TEO krepšininkės tapo našlaitėmis - „TEO LT“ jų neberems (papildyta)

Telekomunikacijų bendrovė „TEO LT“ pasibaigus šiam sezonui nustos remti Lietuvos moterų krepšinio čempionių Vilniaus TEO komandą. Klubo vadovai neslepia, kad TEO iškilo rimtas pavojus.

Pasak telekomunikacijų giganto „TEO LT“ generalinio direktoriaus Arūno Šikštos, bendrovė klubui kasmet skirdavo po maždaug 2-2,5 mln. litų. „TEO LT“ yra vienintelė komandą valdančios viešosios įstaigos „TEO sportas“ steigėja. Klubo direktorius Arvydas Tamašauskas anksčiau yra teigęs, kad telekomunikacijų bendrovės parama sudaro liūto dalį TEO biudžeto.

“Taupome kaštus ir turime galvoti apie įmonės personalo skatinimo bei motyvavimo programas. Tai apriboja mūsų galimybes būti sporto mecenatais“, - portalui aiškino A.Šikšta.

„TEO LT“ generalinis direktorius tvirtino, kad prasti komandos rezultatai šį sezoną neturėjo įtakos sprendimui nutraukti paramą.

“Klubas veikia savarankiškai. Rezultatai yra sirgalių ir žaidėjų pasitenkinimo objektas, o mes dalyvaujame versle. Esu lietuvis ir privalau mylėti krepšinį. Turbūt niekas iš korporacijų nėra įdėjęs tiek lėšų, kiek skyrėme mes. Per pastaruosius daugiau kaip dešimt metų „TEO LT“ akcininkai komandą parėmė iš viso 20-25 mln. litų. Bet dabar ekonominė aplinka diktuoja savo sąlygas“, - kalbėjo A.Šikšta.

"TEO LT" informacijos sektoriaus vadovas Darius Džiaugys BNS teigė, kad jei atsirastų norinčiųjų perimti viešąją įstaigą "TEO sportas", "TEO LT" perduotų ją naujiems savininkams.

"Tačiau konkrečių sprendimų dar nėra priimta", - sakė D.Džiaugys.

Primename, kad „TEO LT“ galimybę nutraukti paramą krepšinio komandai svarstė jau 2008 m. Vis dėlto tąsyk buvo sutarta klubą finansuoti dar mažiausiai dvejus metus.

Papildyta. Portalo kalbintas TEO klubo vadovas A.Tamašauskas pripažino, kad komandos egzistavimui iškilo rimtas pavojus.

"Jeigu nepavyktų rasti naujų stambių rėmėjų, visko gali atsitikti. Lietuvos moterų krepšiniui būtų didžiulė netektis, jei neliktų vienos iš stipriausių regiono komandų. Sunku pasakyti, ar realu šiais laikais surasti kitą tokį rėmėją. Manau, kad ir „TEO LT“ tokį sprendimą priėmė ne dėl to, kad šiandien visiems labai lengva. Bet nenuleisime rankų, dar turime laiko", - nelinksmai kalbėjo A.Tamašauskas.

Pasak klubo direktoriaus, TEO turi ir smulkesnių rėmėjų, tačiau vien jų skiriamos paramos tikrai neužteks kitą sezoną dalyvauti Eurolygoje. Neatmetama galimybė, kad TEO ženkliai suverš savo biudžetą ir varžysis tik Lietuvos moterų krepšinio lygoje.

Nors pirmieji įspėjimo signalai klubą pasiekė dar prieš dvejus metus, kai "TEO LT" tik po ilgų svarstymų nenutraukė paramos komandai, A.Tamašauskas tikino, kad iš anksto pasiruošti tokiam žingsniui klubas neturėjo galimybių.

"Visą ekonominės situacijos rimtumą pajutome šiemet. Visi karpo kaštus, o pinigai reklamai, rėmimui yra antraeiliai dalykai. Visos sporto šakos susiduria su šita problema, be to, įstatymai bei padidėję mokesčiai taip pat nepadeda išgyventi", - aiškino TEO vadovas.

Pasak A.Tamašausko, komandai kol kas nepranešta apie pagrindinio rėmėjo sprendimą - tai bus padaryta per vakarinę treniruotę.

"Žaidėjos yra profesionalės, jos turi dirbti savo darbą. O ateitis parodys, kurioje komandoje jos žais", - atsiduso A.Tamašauskas.

"TEO LT" sostinės moterų krepšinio komandą rėmė pastaruosius dvylika metų.


Šiame straipsnyje: teo

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių