Permainingose moterų biatlono estafečių lenktynėse - įprastas rezultatas

Po moterų biatlono estafečių 4x6 km rungties ant nugalėtojų pakylos lipo tų pačių valstybių atstovės, kaip ir prieš ketverius metus Turine. Olimpinėmis čempionėmis vėl tapo rusės, Turino bronzą į Vankuverio sidabrą išmainė prancūzės, o Vokietijos komanda liko trečia.

Vis dėlto devyniolika startavusių komandų intriguojančiuose lenktynėse savo pozicijas trasoje keitė ne kartą.

Rusijos komanda (Svetlana Slepcova, Anna Bogaly-Titovets, Olga Medveceva, Olga Zaiceva) šaudykloje suklydo 5 kartus ir distanciją įveikė per 1 val. 9 min. 36,3 sek.

10 netaiklių šūvių nesulaikė Prancūzijos kvarteto (Marie Laure Brunet, Sylvie Becaert, Marie Dorin, Sandrine Bailly), kuris užėmė antrąją vietą, nuo rusių atsilikęs 32,8 sek.

Vokietijos rinktinė (Kati Wilhelm, Simone Hauswald, Martina Beck, Andrea Henkel), kurios sudėtyje dėl fizinio ir psichologinio nuovargio nestartavo potenciali komandos lyderė, dukart Vankuverio olimpinė čempionė Magdelena Neuner, finišavo trečioje pozicijoje. Penkis kartus pro šalį šovusios vokietės nugalėtojoms pralaimėjo 37,1 sek.

Ketvirtos liko norvegės, penktos - švedės, šeštos - ukrainietės, septintos - baltarusės, aštuntos - kazachstanietės, devintos - kinės, dešimtos - rumunės.

Gerokai nuo likusių biatlonininkių atsilikusios paskutiniąsias vietas pasidalijo Estijos ir Latvijos komandos.

Estės, šaudykloje suklydusios net 18 kartų, užėmė 18 vietą, o 16 kartų prašovusios latvės liko paskutinės devynioliktos.

Kiekviena sportininkė šaudykloje lankėsi po du kartus. Estafečių rungties dalyvės turėjo po tris atsarginius šovinius, o jų nepakakus, kievienas netaiklus šūvis reiškė papildomą 150 m ilgio baudos ratą.

Lenktynes sėkmingiausiai pradėjo Prancūzijos komandoje pirmajame etape startavusi M.L.Brunet, prieš tai iškovojusi bronzą 10 km persekiojimo lenktynėse. Nepaisant dviejų klaidų šaudykloje, prancūzė pirmoji perdavė estafetę savo komandos draugei S.Becaert.

M.L.Brunet įkandin atšliuožė visus šūvius pataikiusi S.Slepcova ir sykį prašovusi K.Wilhelm.

Antrajame etape lyderės toliau sekė viena paskui kita. S.Becaert, A.Bogaly-Titovets ir S.Hauswald antrąjį tarpinį finišą pasiekė vienoje grupėje, kuri atsiplėšė nuo likusių varžovių.

Artimiausia lyderių grupės pesekiotoja buvo baltarusė Darija Domračeva, antrąjį etapą užbaigusi ketvirta.

Trečiajame etape startavusi O.Medveceva paklojo Rusijos komandos pergalės pamatus. Šaltakraujiškai visus dešimt šūvių į tikslą pasiuntusi 34 metų veteranė negaišo ir šliuoždama. S.Medveceva tarpiniame finiše daugiau nei puse minutės aplenkė į antrą vietą pakilusią Vokietijos atstovę M.Beck.

Titaniškų pastangų trečiasis etapas pareikalavo iš prancūzės M.Dorin. Šešis kartus šaudykloje suklydusi sprinto rungties bronzos medalio laimėtoja turėjo šliuožti tris baudos ratus ir rikiuotėje nusirito keliomis pozicijomis žemyn, tačiau sugebėjo pavyti varžoves ir sugrąžinti savo komandą į trečiąją vietą.

Paskutiniame etape startavusi rusė O.Zaiceva turėjo solidžią persvarą prieš artimiausias oponentes, kurią, nepaisant trijų netaiklių šūvių, pavertė aukso medaliu.

Kur kas daugiau intrigos kėlė likusių medalių likimas. Vis dėlto nuo rungties pradžios lyderiavusios prancūzės ir vokietės sugebėjo apsiginti nuo konkurenčių atakų.

Prieš finišą estafečių varžybas užbaigusios A.Henkel ir S.Bailly tarpusavuje kovojo dėl sidabro. Prancūzė sugebėjo panaikinti 20 sek. deficitą ir, aplenkusi A.Henkel, finišavo antra, o vokietėms teko tenkintis bronzos medaliu.

Estafečių lenktynėmis biatlonininkės užbaigė pasirodymą Vankuverio olimpinėse žaidynėse. Penktadienį į savo paskutiniąją rungtį iššliuoš ir vyrų komandos.

Šiame straipsnyje: Vankuverisbiatlonas