R.Kurtinaitis: kitąmet noriu treniruoti Eurolygos komandą

Pirmadienį pasirašęs kontraktą su Rygos VEF komanda treneris Rimas Kurtinaitis ketina kitais metais sugrįžti į Eurolygos ekipą.

Po kontrakto sudarymo 50 metų buvęs Vilniaus "Lietuvos ryto" strategas atsakė į Latvijos žurnalistų klausimus.

- Kokios trukmės sutartį sudarėte?

- Kontraktas sudarytas pagal formulę "1 plius 1".

- Kaip manote, kodėl "Lietuvos rytas" nusprendė su jumis nepratęsti sutarties?

- Mano kontrakto dydis ir mokesčių sistema Lietuvoje yra nepalanki lietuviams. Strategas iš užsienio kainuoja tris kartus mažiau už vietinį trenerį. Šiuo atveju "Lietuvos rytas" pasirinko tokį sprendimą. Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę su Vilniaus klubu dirbti beveik dvejus metus.

- Esate įpratęs prie skambių pergalių su "Lietuvos rytu". Lietuvos komanda turėjo ir geresnius žaidėjus, ir didesnį biudžetą už VEF.

- Visada pirkdami žaidėjus mes klausiame trenerių apie juos. Deja, apie latvius atsiliepimai yra ne patys geriausi. Aš noriu, kad VEF ekipoje toks požiūris į krepšinį pasikeistų. Žinau visus Latvijos krepšininkus bei jų galimybes. Bandysime žmogiškai susitarti. Latviai nėra blogi žaidėjai. Jie puikūs krepšininkai ir geri kovotojai. Pastaroji savybė man labai patinka. Dar būdamas žaidėju rungtyniavau su Valdžiu Valteriu, Igoriu Miglinieku, kurie visada kovojo tik dėl pergalių. Latviai galbūt nėra individualiai stiprūs žaidėjai, tačiau jie turi potencialo tobulėti bei noro ir užsispyrimo dirbti. Lietuvoje jaunus žaidėjus mokome kovingumo latvius nurodydami kaip jo pavyzdį.

- Kiek klube bus legionierių? Ar jūsų sąraše yra žaidėjų iš Lietuvos?

- Jeigu būtų taip, kaip kažkada Lietuvoje, kai latvis ir estas nebuvo laikomas legionieriumi, tuomet galima būtų pagalvoti apie lietuvį, tačiau dabar taip nebus. Manau, kad pirksime 4 legionierius. Visi jie bus amerikiečiai, nes tokio lygio europiečių, kokių noriu aš, mes įpirkti negalime, todėl mūsų žvilgsnis krypsta už Atlanto. Šiuo metu daug gerų žaidėjų rungtyniauja vasaros lygoje. Jie yra per žingsnį nuo buvimo NBA klube, tačiau tikrai ne visi ten pateks ir daug gerų žaidėjų liks be komandų, o mes pamėginsime kažką iš jų išsirinkti.

- Norėjote treniruoti Eurolygos komandą, tačiau dirbsite Rygoje. Kodėl viskas taip susiklostė?

- Į visą šią situaciją žvelgiu savikritiškai. Veikiausia aš kažko iki galo nepadariau, todėl ir negavau Eurolygos ekipos. Man krepšinio agentai sako, kad šią vasarą buvo labai mažai trenerių perėjimų iš vienos komandos į kitą. Tiesiog susiklostė tokia situacija, kad aš negavau Eurolygos ekipos, tačiau dėl to nepergyvenu. Gavau darbą Rygoje. VEF yra būtent toks klubas, kuriame gali parodyti save. Prieš dvejus metus "Lietuvos ryte" padėtis finansine prasme nebuvo pati geriausia, tačiau mes dirbome ir nugalėjome labai daug už mus turtingesnių ekipų. Kitąmet vėl bandysiu gauti darbą Eurolygos komandoje. Aš noriu dirbti geroje komandoje Ispanijoje ar Turkijoje, nes mano kolegos Velimiras Perasovičius, Nevenas Spahija gavo ten darbus, o aš negavau.

- Ar "Žalgiriui" ir "Lietuvos rytui" reikėtų dabar bijoti VEF?

- Žinote, kaip sakoma: blogas karys, kuris nenori tapti generolu. Mes bandysime juos įveikti. Abu Lietuvos grandai žais Eurolygoje, mes savo ruožtu - Europos taurėje. Daugelis Europos taurės komandų yra panašaus pajėgumo kaip ir Eurolygos ekipos. Manau, kad mes galime pabandyti įveikti "Lietuvos rytą" ir "Žalgirį".


Šiame straipsnyje: KurtinaitisRimas Kurtinaitis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių