Lietuva ruošiasi Europos dviračių treko čempionatui

Šiandien buvo pristatytas 2012 metų Europos dviračių treko čempionatas, kuris kitų metų spalio 19-21 dienomis vyks Panevėžio dviračių treke. Manoma, kad Lietuvoje varžysis apie 250 sportininkų.

Patenkinti sąlygomis

Sprendimas rengti čempionatą Panevėžyje galutinai patvirtintas po Europos dviračių sporto sąjungos vadovų susitikimų Lietuvoje šią savaitę. Anot čempionato organizatorių, tai bus pirmosios tokio aukšto lygio varžybos, kuriose varžysis pajėgiausi pasaulio dviračių treko sportininkai. Vadovai teigia, kad tai, jog šios varžybos rengiamos Lietuvoje yra reikšmingas porstūmis visam dviračių sportui.

„Tai - vienas reikšmingiausių pasiekimų Lietuvos dviračių sporte. Dviračių treko varžybos Anglijoje, Nyderlanduose, Danijoje bei kitose šalyse sulaukia milžiniško susidomėjimo, tad, manau, galime drąsiai tikėtis iki kelių tūkstančių svečių bei varžybų dalyvių“, - sakė Lietuvos dviračių sporto federacijos (LDSF) sekretorius Vaclovas Šiugždinis. „Kiek žinau, Lietuva pasirinkta dėl kėlių priežasčių, kurių pagrindinės tapo mūsų sportininkų pasikiemai ir infrastruktūros išvystymas“, - teigė jis.

Visą šią savaitę vyko aktyvus paruošiamieji organizaciniai darbai su Europos dviračių sporto federacijos atstovais Lietuvoje, buvo vertinama infrastruktūra, apžiūrėtas trekas, dalintasi patirtimi, organizuojant šias varžybas. Vakar LDSF ir Europos dviračių sąjungos atstovai lankėsi Panevėžyje, kur apžiūrėjo areną, miestą ir svečių apgyvendinimo galimybes.

Lietuvoje šiuo metu viešintis Europos dviračių sporto sąjungos generalinis direktorius Rolandas Hofferis teigė esąs patenkintas lietuvių sukurtomis sąlygomis. „Trasa yra ideali tokiam čempionatui. Manau, šis čempionatas bus naudingas aktyviai Lietuvos dviračių sporto federacijai“, - sakė jis. Techninis direktorius Enrico'as Della Casa taip pat puikiai įvertino areną. „Trasa yra ideali, arena - taip pat. Mieste radome viską, ko gali prireikti“, - sakė E. Della Casa. „Iš viso čempionatas vyks 6 dienas. Tris iš jų bus skirtos treniruotėms“, - pridūrė jis.

Kainuos pusantro milijono

V.Šiugždinio teigimu, teisė rengti čempionatą lietuviams kainuos 42 tūkstančius eurų (apie 145 tūkst. litų). Iš viso čempionato organizacinės išlaidos turėtų sudaryti apie 1,5 milijono litų. LSDF dabar pradės darbus su Vyriausybe, kuri turėtų paskirti dalį lėšų, reikalingų čempionato organizavimui. Tada bus sudarytas organizacinis komitetas, ir prasidės konkretūs darbai. „Tokių klausimų, kurių negalėtume išspręsti, šiuo metu nematau“, - sakė jis.

Lietuvių delegacija vyks į šių metų čempionatą pasidomėti, kaip jis organizuojamas. Tokie darbai vykdomi jau nuo pernai, kai lietuviai lankėsi Pruškove (Lenkija) vykusiame čempionate. Tarp vykstančiųjų bus ir Panevėžio miesto savivaldybės atstovai.

LSDF atsakingasis sekretorius pasakojo, kad ruošiamasi pateikti tam tikrų naujovių. Pavyzdžiui, dviračių saugyklą arenoje. „Pavyzdžiui, Kinijoje rengtose varžybose dviračių “boksai„ buvo įrengti lauke. Todėl reikėdavo spėti susiremontuoti dviračius iki tamsos. Mes tikimės pasiūlyti geras sąlygas delegacijų darbui“, - sakė V.Šiugždinis. Pagal reglamentą, sportininkai negali būti apgyvendinti toliau negu 10 kilometrų atstumu nuo varžybų vietos. Panevėžio mieste ir aplink jį, anot LSDF atstovo, galima apgyvendinti iki 700 žmonių. To, jo manymu, turėtų užtekti čempionato metu.

V.Šiugždinis pasakojo, kad pradėjus ruoštis čempionatui bus pateikiami pasiūlymai „Eurosport“ ir Lietuvos televizijų kanalams. Anot jo, tikimasi, kad arenoje susirinks tiek žiūrovų, kad būtų užimta bent 50 procentų esamų vietų. „Manau, pasiūlysime įvairių akcijų, pavyzdžiui, kad vaikai galėtų lankytis arenoje nemokamai“, - sakė jis.

Tikisi rekordų

Šiuo metu Panevėžio areną treniruotėms renkasi suomių, estų, baltarusių sportininkai. Viena geriausių pasaulyje dviračių treko sportininkių, Simona Krupeckaitė taip pat mano, kad treke yra galimybės pasiekti gerų rezultatų, o dėl šio renginio lietuviai atras dar vieną sporto šaką. Anot S.Krupeckaitės, būsimas čempionatas bus puiki galimybė Lietuvai susipažinti su jos atstovaujama sporto šaka, o Panevėžio arenoje turėtų būti užfiksuotas ne veinas naujas greičio rekordas.

„Šis sportas, nors ir pelnęs man tarptautinį pripažinimą, kol kas dar nėra gerai žinomas mano gimtojoje šalyje. Tad manau, kad šių varžybų oirganizavimas Lietuvoje bus puiki galimybė savo akimis išvysti velniškais greičiais lekiančius dviratininkus, demonstruojančius išskirtines varžybų taktikas“, - sakė S.Krupeckaitė.

Kartu su S.Krupeckaite Apeldorne (Nyderlandai) šių metų Europos čempionate startuos aštuoniolikmetė Gabrielė Jankutė, kuri treniruojasi Šveicarijoje. Po traumos atsigaunanti S.Krupeckaitės porininkė Gintarė Gaivenytė dar tik pradeda treniruotis. Kitos Lietuvos dviratininkės, tarp kurių yra ir Vilija Sereikaitė, į čempionatą atvyks tiesiai iš treniruočių stovyklos Armėnijoje.

Šių metų Europos čempionate Lietuvos vyrų komanda nedalyvaus. Taip pat, pasak V.Šiugždinio, kol kas nenuspręsta, ar ji dalyvaus ir kitamet Panevėžyje vyksiančiame čempionate.


Šiame straipsnyje: dviračių trekasčempionatas

NAUJAUSI KOMENTARAI

pasirodyti reikia

pasirodyti reikia portretas
bet savo ubagystes nepaslepsime dar labai ilgai

Vilniaus ubagas

Vilniaus ubagas portretas
Sėkmės.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių