J. Kačinsko muzikos mokykla dovanojo klaipėdiečiams koncertą

Po prailgusių išsiskyrimo – nuotolinio bendravimo metų Klaipėdos J.Kačinsko muzikos mokyklos bendruomenė džiaugėsi galimybe vėl pabūti kartu ir dovanojo klaipėdiečiams koncertą, kuris buvo dedikuotas ir artėjančiam Klaipėdos 770 metų jubiliejui.

Priėmė naujus iššūkius

Prieš porą metų mokykla ruošėsi pažymėti gražų savo gyvavimo 50 metų jubiliejų.

Tačiau taip lauktą ir ruoštą išskirtinę šventę užtemdė nelauktai paskelbtas karantinas ir koncertą teko atidėti.

Vis dėlto aktyvus mokyklos koncertinis gyvenimas nesustojo ir per pandemiją.

Darbas, vykęs nuotoliniu būdu, vertė ieškoti naujų mokymosi formų.

Ir tai nebuvo didelė problema, nes mokykla žymi savo puikiais, profesionaliais pedagogais, kurių darbas aukštai įvertintas ne tik respublikoje, bet ir už jos ribų.

Negailintys savo laisvo laiko mokyklos mokytojai sugebėjo įžiebti mokiniams kūrybinę dvasią, taip reikalingą pandemijos sąstingio metu.

Mokytojai ir mokiniai greitai adaptavosi prie naujų iššūkių. Ne tik mokymosi procese buvo prisitaikyta prie pasikeitusių aplinkybių.

N. Jankausko nuotr.

Virtualių koncertų praktika

Pozityviai įvertinus naujus pokyčius, pradėta sparčiai įsisavinti naujas pažangių technologijų teikiamas platesnes galimybes.

Pradėta naudoti jas pačiu naudingiausiu būdu, buvo pereita prie virtualių koncertų ir konkursų išraiškos formų.

Tad dalyvauti tokiuose virtualiuose renginiuose jauniesiems muzikantams atsivėrė neribotos galimybės.

Prieš pandemiją įgyti profesionalaus atlikimo įgūdžiai nesumenko ir nuotolinio darbo laikotarpiu.

Kai karantinas stūmė į sąstingį daugelį veiklos sričių, J.Kačinsko muzikos mokykloje nuotolinis darbas virte virė.

Dėl bendro mokytojų ir mokinių atkaklaus darbo ir kūrybinių pastangų šis laikotarpis mokyklai tapo vienas iš vaisingiausių, išsiskiriančiu savo puikiais pasiekimais.

Suaktyvėjęs mokinių dalyvavimas tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose atnešė pačių aukščiausių įvertinimų – daugybę "Grand Prix" bei laureato prizinių vietų apdovanojimų.

N. Jankausko nuotr.

Gausi muzikų bendruomenė

Koncertiniame mokyklos gyvenime dalyvauja bei savo aktyvia kūrybine veikla garsina Klaipėdos vardą ir Lietuvoje, ir užsienyje ne tik atlikėjai solistai, bet ir meniniai kolektyvai-ansambliai, orkestrai.

Koncerte "Tau, Klaipėda!", dedikuotame miestui, dalyvavo berniukų ir jaunuolių choras "Gintarėlis", kurio vadovas Tomas Ambrozaitis, o jaunučių grupės vadovės – Regina Vindžigalskienė ir Asta Kontautienė.

Renginyje grojo styginių instrumentų orkestras, vadovaujamas Genovaitės Stonytės, taip pat tautinių instrumentų orkestras, kurio mokinius paruošė mokytojai Daiva Bėkšienė, Vida Gaidamavičienė, Airida Burkauskienė, Loreta Tumanovienė, Anatolijus Tumanovas, liaudies instrumentų ansamblio "Subatėlė" vokalinė grupė, vadovaujama Dalios Šiaučiukėnienės, ir mušamųjų instrumentų ansamblis, kurį paruošė vadovas Viačeslavas Krasnopiorovas.

Koncerte, skirtame miesto jubiliejui, dalyvavo šokio ugdymo 4 ir 7 klasės, paruoštos mokytojų Loretos Damijonaitytės ir Donatos Jurgelevičienės, džiazinio dainavimo ansamblis "Vocalis", kurio vadovė Erlanda Tverijonienė, ir jaunučių choras, vadovaujamas Vilijos Posėčnienės bei Godos Čaraitės.

Renginio koncertmeisteriai – Eglė Bandzevičienė, Mindaugas Putna, Olga Maslova.

Atlikėjus solistus paruošė mokytojos Edita Vaitkūnienė, Vilija Revutienė, Danguolė Čepliauskienė.

Jungtiniam mokyklos orkestrui ir chorui pritarė mokytojų Jono Kučinskio, Alfredo Buikos, Kęstučio Kaštauno, Genovaitės Stonytės paruošti mokiniai.

J.Kačinsko muzikos mokyklos koncertai visada ryškūs ir publikai įsimintini.

Tad ir pastarasis buvo sutiktas ir palydėtas džiaugsmingomis žiūrovų ovacijomis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių