Lietuvos buldozeris pirmąjį jaunių čempionato etapą pervažiavo nestrigdamas (komentarai)

Lietuvos aštuoniolikmečiai Europos jaunių krepšinio čempionato pirmąjį etapą užbaigė pergale prieš slovėnus 90:68 ir laimėjo A grupės varžybas.

Lietuvos komanda savo sirgaliams Vilniuje padovanojo trečiąją pergalę. Nesustabdomai grupių etape rungtyniavę lietuviai kovą pratęs pirmadienį prasidedančiame naujosios E grupės turnyre. Visi čempionato šeimininkų varžovai paaiškės po vakare įvyksiančių paskutiniųjų B grupės rungtynių, tačiau jau aišku, kad lietuviams teks grumtis su ispanais ir latviais.

Rungtynių eiga

Pirmasis kėlinys. Nors lietuviai sėkmingiau pradėjo mačą ir pirmavo 6:0, kėliniui įpusėjus slovėnai persvėrė rezultatą - 10:11. Vis dėlto Jono Valančiūno ir Deivido Pukio vedama Lietuvos komanda netrukus spurtavo į priekį. Slovėnai buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės atsilikdami 21:14. Greitą ataką dviem taškais su varžovo pražanga užbaigęs Vytenis Čižauskas padidino persvarą iki 26:18, o kėlinį lietuviai laimėjo rezultatu 28:20.

Antrasis kėlinys. Sužaidus 3 min. antrajame kėlinyje Lietuvos ekipa surengė dar vieną spurtą, atitrūkdama nuo oponentų 34:24. Iš 10 taškų surinkusio J.Valančiūno estafetę perėmė komandos gynėjai - D.Pukis, Renaldas Simanavičius ir V.Čižauskas nardė po varžovų krepšiu arba kankino slovėnų gynybą tolimais metimais. Žaidimas nurimo, bet skirtumas tarp komandų ir toliau augo: 19 min. lietuviai pirmavo jau 48:31. Po dviejų kėlinių šeimininkų persvara buvo 51:33.

Trečiasis kėlinys. Teisėjai technine pražanga "apdovanojo" Dovydą Rediką, bet lietuviai ir toliau artėjo link dar vienos solidžios pergalės. 34 min. rezultatas buvo 53:38. Tiesa, slovėnai kol kas nekėlė baltos vėliavos: po taiklaus tolimo Klemeno Prepeličiaus metimo su D.Pukio pražanga svečiai priartėjo prie lietuvių iki 58:43. Prieš paskutinę žaidimo atkarpą švieslentėje degė skaičiai 69:47.

Ketvirtasis kėlinys. Padėtis aikštėje nesikeitė: lietuviai ir toliau laikė saugią 20-22 taškų persvarą. Slovėnai nerado argumentų, kuriais galėtų užginčyti grėsmingųjų čempionato šeimininkų pranašumą. Po D.Rediko realizuotų baudos metimų 35 min. Lietuvos komanda dar labiau nutolo nuo varžovų - 80:55. Trenerio Kazio Maksvyčio auklėtiniai laimėjo mačą 90:68.

Rungtynių statistika

Lietuva - Slovėnija 90:68 (28:20, 23:13, 18:14, 21:21).

Lietuva: D.Pukis ir J.Valančiūnas (11 atk. kam.) - po 18, V.Čižauskas (6 klaidos) ir D.Redikas - po 14,  R.Simanavičius 9, T.Sabonis ir Ž.Skučas - po 5, R.Jakštas 4, E.Ulanovas 3.

Slovėnija: A.Omičius 22, K.Prepeličius ir L.Rupnikas - po 12.

Galutinė A grupės rikiuotė: 1. Lietuva (3 pergalės/0 pralaimėjimų); 2. Lenkija (2/1); 3. Slovėnija (1/2); 4. Ukraina (0/3).

Komentarai

Deividas Pukis (Lietuvos rinktinės gynėjas): "Šios rungtynės buvo geriausios mano karjeroje atstovaujant Lietuvos rinktinėms. Pirmą kartą gyvenime salė skandavo mano pavardę - to iki šiol nėra buvę. Žinoma, man patiko. Labai smagu žaisti Lietuvoje. Ateityje, baigęs mokslus JAV, norėčiau čia sugrįžti ir tai padarysiu."

Kazys Maksvytis (Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris): "Pradėjome rungtynes gana sunkiai, žaidėjai buvo vangūs. Žinojome, kad jau esame kitame etape, gal todėl kiek atsipalaidavome. Bet laimėjome ir pirmą, ir antrą rungtynių pusę, ir tai labiausiai džiugina. Dar nepavadinčiau mūsų žaidimo blizgančiu, bet mes taip ir planavome paskirstyti jėgas. Sakome žaidėjams, kad klaidų jie daro per daug, ir lemiamuose mačuose tai gali brangiai kainuoti. Tikiuosi, kad antrame etape žaisime jau šimtu procentų savo galimybių. Naujoje grupėje visos komandos bus stiprios, bet didžiausią netikėtumą kol kas pateikė latviai."NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių