Nors ir pasipriešinęs, Lietuvos dvejetas nusileido britams (papildyta)

Laurynas Grigelis ir Dovydas Šakinis atsigavo po šalto dušo partijos pradžioje, laimėjo vieną setą, tačiau Didžiosios Britanijos duetas triumfavo 2 val. 45 min. trukusiame dvejetų mače rezultatu 6:0, 6:7 (2:7), 7:5, 6:3.

Tai buvo trečioji partija Deviso taurės Europos/Afrikos zonos II grupės mače Vilniuje tarp Lietuvos ir Didžiosios Britanijos komandų.

Britų porą sudarė 25 metų Colinas Flemingas ir metais vyresnis Kenas Skupskis, kurie specializuojasi būtent dvejetų varžybose ir ATP dvejetų reitinge užima atitinkamai 53 ir 54 vietas.

Apie tai, kad Lietuvai dvejetų susitikime atstovaus aštuoniolikmetis L.Grigelis (521 vieta ATP vienetų reitinge), kuris žaidė antrąją partiją per dvi dienas, ir metais jaunesnis D.Šakinis (856), buvo pranešta tik šeštadienį.

Partijos pradžioje britai dominavo aikštėje ir laimėjo pirmąjį setą triuškinančiu skirtumu - 6:0.

Tačiau Lietuvos dvejetas atgavo kvapą ir antrajame sete kaip lygūs su lygiais kovojo su kur kas labiau patyrusiais varžovais.

L.Grigeliui ir D.Šakiniui pirmaujant 3:2, lietuviai turėjo puikią progą laimėti tašką per oponentų padavimą. Lietuvos duetas buvo priekyje 40:0, tačiau išleido svarbų tašką iš rankų.

Vis dėlto lietuviai kovėsi toliau ir laimėjo visus taškus paduodami kamuoliuką. Tenisininkams teko žaisti taibreiką, kurio metu L.Grigelis ir D.Šakinis pademonstravo valią, nugalėdami britus 7:2.

Panašiu scenarijumi klostėsi ir trečiasis setas, tačiau jo pabaigoje šįkart galingiau sužaidė C.Flemingas ir K.Skupskis. Britai pasiekė tris taškus iš eilės ir laimėjo setą rezultatu 7:5.

Paskutiniajame sete Lietuvos pora dar stengėsi įkąsti konkurentams, tačiau netikėta intriga jau buvo išblėsusi - britų duetas laimėjo 6:3 ir aikštę paliko iškėlęs rankas į viršų.

Pergalė dvejetų susitikime leido Didžiosios Britanijos tenisininkams išsiveržti į priekį bendru rezultatu 2:1. Sekmadienį - paskutiniąją mačo dieną - Vito Gerulaičio teniso akademijos aikštėje susigrums Ričardas Berankis (198) ir Jamesas Wardas (250) bei Laurynas Grigelis ir Danielis Evansas (252).

Papildyta. Pirmą sykį kartu žaidusio Lietuvos dvejeto pasirodymu rinktinės kapitonas Remigijus Balžekas neliko nusivylęs. Pasak teniso specialisto, neskaitant pirmojo seto, L.Grigelis ir D.Šakinis garbingai priešinosi pajėgesniems britams.

"Pirmajame sete matėsi, kad mūsiškiai nėra susižaidę, bet vėliau jie po truputį įsivažiavo. Vyrus apėmė azartas ir dėl žiūrovų palaikymo. Britams kartais truputį sekėsi, bet aš visiškai sutinku su tuo, kad jų dvejetas šiandien yra gerokai stipresnis", - vertino R.Balžekas.

L.Grigelis prisipažino iki šiol nesukaupęs didesnės žaidimo dvejetų varžybose patirties, o D.Šakiniui pasirodymas šiame Deviso taurės turnyre apskritai buvo pirmoji dvejetų partija, sužaista vyrų varžybose - iki šiol aštuoniolikmetis tenisininkas dvejetų mačų patirties buvo įgijęs tik jaunimo turnyruose.

"Bandėme vienas kitą palaikyti - kai vienas sužaisdavo blogiau, kitas jam padėdavo. Viskas pavyko neblogai", - sakė L.Grigelis.

Abu tenisininkai teigė itin daug jėgų neišeikvoję ir tikino sekmadienį būsią pasiruošę stoti į paskutiniąją akistatą su varžovais iš Didžiosios Britanijos. Nors oficialiame turnyro tvarkaraštyje numatyta paskutinė mačo dvikova tarp D.Evanso ir L.Grigelio, R.Balžekas aiškino dar svarstysiąs, kurį tenisininką - L.Grigelį ar D.Šakinį - leisti į aikštę.

Anot rinktinės kapitono, atsigavęs po penktadienį daugiau nei keturias valandas trukusios pergalingos kovos su D.Evansu jaučiasi ir R.Berankis.

"Ričardą masažavo, po to jis 15 minučių buvo pirtyje. Šiandien jis nebejaučia jokio nuovargio. Juk mūsų tenisininkai yra treniruoti vyrai. Jeigu būtų kitaip, jie jau sėdėtų traukinyje ir važiuotų namo", - kalbėjo R.Balžekas.

Didžiosios Britanijos rinktinės kapitonas Johnas Lloydas po partijos išreiškė nuostabą dėl galingų ir tikslių lietuvių padavimų.

"Mačas buvo geras. Mūsiškiai pradėjo jį taip, lyg degtų jų namai, o lietuviai iš pradžių buvo nervingi. Tačiau vėliau įvyko persilaužimas. Lietuviai labai gerai atliko pirmą padavimą - jų į galinę liniją pataikytų kamuoliukų procentas buvo labai aukštas. Su tokiais žaidėjais galima daug pasiekti. Tačiau taip negalėjo būti visąlaik, ir aš tai pabrėžiau savo auklėtiniams. Sulaukėme ir savo progų. Mūsų dvejetas žinojo, kad privalo laimėti šią partiją, ir tai tenisininkams sudarė papildomą psichologinį spaudimą. Tačiau jie nepalūžo ir pasiekė savo tikslą", - teigė J.Lloydas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių