S.Scariolo: mums nebūtina demonstruoti geriausio žaidimo

Ispanijos rinktinės stratego Sergio Scariolo teigimu, jo auklėtiniai sportinės formos piką turėtų pasiekti tik prasidėjus atkrintamosioms varžyboms.

Antradienį Pasaulio krepšinio čempionato Turkijoje D grupės varžybose kol kas stringančių planetos čempionų laukia lietuviškas testas.

- Pirmieji du mačai jūsų komandai klostėsi sunkiai. Kodėl Ispanija vis dar nedemonstruoja sau įprasto žaidimo? - paklausėme S.Scariolos

- Antrasis mačas su Naująja Zelandija buvo jau geresnis nei pirmasis (su Prancūzija - red. past.). Žinoma, varžovų lygis taip pat skyrėsi. Manau, kad dabar mūsų komanda neturėtų būti pasiekusi 100 proc. savo pajėgumų - istorija rodo, kad tie, kas jau čempionato pradžioje būna užlipę į sportinės formos maksimumą, krenta žemyn svarbiausių etapų metu. Nebent ta komanda turi būti super stipri fiziškai, kaip JAV rinktinė, kurios žaidėjai tokie yra dėl prigimtinių savybių. Bet normali ekipa, kaip mūsų, turi paskirstyti savo jėgas.

- Planuojate tokį pat pirmenybių scenarijų kaip 2009 m. Europos čempionate Lenkijoje, kuomet Ispanija taip pat lėtai įsivažiavo, bet tapo čempione?

- Tikėkimės (juokiasi - red. past.). Tačiau šįkart bus sunkiau, nes neturime pagrindinio įžaidėjo (Jose Manuelio Calderono - red. past.) ir vidurio puolėjo (Pau Gasolio - red. past.).

- Ar gali Ispanija demonstruoti čempionišką žaidimą, kai J.M.Calderonas iškrito iš rikiuotės likus mažiau nei savaitei iki čempionato pradžios?

- Nėra prasmės kalbėti apie tai, kas būtų, jei jis žaistų. Turime žvelgti į priekį ir pasistengti žaisti taip gerai, kaip tik sugebame, ir be jo.

- Kokį įspūdį palieka Lietuvos komanda?

- Jie puikiai sužaidė pirmąsias rungtynes, nes Naujoji Zelandija - tikrai ne saldainiukas. Mače su Kanada žaidėjai buvo nepasiruošę tokiam pasipriešinimui, bet labai vertinu tai, kaip lietuviai išlipo iš duobės ir pasiekė pergalę nepaisant labai sudėtingos situacijos. Lietuvos rinktinė kovoja kaip vienas kumštis ir dėl to yra labai konkurencinga.

- Ricky Rubio kamuoja nugaros problemos?

- Jis vis dar jaučia skausmą kakle dėl nedidelės traumos. Jis gali žaisti, tačiau rungtyniauti 100 proc. galimybių - dar ne.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių