„Lietuvos rytas" išsaugojo Vilniui LKL čempionų titulą

Tris savaites trukusi Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serija baigėsi Vilniaus "Lietuvos ryto", namuose palaužusio Kauno „Žalgirį“ 80:71, triumfu.

Vilniečiai laimėjo LKL finalą rezultatu 4:3 ir išlaikė praėjusiais metais iškovotą Lietuvos čempionų titulą. Iš karto po mačo specialiai šia proga pasiūtus čempioniškus marškinėlius persirengę "Lietuvos ryto" krepšininkai buvo apdovanoti LKL taure, kurią triumfuojančių sirgalių akivaizdoje virš savo galvos iškėlė komandos kapitonas Steponas Babrauskas. "Žalgiriui" teko tenkintis mažesne taurės kopija, skirta antrą vietą pirmenybėse užėmusiai komandai.

Starto penketai. "Lietuvos rytas": I.Miloševičius, M.Gecevičius, S.Babrauskas, K.Bajramovičius, A.Baynesas.

"Žalgiris": M.Kalnietis, D.Šalenga, M.Pocius, T.Klimavičius, T.Watsonas.

Pirmasis kėlinys. Trenerio funkcijas prisiėmęs M.Brownas mačą pradėjo sėdėdamas ant atsarginių suolo, savo vietą užleisdamas M.Pociui. Pirmoji "Žalgirio" ataka baigėsi dviem M.Kalniečio taškais su varžovo pražanga, kurie buvo sutikti audringomis rytinę "Siemens" arenos tribūnų dalį okupavusių Kauno ekipos aistruolių. Nuo pirmų minučių tapo aišku, jog rungtynės bus kaip reta triukšmingos - sausakimšoje arenoje sirgaliai garsiau palaiko tai vieną, tai kitą komandą. 4 min. po I.Miloševičiaus taiklaus metimo rezultatas tapo lygus 6:6. "Žalgiris" spurtavo 5:0, ir R.Kurtinaitis griebėsi pirmųjų žaidimo korekcijų - aikštėje pasirodė V.Ginevičius ir M.Bjelica. "Žalgiris" atsakė vienu ypu pakeisdamas net keturis žaidėjus. Naujos pajėgos toliau laikė Kauno ekipos persvarą, kurią trimis taškais apkarpė K.Bajramovičius. 8 min. "Žalgiris" pirmavo 14:9, bet per likusį laiką "Lietuvos rytas" sumažino atsilikimą iki minimumo - 16:15. 

Antrasis kėlinys. Po pertraukėlės keturiais taškais iš eilės blykstelėjo T.Watsonas. "Lietuvos rytas" atsakė I.Miloševičiaus reidu, bet čia pat tritaškį varžovams "padovanojo" D.Šalenga - 23:17. Po dar vieno M.Kalniečio taiklaus metimo R.Kurtinaitis sukvietė auklėtinius minutės pasitarimui. M.Gecevičiaus ir M.Bjelicos pastangomis vilniečiai priartėjo prie oponentų iki 21:25. "Lietuvos rytas" tęsė sėkmingą atkarpą gynyboje, o kitoje aikštės pusėje laisvas paliktas M.Bjelica nubaudė varžovus tolimu metimu ir išvedė savo ekipą į priekį - 26:25. Asmeninį pasirodymą antrajame kėlinyje surengė M.Bjelica, smeigęs dar vieną tritaškį ir pelnęs 8 tašką iš eilės, tačiau iš toli pataikė ir A.Milaknis. Rezultatas iki kėlinio pabaigos siūbavo tai į vieną, tai į kitą pusę, o po antrosios žaidimo atkarpos priekyje 35:34 buvo "Lietuvos rytas".

Rezultatyviausi po dviejų kėlinių. "Lietuvos rytas": K.Bajramovičius 11, M.Bjelica 10, M.Gecevičius ir I.Miloševičius - po 6.

"Žalgiris": T.Watsonas 8, T.Klimavičius 7, D.Šalenga ir M.Kalnietis - po 5.

Trečiasis kėlinys. Antroji mačo pusė prasidėjo skubotų atakų škvalu abejose aikštės pusėse. Komandos sunkiai rinko taškus, o rezultatas per keturias minutes iš esmės nepasikeitė - "Lietuvos rytas" pirmavo 39:38. Minutės pertraukėlės paprašė "Žalgirio" komanda. Rezultatas toliau keitėsi tarsi sūpuoklėse: 25 min. S.Babrausko metimas vėl sugrąžino minimalią persvarą vilniečiams. Kitos atakos metu V.Ginevičius pataikė tritaškį suteikdamas aikštės šeimininkams kiek labiau apčiuopiamą 4 taškų pranašumą, kurį dar labiau padidino baudos metimą realizavęs M.Bjelica. Nuo dar rimtesnių nemalonumų kauniečius apsaugojo tik iš lanko išsisukęs M.Gecevičiaus mestas kamuolys, bet sėkmingai užpulti žalgiriečiai ir toliau nesugebėjo. 28 min. "Lietuvos rytas" pirmavo 49:40. Surakinę svečius kibios gynybos spąstuose, vilniečiai po trečiojo kėlinio buvo priekyje 54:43. Paskutiniojo taiklaus "Žalgirio" metimo teisėjas R.Brazauskas, pasitelkęs vaizdo peržiūrą, nusprendė neįskaityti dėl pasibaigusio kėlinio laiko.

Ketvirtasis kėlinys. Lemiamą viso sezono ketvirtį kauniečiai pradėjo triuškinančiu M.Delašo dėjimu, tačiau rezultatas ir laikas jau buvo "Lietuvos ryto" pusėje. Dvi atakas iš eilės rezultatyviai užbaigė M.Bjelica, atrodo, pamiršęs traumos pasekmes ir surinkęs jau 20 tšk. 32 min. vilniečiai pirmavo 59:48. Teisėjams neįskaičius M.Kalniečio tritaškio dėl pražangos puolime, "žalioji" "Siemens" arenos pusė ėmė skanduoti "gėda, gėda".

K.Bajramovičius savo komandos persvarą baudų metimais padidino iki 63:48, ir, likus žaisti 5 min., mačo intriga ėmė po truputį blėsti. Tiesa, žalgiriečiai pradėjo spausti varžovus po visą aikštę ir per minutę priartėjo iki 55:65. Tačiau čia pat kauniečių ambicijas nutildė S.Babrausko tritaškis. 38 min. rezultatas buvo 72:58. Nors "Žalgirio" aistruoliai dar paskandino "Siemens" areną dūmuose, uždegdami žalios spalvos petardas, "Lietuvos rytas" ramiai užbaigė tris savaites trukusią permainingą ir kartais sunkiai logika paaiškinamą kovą dėl LKL aukso žiedų, nugalėdamas "Žalgirį" 80:71.

Rezultatyviausi žaidėjai. "Lietuvos rytas": M.Bjelica 24, M.Gecevičius ir K.Bajramovičius - po 15, I.Miloševičius 10, S.Babrauskas (atkovojo 8 kamuolius) 9, V.Ginevičius 5, A.Baynesas 2.

"Žalgiris": A.Čapinas 15, M.Kalnietis (5 klaidos) 13, D.Šalenga 9, T.Watsonas (atkovojo 9 kamuolius) ir T.Klimavičius - po 8, M.Pocius 7, M.Brownas 6, A.Milaknis 3, M.Delašas 2.

Komandų rodikliai. ("Lietuvos rytas" ir "Žalgiris") Dvitaškiai – 19/34 (56) ir 13/32 (41), tritaškiai – 5/18 (28) ir 7/23 (30), baudos – 27/28 (96) ir 24/26 (92), atkovota kamuolių - 26 ir 38, perimta - 7 ir 4, rezultatyvūs perdavimai – 10 ir 4, klaidų - 9 ir 18. 

Komentarai. Rimas Kurtinaitis ("Lietuvos rytas"): "Dėkoju Vilniaus sirgaliams, kurie šiandien buvo šaunūs ir garsūs. Dėl jų pastangų šiandien turėjome salės pranašumą. Tuo pačiu norėčiau palinkėti kauniečiams nenusiminti, nes “Žalgiris” šiemet tikrai žaidė puikiai. Esu labai patenkintas savo vyrų darbu. Nors sezonas buvo ilgas ir sunkus, turėjome netekčių, bet viskas baigėsi sėkmingai. Ne tik apgynėme čempionų vardus, bet ir gavome teisę žaisti Eurolygoje. Šiemet mūsų žaidėjų kokybė buvo per žema, kad galėtume kurti daug naujų derinių ir keisti taktines sistemas. Todėl šiandien paprasčiausiai vyko kova vyras prieš vyrą. Pasikartosiu: man džiugu, kad šeši-septyni mūsų žaidėjai atlaikė šitą krūvį.

Tai, kas pastaruoju metu vyko Lietuvos krepšinyje, mane žeidžia kaip trenerį. Manau, kad mūsų žaidėjus - taip pat. Sportuojame tikrai labai daug ir dar turime klausytis apie visokius pirkimus ar pardavimus. Galiu jus patikinti, kad jokių susitarimų nėra. Man gėda klausyti, kai skambina iš Europos šalių ir kalba su manimi ne apie krepšinį, o apie kažkokius gandus. Per vienerius metus neatsakingais pareiškimais sugadinome daugelio metų triūsą taip, kad net darosi graudu. Dabar reikia keltis ir iš naujo kurti Lietuvos krepšinio veidą.

Jeigu klubo vadovybė norės, kad likčiau komandoje ir kitą sezoną, aš liksiu. Pareiškiu tai oficialiai, kad nebūtų jokių interpretacijų. Iš V.Romanovo jokio pasiūlymo nesulaukiau ir nelauksiu."

Artūras Milaknis ("Žalgiris"): "Noriu pasveikinti varžovus pelnytai laimėjus ir patekus į Eurolygą. Kovojome ir atidavėme viską, ką galėjome, bet rezultatas vis tiek yra ne mūsų naudai. Norėčiau padėkoti "Žalgirio" fanams - jie geriausi pasaulyje." 

Taurė. Sekretoriato stalą "Siemens" arenoje šiose rungtynėse papuošė LKL čempionų taurė bei kuklesnė jos kopija, skirta pralaimėjusiai komandai.

"Treneris". Antras rungtynes iš eilės "Žalgiriui" vadovavo neoficialiu komandos treneriu paskirtas gynėjas Marcusas Brownas.

Nuostolis. Nors prieš rungtynes buvo pasigirdę gandų, kad praėjusios savaitės mače Kaune susižeidęs "Lietuvos ryto" gynybos specialistas Artūras Jomantas gali žaisti paskutinėse rungtynėse, krepšininkas prieš mačą apšilimo neatliko.

Fanai. Likus pusvalandžiui iki rungtynių pradžios "Siemens" arenos prieigose būriavosi neįprastai daug žalia atributika pasidabinusių sirgalių grupių.  Iš viso Vilniuje savo komandą palaikė maždaug 3 tūkst. "Žalgirio" sirgalių, užėmusių trečdalį "Siemens" arenos tribūnų. Tarp žiūrovų buvo ne tik buvęs "Žalgirio" legionierius Mamadou N'Diaye, bet ir Kauno ekipą kitą sezoną papildyti galintis Mindaugas Katelynas.

Arbitrai. Lemiamoms rungtynėms teisėjavo Romualdas Brazauskas, Virginijus Dovidavičius ir Antanas Ramanauskas.


Šiame straipsnyje: LKL finalas

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių