LOSC darbuotojams ruošiama šluota

Lietuvos olimpiniame sporto centre (LOSC) bręsta permainos. Nors pačio centro neketinama naikinti, prieštaringai vertinama LOSC veikla bus optimizuojama.

Svečiai netilpo į posėdžio salę

LOSC ateities klausimas svarstytas Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje. Vasarą pasklidę gandai, kad LOSC kitais metais gali būti uždarytas, į posėdį sutraukė būrį įžymių trenerių ir sportininkų.

Per LOSC finansuojami šalies olimpinių rinktinių nariai ir kandidatai, todėl, susirūpinę savo ateitimi, į Seimą atėjo geriausias praėjusių metų Lietuvos sportininkas, penkiakovininkas Edvinas Krungolcas, šaulė Daina Gudzinevičiūtė, treneriai Jurijus Moskvičiovas (penkiakovė), Valerijus Konovalovas (dviračių sportas), Bronislavas Vyšniauskas (sunkioji atletika), Jonas Juozaitis (plaukimas) ir kiti.

Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Žilvinas Šilgalis tvirtino, kad LOSC neketinama atsisakyti, tačiau pabrėžė, kad centro veiklą būtina optimizuoti. Dėl esą pernelyg išpūsto LOSC administracinio aparato ne kartą skundėsi ir įvairių šalies sporto federacijų atstovai.

Save šlavė nepakankamai

Posėdžio metu LOSC direktorius Linas Tubelis pristatė centro vadovybės paruoštą optimizavimo planą, pagal kurį planuojama stambinti LOSC administracinius padalinius. Tiesa, LOSC vadovas negalėjo pasakyti, kiek darbuotojų būtų atleista įgyvendinus šį planą.

Metų pradžioje LOSC buvo 169 etatai. Liepą iki LOSC jau buvo atsiritusi pirmoji etatų mažinimo banga – panaikinti 24 etatai, iš kurių 15 buvo laisvi. Pasak L.Tubelio, šiuo metu centras turi 136 darbuotojų etatus.

Jaunimo ir sporto reikalų komisija skeptiškai įvertino LOSC paruoštą lėšų taupymo planą ir nusprendė artimiausiu metu sudaryti darbo grupę, kuri turės paruošti alternatyvų centro optimizavimo projektą.

“Kai vadovai regia institucijos optimizavimo planą, jie neliečia administracinio lygmens, kuris pirmiausia turėtų būti peržiūrimas, bet kerta žemiausią lygmenį. Tai nėra teisinga, todėl norime išgirsti įvairesnių nuomonių. Šitą planą LOSC vadovybė ruošė pusę metų, reikėjo nuolat jiems tai priminti, bet rezultatas vis tiek netenkina“, - sakė Ž.Šilgalis.

Tikimasi, kad darbo grupė, sudaryta iš sportininkų, trenerių ir žemesnių grandžių LOSC darbuotojų, savo išvadas pateiks per mėnesį.

Atsisako jaunimo ruošimo

Vasarą, patikslinus valstybės biudžetą, LOSC tenkantis šių metų finansavimas buvo sumažintas nuo 21 milijono iki 15,4 mln. litų. Planuojama, kad kitais metais LOSC gali atitekti apie 12 mln. litų.

D.Gudzinevičiūtė atkreipė dėmesį į tai, kad, pernelyg stipriai veržiant LOSC biudžetą, gali nukentėti sportininkų pasirengimas olimpinėms žaidynėms.

„Tie pinigai skirti ne kažkam, o mūsų treniruotėms. Jeigu jie bus sumažinti, pavyzdžiui, dviem trečdaliais, tai mes sėdėsime namie ir niekur nevažiuosime. Lietuvoje šaudyklų nėra, bazių nėra, todėl mums reikia važiuoti treniruotis į užsienį. Jeigu neturėsime tam pinigų, neturėsime nieko“, - tvirtino Sidnėjaus olimpinė čempionė.

Ž.Šilgalis replikavo, kad lėšų mažinimas yra neišvengiamas, tačiau rezervų reikėtų ieškoti peržiūrint LOSC administracinę struktūrą. Tuomet esą būtų įmanoma išlaikyti tą pačią sportininkų pasiruošimo kokybę.

Pritrūkus pinigų, LOSC atsisakė dalies perspektyvinės pamainos sportininkų grupių. Uždarytos vaikinų rankinio ir merginų krepšinio grupės, kurios, L. Tubelio žodžiais, visiškai nepasiteisino. Bendras LOSC rengiamų sportininkų skaičius sumažintas iki 70. Pasak LOSC vadovo, ateityje centrui būtų tikslinga ruošti tik tokių pasiteisinusių sporto šakų, kaip penkiakovė, graikų-romėnų imtynės, irklavimas ar boksas, jaunuosius sportininkus.


Šiame straipsnyje: LOSColimpinė rinktinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių