„Žalgiris-Sabonio krepšinio centras“ susikomplikavo padėtį NKL

Nacionalinės krepšinio lygos (Smscredit.lt-NKL) sezonas jauniesiems žalgiriečiams pakibo ant plauko, kai ketvirtadienį jie pralaimėjo beveik laimėtas rungtynes. Pirmajame aštuntfinalio serijos mače namuose „Žalgiris-Sabonio krepšinio centras“ nusileido Molėtų „Ežerūno-Kario“ komandai 74:77 (25:26, 17:14, 16:13, 16:24). Serijoje iki 2 pergalių kitos rungtynės laukia šeštadienį Molėtuose.

Susitikimo pradžia buvo sėkmingesnė kauniečiams, kurie, po 4 taškus pelnius Vaidui Kariniauskui ir Taurui Jogėlai, pirmavo 15:8. Iki pirmojo kėlinio pabaigos daugiausiai varžovus taranavusio Mariaus Janišiaus pastangomis Molėtų ekipa sugebėjo išsiveržti į priekį 26:25.

Antrajame kėlinyje šeimininkams vėl pavyko perimti iniciatyvą. Rolandas Jakštas surinko 4 taškus, T.Jogėla pridėjo 6 iš eilės ir „Žalgirio“ dubleriai pirmavo 39:31.

Trečiojo kėlinio pradžioje po Andriaus Šležo metimo „Ežerūnas-Karys“ persvėrė rezultatą (44:43), tačiau V.Kariniauskas, R.Jakštas ir po tritaškį pataikę Justas Tamulis bei Marius Grigonis atstatė „Žalgirio-Sabonio krepšinio centro pranašumą 58:53.

Ketvirtajame kėlinyje jaunieji žalgiriečiai ir toliau laikė žaidimo vadžias savo rankose. Po Renaldo Simanavičiaus tritaškio skirtumas siekė 10 taškų (63:53). Svečiams priartėjus (61:65), M.Grigonis tritaškiu, J.Tamulis baudomis ir Simonas Kymantas dėjimu, likus žaisti 2 minutes, grąžino gana saugią 8 taškų persvarą – 73:65. Deja, jos nepavyko išsaugoti. „Ežerūno-Kario“ krepšininkai nė neketino pasiduoti ir po A.Šležo bei Justo Narušio tritaškių išsiveržė į priekį. Paskutinėje atakoje V.Kariniausko perdavimas nepasiekė laisvo R.Jakšto ir kauniečiams pergalė išsprūdo iš rankų.

„Žalgiris-Sabonio krepšinio centras“: M.Grigonis 17, J.Tamulis 13, T.Jogėla 12 (12 atk. kam.: 8 puolime), R.jakštas 11 (5 atk. kam.), V.Kariniauskas (12 atk. kam.: 8 puolime, 6 rez. perd.), Ž.Skučas 5, S.Kymantas 4 (3 per. kam.), R.Simanavičius 3.

„Ežerūnas-Karys“: M.Janišius 19 (8/12 dvit., 3/10 baud., 7 atk. kam.), G.Kulbis 12 (5 atk. kam.), J.Narušis 10, A.Šležas 9 (6 atk. kam.).