Pergalę iš „Lietuvos ryto“ jaunių rankų išplėšė T.Sabonis

Atrankos į finalines Eurolygos jaunių pirmenybes turnyre Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai startavo pralaimėjimu. Lietuviai po atkaklios kovos 58:60 nusileido Malagos "Unicaja" ekipai, kuriai atstovauja Arvydo Sabonio sūnus Tautvydas.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje "Lietuvos rytas" turėjo trijų taškų pranašumą, tačiau jį paskutinę minutę ispanai panaikino taikliu tolimu metimu.

Komandoms teko susirungti pratęsime, kurio metu žaidimas vyko taškas į tašką. Mačo pabaigoje "Unicaja" jaunių pergalę užtvirtino taiklus T.Sabonio baudos metimas.

Trenerio Mariaus Linarto auklėtinių gretose išsiskyrė vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas, karaliavęs po abejais krepšiais. Jis pelnė 18 taškų, atkovojo 24 kamuolius, blokavo 8 varžovų metimus ir surinko 40 naudingumo balų.

T.Sabonis "Unicaja" ekipai surinko 6 taškus ir sugriebė 7 kamuolius.

"Lietuvos rytas" - "Unicaja" 58:60 (8:10, 18:9, 17:22, 10:12, 5:7);

"Lietuvos rytas": J.Valančiūnas 18, P.Semaška 15, R.Brenčius 9, L.Kazlauskas 8;

"Unicaja": M.Servera 22, N.Ciano 9, M.Fall 7, T.Sabonis 6.

Antradienį vilniečiai susitiks su Gran Kanarijos „Caja Canarias“ krepšininkais, per vieną dieną sužaisiančiais dvejas rungtynes. Grupės nugalėtojas pateks į pusfinalį, kuriame trečiadienį susikaus keturios geriausios turnyro komandos.

Turnyrą laimėjusi ekipa keliaus į Paryžių, kuriame Eurolygos finalinio ketverto varžybų metu vyks paskutinis prestižinės žemyno lygos jaunimo pirmenybių etapas.

Vietą finaliniame etape jau užsitikrino Kauno "Žalgirio" jaunieji krepšininkai, kurie gruodžio pabaigoje triumfavo analogiškame atrankos turnyre Romoje. Dar dvi geriausios komandos, vyksiančios į Paryžių, paaiškės po atrankos varžybų Belgrade ir Londone.