Šalies ledo ritulys – „VP dešimtuko“ rankose?

Senoji ledo ritulio valdžia nuversta, o Lietuvos ledo ritulio federacijos vairą į savo rankas gali perimti žinomas verslininkas Mindaugas Marcinkevičius.

Maištininkų pergalė

Du mėnesius trukęs Lietuvos ledo ritulininkų karas baigėsi opozicijos stovyklos triumfu.

Neeilinė Lietuvos ledo ritulio federacijos (LLRF) narių konferencija pirmadienį buvo paskutinė, kurią įžanginiu žodžiu pradėjo dvylika metų šalies ledo rituliui vadovavęs federacijos prezidentas Rolandas Bučys.

Vasarį Vilniuje turėjusias vykti "Iššūkio taurės" varžybas sužlugdžiusi beprecedentė ledo ritulininkų tarpusavio konfrontacija galiausiai savotiškai suvienijo šios sporto šakos atstovus – pirmadienį į sostinėje vykusią LLRF konferenciją susirinko net 40 iš 41 federacijos nario.

Suvažiavimui pasibaigus rankas iš džiaugsmo trynė Petras Nausėda, tapęs naujuoju LLRF prezidentu, ir kiti Elektrėnų "Energijos" klubo atstovai bei juos palaikantys LLRF nariai, kurie sudarys absoliučią daugumą federacijos Taryboje.

"Pasiektas tikslas pateisina priemones. Tik dėl vadinamojo perversmo mums pavyko užtikrinti tikrai demokratiškus LLRF vadovybės rinkimus", – tvirtino "Energijos" puolėjas Martynas Šlikas.

Vis dėlto svarbiausiu žmogumi atsinaujinusioje LLRF gali tapti verslininkas Mindaugas Marcinkevičius, kuris iki praėjusių metų su ledo rituliu neturėjo nieko bendro.

Tapo vizitine kortele

Dalyvauti LLRF vadovo rinkimuose atsisakė abu žymiausi Lietuvos ledo ritulininkai – Darius Kasparaitis ir Dainius Zubrus.

Vietoje jų susirungti su pagrindiniu savo konkurentu P.Nausėda nusprendė pats R.Bučys, kuris anksčiau buvo žadėjęs nebekelti savo kandidatūros federacijos vadovo rinkimuose.

Konferencijos dalyviai taip pat pasiūlė M.Marcinkevičiaus ir Elektrėnų sporto mokyklos direktoriaus Valdo Škadausko kandidatūras, tačiau abu pretendentai nutarė jas atsiimti.

LLRF narių verdiktas buvo nedviprasmiškas – už "Energijos" prezidentą P.Nausėdą balsavo 30 ledo ritulio atstovų, R.Bučio kandidatūra susilaukė 9 balsų.

"Visus tuos dvylika metų viską dariau dėl ledo ritulio. Negalima nuneigti to, kas buvo padaryta, ir tik laikas parodys, kas buvo teisus", – atsisveikindamas sakė R.Bučys.

Tuo tarpu 24 metų sporto vadybos išsilavinimą turintis P.Nausėda tapo bene jauniausiu iš šalies sporto federacijų vadovų.

Tiesa, naujajam prezidentui buvo suteikti kur kas kuklesni įgaliojimai nei anksčiau. Naują įstatų redakciją priėmusi konferencija federacijos svorio centrą perstūmė link Tarybos, pakeitusios buvusį LLRF vykdomąjį komitetą.

Būtent Taryba nuo šiol spręs aktualiausius ledo ritulio vystymo klausimus, o vos vienerių metų kadenciją vadovausiantis prezidentas atliks reprezentacines funkcijas.

Pinigų nepažadėjo

Naujojoje LLRF Taryboje, susidedančioje iš devynių asmenų, neliko nei vieno praėjusios kadencijos vykdomajam komitetui priklausiusio ledo ritulio atstovo.

Antradienį Taryba rinksis į pirmąjį posėdį, kuriame bus išrinktas jos pirmininkas. Ketinimų vadovauti svarbiausiam LLRF valdymo organui neslėpė M.Marcinkevičius, kuris yra vienas "VP dešimtuko" narių. Būtent sostinės verslininkas, renkant naująją Tarybą, susilaukė didžiausio LLRF konferencijos dalyvių palaikymo – 27 balsų.

Bendrovės "Akropolis", valdančios to paties pavadinimo prekybos centrus keturiose šalyse, valdybos pirmininkas su ledo rituliu artimiau susipažino tik praėjusiais metais. M.Marcinkevičius buvo vienas Nacionalinės vaikų ledo ritulio lygos steigėjų.

Kaip teigė pats ledo ritulio niekada nežaidęs M.Marcinkevičius, aktyviau į federacijos veiklą jis įsitraukė tik pastaraisiais mėnesiais.

"Nepasakyčiau taip skambiai, kad ledo ritulys šiandien verčia naują puslapį. Tiesiog pasikeitė žmonės, o ditirambus bus galima giedoti tada, kai naujoji valdžia ką nors gero nuveiks", – portalui teigė M.Marcinkevičius, kuris pagrindiniu savo darbo LLRF uždaviniu įvardijo tikslą 2022 m. Lietuvos rinktinę išvysti olimpinėse žaidynėse.

Paklaustas, ar ketina prisidėti prie ledo ritulio plėtros privačia finansine parama, vienos turtingiausių šalyje verslo grupių atstovas nuo tiesaus atsakymo išsisuko: "Daugiausia gali padaryti ne pinigais, o dėmesiu. Jeigu jo bus pakankamai, tuomet matysime ir rezultatą. Nėra pinigų – žaiskime be jų. Nėra arenų – žaiskime tose aikštėse, kurios yra. Tiesiog ne peškimės, o žaiskime."

Pokyčiai – ir rinktinėje?

– Esate jaunas ledo ritulininkas. Nemanote, kad sporto užkulisiams jums dar trūksta patirties? - portalas paklausė P.Nausėdos.

– Nesu tas ledo ritulininkas, kuris vien nuo ryto iki vakaro žaidžia. Turiu ir išsilavinimą, ir patirties. Dirbu "Energijos" prezidentu, dalyvauju socialinių programų veikloje. Nesakau, kad tai yra maksimumas, bet tam mes juk ir dirbame, kad tobulėtume.

– LLRF vykdomasis komitetas šiemet nacionalinės rinktinės treneriu dar kartą patvirtino Dmitrijų Medvedevą. Ar gali būti šis sprendimas peržiūrėtas iki pasaulio pirmenybių balandį?

– Nenorėčiau kalbėti, kol nėra patvirtinta Tarybos darbotvarkė, bet manau, kad artimiausiu metu šis klausimas bus svarstomas. Tikiu, kad gali būti pokyčių, yra ir kitų kandidatūrų.

– Kai kurie federacijos nariai priekaištauja, jog LLRF demokratijos nepadaugėjo: tiesiog iš vienos grupuotės rankų valdžią perėmė kita.

– Mūsų komanda buvo sudaryta ne tik iš "Energijos" artimiausios aplinkos. Įtraukti tokie žmonės, kurie gali prisiimti atsakomybę ir yra kompetentingi priimti atitinkamus sprendimus.

– Deklaruojate ketinimus dirbti efektyviau nei senoji federacijos vadovybė. Kada iš jūsų bus galima reikalauti konkrečių rezultatų?

– Vyriausybei yra duodama šimtas dienų. Tiek ir mums turėtų užtekti: galėsite paskambinti ir paklausti, kas padaryta.


LLRF Taryba

Mindaugas Marcinkevičius, Valdas Škadauskas, Martynas Šlikas, Petras Nausėda, Remigijus Valickas, Valentinas Gvergždis, Sigitas Kazlauskas, Ričardas Jocys, Tomas Budrauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių