Lietuvos buldozeris pirmąjį jaunių čempionato etapą pervažiavo nestrigdamas (komentarai)

Lietuvos aštuoniolikmečiai Europos jaunių krepšinio čempionato pirmąjį etapą užbaigė pergale prieš slovėnus 90:68 ir laimėjo A grupės varžybas.

Lietuvos komanda savo sirgaliams Vilniuje padovanojo trečiąją pergalę. Nesustabdomai grupių etape rungtyniavę lietuviai kovą pratęs pirmadienį prasidedančiame naujosios E grupės turnyre. Visi čempionato šeimininkų varžovai paaiškės po vakare įvyksiančių paskutiniųjų B grupės rungtynių, tačiau jau aišku, kad lietuviams teks grumtis su ispanais ir latviais.

Rungtynių eiga

Pirmasis kėlinys. Nors lietuviai sėkmingiau pradėjo mačą ir pirmavo 6:0, kėliniui įpusėjus slovėnai persvėrė rezultatą - 10:11. Vis dėlto Jono Valančiūno ir Deivido Pukio vedama Lietuvos komanda netrukus spurtavo į priekį. Slovėnai buvo priversti prašyti minutės pertraukėlės atsilikdami 21:14. Greitą ataką dviem taškais su varžovo pražanga užbaigęs Vytenis Čižauskas padidino persvarą iki 26:18, o kėlinį lietuviai laimėjo rezultatu 28:20.

Antrasis kėlinys. Sužaidus 3 min. antrajame kėlinyje Lietuvos ekipa surengė dar vieną spurtą, atitrūkdama nuo oponentų 34:24. Iš 10 taškų surinkusio J.Valančiūno estafetę perėmė komandos gynėjai - D.Pukis, Renaldas Simanavičius ir V.Čižauskas nardė po varžovų krepšiu arba kankino slovėnų gynybą tolimais metimais. Žaidimas nurimo, bet skirtumas tarp komandų ir toliau augo: 19 min. lietuviai pirmavo jau 48:31. Po dviejų kėlinių šeimininkų persvara buvo 51:33.

Trečiasis kėlinys. Teisėjai technine pražanga "apdovanojo" Dovydą Rediką, bet lietuviai ir toliau artėjo link dar vienos solidžios pergalės. 34 min. rezultatas buvo 53:38. Tiesa, slovėnai kol kas nekėlė baltos vėliavos: po taiklaus tolimo Klemeno Prepeličiaus metimo su D.Pukio pražanga svečiai priartėjo prie lietuvių iki 58:43. Prieš paskutinę žaidimo atkarpą švieslentėje degė skaičiai 69:47.

Ketvirtasis kėlinys. Padėtis aikštėje nesikeitė: lietuviai ir toliau laikė saugią 20-22 taškų persvarą. Slovėnai nerado argumentų, kuriais galėtų užginčyti grėsmingųjų čempionato šeimininkų pranašumą. Po D.Rediko realizuotų baudos metimų 35 min. Lietuvos komanda dar labiau nutolo nuo varžovų - 80:55. Trenerio Kazio Maksvyčio auklėtiniai laimėjo mačą 90:68.

Rungtynių statistika

Lietuva - Slovėnija 90:68 (28:20, 23:13, 18:14, 21:21).

Lietuva: D.Pukis ir J.Valančiūnas (11 atk. kam.) - po 18, V.Čižauskas (6 klaidos) ir D.Redikas - po 14,  R.Simanavičius 9, T.Sabonis ir Ž.Skučas - po 5, R.Jakštas 4, E.Ulanovas 3.

Slovėnija: A.Omičius 22, K.Prepeličius ir L.Rupnikas - po 12.

Galutinė A grupės rikiuotė: 1. Lietuva (3 pergalės/0 pralaimėjimų); 2. Lenkija (2/1); 3. Slovėnija (1/2); 4. Ukraina (0/3).