R.Javtokas: filme tikrai bus pilna kuriozų

Gegužės 31-ąją Lietuvos kino teatrų ekranus pasieks neeilinis lietuviškas kino filmas „Mes už... Lietuvą!”. Dokumentiniame filme užfiksuotas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės gyvenimas.

Pagrindinis filmo kūrėjas, režisierius Andrius Lekavičius, pirmadienį kartu su rinktinės vyriausiuoju treneriu Kęstučiu Kemzūra, rinktinės vidurio puolėjais Robertu Javtoku ir Jonu Valančiūnu, ir rinktinės atstovu spaudai Linu Kunigėliu pristatė filmą spaudos konferencijoje. Jo teigimu, filmo kūrimas nuo idėjos užuomazgų užtruko apie dvejus metus. „Idėja kilo netikėtai. Tuo metu rašiau magistrinį darbą ir galvojau, koks filmas galėtų į kino teatrus pritraukti žmones Lietuvoje“, – pasakojo kino kūrėjas.

A.Lekavičius atskleidė, kad naujausiomis technologijomis kurtas dokumentinis filmas apie Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę kainavo šešiaženklę sumą.

Režisierius, ketindamas įamžinti istorinę rinktinės vasarą, susisiekė su Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės atstovu spaudai L.Kunigėliu. Jis pritarė idėjai ir tapo filmo vykdančiuoju prodiuseriu. L.Kunigėlis rinktinės gyvenimą pats pradėjo filmuoti dar 2010 metų vasarą Turkijoje vykusio pasaulio vyrų krepšinio čempionato metu.

Filmo „Mes už... Lietuvą!“ komanda krepšininkus lydėjo visą 2011 m. vasarą. A.Lekavičius pasakojo, kad dirbti su rinktinės krepšininkais buvo lengva. „Negalvojau, kad su broliais Lavrinovičiais taip smagu. Jie galėtų dirbti aktoriais, jie visiškai nebijo kamerų. – vasaros akimirkas prisiminė režisierius. – Šarūnas Jasikevičius galėtų būti režisieriumi – jis kartais reguliuodavo net ir operatorių darbą.“

„Visi žinome, jog, kai žaidžia Lietuvos rinktinė, nuo jos žaidimo priklauso visos šalies emocinė būklė, – vieną iš filmo šūkių perfrazavo A.Lekavičius. – Manau, daug kam norisi sužinoti, ką rinktinė veikia prieš rungtynes ar po jų. Režisierius džiaugėsi, galėjęs sirgaliams parodyti rinktinės užkulisius, kuriuose retai kuriam pasiseka pabuvoti. „Mums pavyko įeiti į uždraustas zonas: rūbinę, procedūrų kambarį“.

L.Kunigėlis pridūrė, kad tokiose vietose, kaip rūbinė ar procedūrinis kambarys, teko filmuoti jam pačiam, nes rūbinėje žaidėjams norisi privatumo, pabūti su savimi ir laisvai kalbėti, ką nori. Krepšininkams atliekamų medicininių procedūrų patekimas į viešąją erdvę taip pat jiems gali brangiai atsiliepti. Todėl teko svarstyti, ką galima rodyti, o ko – ne.

Rinktinės vyr. trenerio K.Kemzūros manymu, filmo komanda visiškai netrukdė jam ir jo auklėtiniams pasiruošti Europos krepšinio čempionatui, kuris praeitą vasarą vyko Lietuvoje. „Pagrindinis prašymas buvo, kad nebūtų trukdoma treniruočių procesui. Vyrai buvo tiesiog nematomi, jie visiškai netrukdė darbui“, – pasakojo treneris.

K.Kemzūra pridūrė, kad pasirengimo metu krepšininkų filmavimaisi reklamoms nesudaro didelių problemų. „Turime atiduoti savo duoklę. Paprašiau L.Kunigėlio, kad reklamos kuo mažiau trukdytų mūsų darbui. Kol kas nesulaukiau krepšininkų nusiskundimų“, – teigė treneris.

K.Kemzūra tikisi, kad sirgaliams pavyks pamatyti bent dalį rinktinės gyvenimo. „Tikiuosi parodyti visiems, ką mes turime išgyventi, kaip visa tai atrodo iš vidaus. Tačiau mes nesame aktoriai, todėl nesvarbu, kiek kartų mus rodys ekrane, mes turime laimėti“, – sakė jis.

Treneris prisipažino, kad jam ne itin patinka stebėti save kino ar televizoriaus ekrane. „Tačiau man smalsu, kaip mes atrodysime“, – sakė jis. K.Kemzūrai juokais bandė prieštarauti rinktinės kapitonas R.Javtokas. „Oi, aš tai dievinu žiūrėti į save ekrane... Ne, šiaip tai nemėgstu, bet dabar labai laukiu, bus įdomu pažiūrėti. Manau, kad bus super – bus pilna kuriozų, net įdomu, ko mes ten prišnekėjome, –- linksmai svarstė komandos kapitonas.

Jauniausias rinktinės narys, geriausias Europos jaunasis žaidėjas Jonas Valančiūnas pasakojo, kad iš pradžių net nesuprato, jog aplink juos laksto kino filmo komanda. „Pamačiau vienoje treniruotėje, kad kažkokie vyrai filmuoja, kitoje, pasidarė keista, ką jie čia veikia. Po to išsiaiškinau. Tačiau, operatoriai visiškai netrukdė treniruotėms, kartais net nejausdavome, kaip jie dirba šalia“, – pasakojo vidurio puolėjas.

Krepšininkas neslėpė, kad šiek tiek jaudulio prieš didžiąją premjerą yra. „Manau, filmas bus tikrai neblogas. Yra šiek tiek baimės pamatyti, ko ten prifilmavo. Svarbiausia, kad nuogų nerodytų, – juokėsi vakar 20-ies metų sulaukęs J.Valančiūnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių