„Graži ir ta galinga“ sukūrė videospektaklį-koncertą

  • Teksto dydis:

Aktorių grupė „Graži ir ta galinga“ ragina žiemą pasitikti šiltai. Žiūrovams jau pasiekiamas jų specialiai vasarą sukurtas ir nufilmuotas gyvas videospektaklis-koncertas.

„Šis koncertas ypatingas. Tai nėra koncertas, nufilmuotas tiesiog teatro scenoje su šienu ir teatrine šviesa. Tai – muzikinis kino filmas“, – taip apie virtualų spektaklį kalbėjo pačios aktorės, dainų tekstų ir muzikos autorės.

„Graži ir ta galinga gyvai“ – unikali garsinė ir vaizdinė patirtis, kino principais atskleidžianti Klaipėdos jaunimo teatro spektaklį-koncertą. Muzikos ir teatro scenas aplankiusios pasirodymo „Graži ir ta galinga“ kūrėjos šį kartą beldžiasi į žiūrovų ekranus, kviesdamos iš naujo patirti, o gal pirmą kartą išgirsti drąsiais moterų balsais apdainuotą jų pačių istoriją Lietuvoje.

Spektaklio atlikėjos – energija pulsuojančios aktorės Vaiva Kvedaravičiūtė, Rugilė Latvėnaitė, Ieva Pakštytė, Asta Zacharovaitė ir Marija Žemaitytė.

Kūrinyje jos drąsiai interpretuoja, kokias svajones vaikystėje puoselėjo Jos Ekscelencija Dalia Grybauskaitė, su kokiu paauglišku tikėjimu į komunizmo saulę veržėsi Marytė Melnikaitė, kiek merginų pranyko istorijos vingiuose, tapusios kažkieno –ienėmis, ir kokią orią ir galingą senatvę išgyveno mąsliai nuo lito žvelgusi Žemaitė.

„Tai – jau trečias kartas, kai dirbame kartu su „Graži ir ta galinga“ merginomis ir įdomu, kad kaskart išbandome naują žanrą. Pastarasis darbas buvo ypatingas tuo, kad reikėjo išrasti formą, kaip spektaklį, pritaikytą scenai, perkelti į gryną orą. Sugalvojome tokį konceptą, kad visos filmavimo lokacijos primins scenos dėžutę natūroje. Labai norėjosi visą veiksmą perkelti į gamtą, kad žiūrovai galėtų pakeliauti po lietuvišką vasarą. Tai ypač aktualu karantino metu“, – įspūdžiais dalijosi režisierė Elena Kairytė.

Už subtiliai spektaklio ekspresiją perteikiančių kino kamerų stojo operatoriai Vytautas Plukas ir Nojus Drąsutis. Virtualų projektą „Graži ir ta galinga gyvai“ iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba, o į pasaulį paleido „Baltic Productions“ ir Klaipėdos jaunimo teatras.

Vasariškoje Lietuvos gamtoje, miškų ir Baltijos jūros apsuptyje nufilmuotas spektaklis-koncertas žiūrovams jau pasiekiamas „Tiketa“ skaitmeninių renginių platformoje.

„Pripažinkime, gyvenimas pastarąjį mėnesį tikrai tapo nuobodesnis ar bent sėslesnis ir ramesnis. Kad mūsų kultūros vartojimo smegenys toliau dirbtų, o patys gautume juoko, emocijų, minčių, skaitmeniniai koncertai ir spektakliai ateina į pagalbą ir skatina toliau domėtis kultūra. Taip pat tai yra didelis kuriančiųjų palaikymas, nes jie ir toliau kuria, tik gyvai negali tuo pasidalyti. Daug dirbome, kad skaitmeninis turinys būtų profesionalus ir atvertų kitas kūrinio galimybes, kurių galbūt gyvai scenoje dėl kitos medijos net ir nebūtų pavykę įgyvendinti“, – sakė aktorės.

Renginys internete: https://www.tiketa.lt/LT/online__grazi_ir_ta_galinga_g_y_v_a_i_24631.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Koks čia dar idiotiškas pavadinimas ? Nebežino iš dyko buvimo mergos kaip kvailioti ?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių