Pasaulio čempionatas: lemiamų kovų scenarijai

Prasidedant lemiamai pasaulio čempionato grupių etapo stadijai, vos 4 iš 32 komandų yra tikros dėl savo ateities. Kokios likusių ekipų galimybės pratęsti kovą?

A grupė

(Komanda; Įvarčių santykis; Taškai)

1. Urugvajus 3:0 4

2. Meksika 3:1 4

3. Prancūzija 0:2 1

4. PAR 1:4 1

Prancūzijos žiniasklaida karčiai prisimena 2004 m. Europos pirmenybes ir „skandinaviška pergale“ pakrikštytas lygiąsias tarp Danijos ir Švedijos futbolininkų paskutiniajame grupių etapo ture, leidusias abiems komandoms žengti į kitą etapą.

Analogiškoje padėtyje dabar yra atsidūrusios tarpusavyje žaisiančios Urugvajaus ir Meksikos rinktinės, turinčios po 4 tšk. Tačiau pagundą draugiškai pasidalinti po tašką slopina faktas, kad antroje vietoje likusi komanda (šiuo atveju - Meksika) aštuntfinalyje greičiausiai turės susigrumti su galingaisiais argentiniečiais.

Jei mačas tarp urugvajiečių ir meksikiečių baigsis vienos iš ekipų pergale, Prancūzijos ir PAR rinktinėms atsiveria galimybė pabandyti įsisprausti į atkrintamųjų varžybų vežimą. Tokiu atveju viską lemtų palankesnis įvarčių santykis. Pavyzdžiui, Urugvajui nugalėjus Meksiką 2:0, o Prancūzijai sutriuškinus PAR 3:0, į kitą etapą žengtų urugvajiečiai ir planetos vicečempionai.

Jei prancūzai ir turnyro šeimininkai pasidalintų po tašką, abiems komandoms aštuntfinalio vartai užsivertų automatiškai.

B grupė

1. Argentina 5:1 6

2. Pietų Korėja 3:4 3

3. Graikija 2:3 3

4. Nigerija 1:3 0

Teoriškai grupės lyderė Argentina dar gali prarasti ne tik pirmąją vietą pogrupyje, bet ir kelialapį į aštuntfinalį. Paskutinėse rungtynėse Graikijai  „užtenka“ 3:0 sutriuškinti Diego Maradonos kapelą, o Pietų Korėjai tokiu pačiu rezultatu palaužti Nigeriją, ir argentiniečiams tektų pakuotis daiktus kelionei namo.

Svarstant labiau realius scenarijus, dėl vietos aštuntfinalyje netiesiogiai grumsis korėjiečiai ir graikai, turintys po 3 tšk. Vienodas yra ir šių rinktinių įvarčių santykis (-1), tačiau Pietų Korėja yra palankesnėje padėtyje, nes pelnė vienu įvarčiu daugiau. 2004 m. Europos čempionams paskutiniajame ture būtina arba surinkti daugiau taškų už korėjiečius, arba, pelnius vienodą jų skaičių, sužaisti rezultatyviau.

Tiesa, į kovą dėl antrojo kelialapio gali įsimaišyti ir ekspertus pirmuose dviejuose mačuose nuvylę Nigerijos futbolininkai. Nigeriečiams pakanka minimaliu rezultatu įveikti Pietų Korėją ir laukti Argentinos ekipos pergalės prieš graikus.

C grupė

1. Slovėnija 3:2 4

2. JAV 3:3 2

3. Anglija 1:1 2

4. Alžyras 0:1 1

Situacija šioje grupėje yra itin paini, o realių vilčių pratęsti pasirodymą PAR turi visos komandos.

Favoritais laikomiems anglams pergalė prieš Slovėniją garantuotų vietą kitame etape. Jei nulinėmis lygiosiomis baigtųsi JAV ir Alžyro mačas, Anglijos rinktinei užtektų ir rezultatyvių lygiųjų, tačiau pralaimėjimas anglus bet kokiu atveju paliktų už aštuntfinalio borto.

Pogrupio lyderiams Slovėnijos futbolininkams pavojų kelia tik pralaimėjimo Anglijai ir kurios nors ekipos pergalės JAV ir Alžyro susitikime kombinacija.

Amerikiečiams triumfas paskutiniame mače visais atvejais užtikrintų kelialapį į kitą etapą, bet ir sužaidę lygiosiomis JAV atstovai dar galėtų laukti, kad Slovėnijos ir Anglijos komandos nerezultatyviame mače pasidalins po tašką.

Alžyro futbolininkus galėtų išgelbėti pergalė prieš JAV ir anglų kluptelėjimas mače su slovėnais.

D grupė

1. Gana 2:1 4

2. Vokietija 4:1 3

3. Serbija 1:1 3

4. Australija 1:5 1

Ne mažiau sunku skaičiuoti ir galimus D grupės varžybų baigčių variantus. Vokietijos rinktinei pergalė prieš Ganą užtikrintų vietą aštuntfinalyje, o pralaimėjimas reikštų ankstyvą pasitraukimą iš pirmenybių. Sužaidę lygiosiomis vokiečiai turėtų viltis serbų nesėkmės arba lygiųjų rungtynėse su Australija. Tiesa, pastaroji ekipa, jei Vokietija ir Gana išsiskirtų taikiai, taip pat dar gali aplenkti Joachimo Loewo auklėtinius, tačiau turi sutrypti Serbiją net 7 įvarčių skirtumu.

Pirmaujančiai grupėje Ganos ekipai ir lygiųjų pakanka užsitikrinti vietą kitame etape. Pralaimėjus Afrikos vicečempionus iš turnyro automatiškai pasiųstų tik Serbijos pergalė - kitais atvejais tektų skaičiuoti įvarčių santykį.

Vienintelis realus Australijos rinktinei palankus scenarijus: pergalė prieš Serbiją ir vokiečių nesėkmė mače su Gana.

E grupė

1. Olandija 3:0 6

2. Japonija 1:1 3

3. Danija 2:3 3

4. Kamerūnas 1:3 0

Šiame pogrupyje aiškumo prieš paskutinįjį turą yra daugiausia. Olandija jau turi kišenėje bilietą į atkrintamąsias varžybas, o Kamerūno rinktinė jau pasiruošusi skrydžiui į gimtinę ir atostogoms.

Likusio kelialapio šeimininkas paaiškės po Japonijos ir Danijos futbolininkų dvikovos, prieš kurią palankesnėje padėtyje yra Tekančios saulės šalies atstovai - jiems pakaktų ir lygiųjų.

F grupė

1. Paragvajus 3:1 4

2. Italija 2:2 2

3. Naujoji Zelandija 2:2 2

4. Slovakija 1:3 1

Pasaulio čempionai italai privalo nugalėti Slovakijos rinktinę arba sužaisti lygiosiomis ir tikėtis, kad čempionato staigmena virtusi Naujoji Zelandija nepajėgs pasipriešinti grupės lyderiui Paragvajui.

Paragvajiečius, paskutiniajame mače netikėtai nusileidusius „kiviams“, pirmenybėse išlaikyti dar galėtų Italijos ir Slovakijos lygiosios arba pastarosios komandos pergalė, tiesa, ne triuškinamu rezultatu. Tokiu atveju į kitą etapą žengtų Paragvajaus ir Naujosios Zelandijos rinktinės.

Slovakijos komandai būtina laimėti paskutiniąsias rungtynes ir tikėtis, kad Naujoji Zelandija nepateiks sensacijos įveikdama Paragvajų.

G grupė

1. Brazilija 5:2 6

2. Portugalija 7:0 4

3. Dramblio Kaulo Krantas 1:3 1

4. Šiaurės Korėja 1:9 0

Mirtininkų grupėje padėtį sujaukti gali tik beprotiškai rezultatyvios rungtynės paskutiniajame ture. Brazilija gali ramiai ruoštis aštuntfinaliui, o Šiaurės Korėjos komanda - ne taip ramiai - kelionei namo.

Paskutinįjį ginčą neakivaizdžiai spręs Portugalijos ir Dramblio Kaulo Kranto futbolininkai. Vienintelė vilties suteikianti išeitis pastariesiems: sutriuškinti Šiaurės Korėją ir laukti, kad tą patį rungtynėse su portugalais padarytų ir brazilai. Net ir pasivijusi Portugalijos ekipą taškais Dramblio Kaulo Kranto rinktinė dar turėtų likviduoti 9 įvarčių deficitą, skiriantį juos nuo pagrindinių varžovų skaičiuojant taiklių smūgių santykius.

H grupė

1. Čilė 2:0 6

2. Ispanija 2:1 3

3. Šveicarija 1:1 3

4. Hondūras 0:3 0

Europos čempionams ispanams lemiamose rungtynėse su Čile geriausia galvoti apie pergalę, bet vilties paliktų ir lygiosios ar net pralaimėjimas.

Tiesa, tokiu atveju Ispanijai reikėtų melstis už pogrupio autsaiderio Hondūro sėkmę mače su Šveicarija.

Šveicarams duris į kitą etapą atidarytų pergalė prieš Hondūrą ir ispanų lygiosios arba pralaimėjimas. Jei laimėtų ir vieni, ir kiti, trys komandos surinktų po 6 taškus, ir viską spręstų įvarčių santykis, kuris iš karto garantuotų kelialapį ispanams. Laikrodžių šalies futbolininkams tokiu atveju būtų patartina laimėti daugiau nei vieno įvarčio skirtumu, kad už borto būtų palikti Čilės atstovai.

Hondūro komanda taip pat dar gali svajoti apie aštuntfinalį: jai reikalinga pergalė 3:0 prieš šveicarus ir Čilės sėkmė mače su Ispanija.


Šiame straipsnyje: pasaulio futbolo čempionatas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių