O.E.Bjoerndalenui atsirevanšuoti pavyko tik iš dalies

Nesėkmingai olimpines žaidynes pradėjusi gyva Norvegijos biatlono legenda Ole Einaras Bjoerndalenas 20 km atskiro starto rungtyje nusileido dvylika metų jaunesniam tautiečiui Emiliui Hegle Svendsenui ir pelnė sidabrą.

Toks pat apdovanojimas buvo įteiktas ir baltarusiui Sergejui Novikovui, trasą įveikusiam identišku laiku - 48 min. 32 sek.

Auksą 36 metų O.E.Bjoerndalenui kainavo netaiklus šūvis paskutinėje ugnies linijoje. Iš viso du sykius šaudykloje suklydęs ir dvi baudos minutes gavęs norvegas šliuoždamas sugebėjo priartėti prie vieną kartą prašovusio E.H.Svendseno rezultato, tačiau galiausiai pralaimėjo jam 9,5 sek.

O.E.Bjoerndalenas iškovojo jau dešimtąjį olimpinį medalį karjeroje. Prieš tai vykusiose sprinto varžybose norvegas buvo septynioliktas, o persekiojimo lenktynes baigė septintoje vietoje.

Tuo metu E.H.Svendsenas aukso apdovanojimą pridėjo prie sidabro, kurį pelnė sprinto rungtyje.

Ketvirtadienį Norvegijos biatlonininkės Toros Berger triumfu baigėsi ir moterų 15 km lenktynės.

S.Novikovo sidabro medalis taip pat pratęsė sėkmingą Baltarusijos biatlonininkų ketvirtadienio pasirodymą: prieš tai vykusiose moterų varžybose trečią vietą užėmė Darija Domračeva.

Vyrų lenktynėse apmaudžiausia nesėkmė ištiko Rusijos sportininką Nikolajų Kruglovą. Be klaidų šaudęs biatlonininkas paskutinę trasos atkarpą pradėjo realiai pretenduodamas užlipti ant nugalėtojų pakylos. Tačiau suplyšęs ruso šautuvo diržas privertė N.Kruglovą sugaišti nemažai laiko tvarkant savo ekipiruotę.

N.Kruglovas finišavo tik vienuoliktoje pozicijoje.