Tomas Balaišis-Sėkla: „Viasat“ pasiūlymas - tiesiog nepadorus

Lietuvos krepšinio aistruolis Tomas Balaišis - Sėkla visų krepšinio mylėtojų vardu penktadienį išpaltino viešą laišką, kuriuo kreipėsi į Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisiją.

Lietuvos krepšinio aistruoliai yra nusivylę dėl „Viasat“ sprendimo perkelti Eurolygos krepšinio turnyro rungtynių transliacijas į mokamą „Viasat Sport Baltic“ kanalą. Tai smarkiai apriboja piliečių galimybę stebėti vieną svarbiausių metų krepšinio renginių, teigiama laiške.

„Viasat“ tokiu būdu bando priversti krepšinio aistruolius įsigyti jos platinamą programų paketą 12 mėnesių terminui beveik už 600 litų.
Suprantama, daugelis Lietuvos žmonių sunkmečiu negali sau leisti tokios prabangos, o „Viasat“ bandymas kartu su Eurolygos transliacijomis įbrukti ir visiškai mums nereikalingų programų paketą yra tiesiog nepadorus“, - rašo krepšinio aistruolis.

„Iš žiniasklaidos sužinojome, kad nacionalinis sporto kanalas „Sport1“ dar praeitų metų žiemą kreipėsi į Europos Komisijos Konkurencijos generalinį direktoratą prašydamas paaiškinti, ar nepažeidžiama Europos Bendrijos teisė, kai Eurolygos krepšinio turnyro transliacijų teisės, neskaidant jų į paketus ir neskelbiant konkurso, buvo parduotos išimtine teise vienam subjektui net šešeriems metams“, - teigia T.Balaišis-Sėkla.

Krepšinio aistruoliai surinko beveik 20 tūkst. parašų, patvirtinančių Lietuvos piliečių pageidavimą Eurolygos varžybas matyti nemokamu televizijos kanalu.

2009 metų gegužės 14 dieną parašai kartu su peticija buvo įteikti Europos Komisijos atstovybei Vilniuje prašant perduoti Europos Komisijos Konkurencijos generaliniam direktoratui. Tačiau iki šiandien oficialus Briuselis savo pozicijos nepareiškė.

„Norime atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad šiuo metu Seimui yra pateiktas naujas Visuomenės informavimo įstatymas. Jame nebėra nuostatos, kad Pasaulio krepšinio čempionatas turi būti transliuojamas nemokamais, didžiajai daliai žiūrovų prieinamais televizijų kanalais. Šiais metais Turkijoje vyksiančio krepšinio čempionato transliacijų teisės taip pat priklauso „Viasat“. Ar neatsitiks taip, kad ir šios transliacijos atsidurs tik mokamame kanale?“, - klausia krepšinio aistruoliai.

***
Portalas primena, kad prieš Eurolygos sezoną kalbintas "Viasat" sporto turinio vadovas Baltijos šalims Karolis Dapkevičius teigė, jog sporto transliacijos įdomios tik tam tikrai žmonių grupei, o ne daugumai.

„Visai natūralu, kad sporto turnyrų transliacijos, kaip ir visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje, palengva perkeliamos į specializuotus, tik sportui skirtus kanalus. Štai ir Eurolygą transliuos specializuotas sporto kanalas "Viasat Sport Baltic", - tuomet sakė K.Dapkevičius.

– Įsigijote teisę transliuoti Eurolygą iki 2015 m. Ar tai reiškia, kad iki to laiko joks lietuviškas televizijos kanalas tokių pačių teisių įsigyti negalės?

– Praktika rodo, kad paprastai skirtingi to paties regiono kanalai nerodo tų pačių laidų. Priešingai elgdamiesi laidų transliuotojai tiesiog prarastų išskirtinumą. Todėl ir sporto pasaulyje įprasta, kad vieną čempionatą transliuoja vienas kuris nors TV kanalas. O mes įsigijome teisę transliuoti šią lygą iki 2015 m. ir vykdysime savo įsipareigojimus.

Be to, Eurolygos transliacijos kainuoja itin brangiai. "Viasat" jas gali įpirkti, nes perka ne tik Lietuvai, bet visam Baltijos ir Skandinavijos šalių regionui. Tad išlaidos vienai šaliai atitinkamai sumažėja. Ir nežinia, jei ne "Viasat", ar kas nors iš Lietuvos transliuotojų būtų įstengęs tas teises įpirkti ir ar Lietuvos žiūrovai apskritai galėtų matyti Eurolygą...

– Kodėl Eurolygos rungtynių transliacijos tokios brangios? Juk aikštelėje stovi kelios filmavimo kameros, ir tiek.

– Kalbant apie televizijos rinką, teisės transliuoti sporto turnyrus yra vienos brangiausių. Vienų Eurolygos rungtynių transliacija prilygsta brangiausios lietuviškos laidos sezonui. Taip jau susiklostė padėtis visame pasaulyje, kad sportas yra itin brangiai apmokestinta sritis. Sportininkų honorarai dažnai būna dideli, bilietai į populiarias rungtynes, net ir brangūs, išgraibstomi. Tad visai suprantama, kad ir sporto turnyrų transliacijų teisės yra brangios.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių