knygos – romanas „Lozoriaus evangelija“ ir eilėraščių rinkinys „Kryžiaus užraktu“, – dalyvaujančios Klaipėdos metų knygos rinkimuose.

Išleido pirmąjį romaną

Renginyje kartu su autoriumi dalyvaus abiejų knygų redaktorius, poetas, filologas Danielius Milašauskas. Renginį ves I.Kanto bibliotekos Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriaus vedėja Loreta Liutkutė.

Tiesioginė transliacija vyks bibliotekos „YouTube“ kanalu https://youtu.be/t_Bs2XLD3B8. Nuoroda taip pat skelbiama svetainėje www.biblioteka.lt.

„Lozoriaus evangelija“ – pirmasis D.Sobeckio romanas, vaizduojantis, kas laukia pasaulio, jei jame nebeliktų kultūros ir jos apraiškų. Pagrindinis romano veikėjas archeologas Martynas Jedenkus paliečia Longino ietį ir suranda niekam nežinomą Lozoriaus evangeliją, nuo tada pasaulis pradeda lėkti geometriniu pagreičiu destrukcijos link. Pradėjus dingti kultūriniams artefaktams, Martynas su savo draugais – pianiste Julija ir jos broliu rašytoju Dariumi Baltokais – aiškinasi, kur atsidurs pasaulis, jei artefaktų dingimas nesustos. Jų laukia egzistenciniai klausimai, skubėjimas ir nuotykiai, nuvedantys iki Vatikano koridorių ir neprognozuojama apokalipsės kryptimi.

Poezijos rinkinys – ketvirtasis

„Kryžiaus užraktu“ – ketvirtoji D.Sobeckio poezijos knyga. Tai tarsi raktas į dabarties nukrikščionėjančio žmogaus egzistenciją. Rinkinyje dėmesį atkreipia taupūs tropai, bet originali metaforika, negailestingas sarkazmas, egzistencinis groteskas, žmogaus netvarumas ir trumpalaikiškumas, nykimo ir kosmoso gretybė. Ryškus vitalizmas, revizuojančios krikščioniškąją filosofiją idėjos, šmaikšti ironija ir autoironija, su lyrika konfrontuojanti antilyrika. Visa tai sunaikina įprastą poetinio pasaulio erdvę, tačiau sukuria tik šiam autoriui būdingą atmosferą.

D.Sobeckis gimė Klaipėdoje. Klaipėdos universitete įgijo teologijos bakalauro ir religijos mokslų magistro laipsnius. 2013 m. Vytauto Didžiojo universitete apgynė daktaro disertaciją. Rašytojas yra literatūrinių konkursų Lietuvos universitetuose dalyvis ir laureatas: 2001 m. ir 2003 m. – Klaipėdoje, 2002 m. – Kaune. Jo kūryba publikuota almanachuose „Poezijos pavasaris“, „Žiema ir mirtis“, „Baltija“, „Ligoninės priimamasis“ (Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų kūrybos almanachas), taip pat kituose leidiniuose. Lietuvos rašytojų sąjungos narys nuo 2007 m.

Rinks skaitomiausią ir gražiausią

Gražia uostamiesčio kultūrine tradicija tapęs Klaipėdos metų knygos konkursas vyksta ir karantino sąlygomis. 15-ąjį kartą jį organizuojanti Klaipėdos miesto savivaldybės I.Kanto viešoji biblioteka sulaukė beveik 40 leidinių, pretenduojančių į populiariausios ir gražiausios Klaipėdos 2020 metų knygos titulus. Norėdama supažindinti visuomenę su konkurso dalyvėmis, biblioteka rengia virtualius knygų pristatymus, susitikimus su jų autoriais ir leidėjais.

Visuomenės balsavimas už populiariausią / skaitomiausią Klaipėdos metų knygą prasidės pasibaigus karantinui. Gražiausią knygą tradiciškai išrinks specialiai suburta knygos meno ekspertų komisija. Baigiamasis konkurso renginys numatytas balandžio 29-ąją.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių