„Kuršių marių" regata: kapitonai sėdo į vaikų jachtas

Sportininkams laisva „Kuršių marių regatos „Swedbank“ taurei laimėti“ varžybų diena buvo kupina įvykių: jachtų kapitonai sėdo į vaikams skirtas jachtas, vaikai sėdo į sportinius laivus. Šiais laivais galimybę plaukti turėjo ir publikos atstovai. 

Antrus metus vykdomos lenktynės, kuriose RS-280 klasės jachtomis varžosi vaikai. Tai kapitono Sauliaus Pajarsko idėja. Distancijoje su vaikais plaukia kapitonas, bet jis negali nei žodžiu, nei veiksmu padėti valdyti laivą. Vairą į rankas kapitonas gali perimti tik kritiniu atveju. 
Keturių jachtų -- „Arabela“, „Raganosis“, „Barta“ ir „Knygų klubas“ -- įgulas sudarė vaikai, buriuoti pradedantys „Optimist“ jachtų klasės jachtomis. Lenktynėse vyko du plaukimai, kurių pirmąjį laimėjo jachta „Raganosis“, o antrąjį -- su „Arabela“ plaukusi jungtinė Klaipėdos ir Nidos mergaičių komanda. Jos ir buvo pripažintos šių lenktynių nugalėtojomis. 

Kiek vėliau jau didelių jachtų kapitonai persėdo į vaikams skirtas „Optimist“ klasės jachtas ir varžėsi trumpoje distancijoje prie Nidos uosto vartų. Į varžybas išplaukė septyni kapitonai, bet vienam jų nepavyko suvaldyti jachtutės (trūko viena virvė – giko atotampa), jis distancijos nesuplaukė. 

Šią žiūrovams smagią rungtį -- Kapitonų varžybas -- laimėjo pasaulio ir triskart Europos čempionas Raimondas Šiugždinis. 

Buriavimo varžybų skonį galėjo pajusti ir žiūrovai bei regatos rėmėjai – jiems buvo surengta Publikos regata, kurioje dalyvavo 13 jachtų. Žiūrovų įgulos jachtoms buvo renkamos burtų keliu. Lenktynes laimėjo „Jigy Jigy – Somi“ jachta, kuria plaukė „Čili pica“ komanda. 
Tradicinėje „Kuršių marių regatoje „Swedbank“ taurei laimėti“ vyko ir dar viena tradicinė regata – Žurnalistų. Joje šiemet, kaip ir pernai, pergalę šventė dienraščio „Lietuvos rytas“ komanda, suburta vien iš moterų.

Kapitono Sauliaus Pajarsko vadovaujamu „Raganosiu“ plaukusios žurnalistės pirmajame plaukime buvo antros, bet, laimėjusios antrąjį, regatoje triumfavo.

Antrąją vietą užėmė su kapitono Tauro Rymonio vadovaujama „Levante“ plaukusi TV3 komanda, treti liko su Raimondu Šiugždiniu ir „Arabela“ plaukę „Verslo žinių“ žurnalistai.
Žurnalistų regatoje visą laiką dvelkė tik silpnas vėjas, nors varžybų dalyviai tikėjosi gūsio nuo kranto, todėl stengėsi nuo jo nenutolti. Į varžybų pabaigą vėjas pasisuko ir tada jau viską lėmė ne kapitono taktiniai sugebėjimai, o jachtos greičio galimybės ir komandos darbas.

„Turėjome gerą komandą, todėl ir laimėjome“, - šypsojosi kapitonas S.Pajarskas, neteikęs itin didelės reikšmės tam, kad su juo plaukė vien moterys.


„Jau ne pirmus metus, kai tik žurnalistai atvažiuoja į Nida, vėjas kažkodėl išsigąsta ir jo visiškai nebelieka“, - kvatojo vyriausiasis varžybų teisėjas Rolandas Žentelis. Pavyzdžiui, pernai per Žurnalistų regatą Kuršių mariose finišuoti pavyko vos dviem jachtoms, o kitas sustabdė visiškas štilis.

„Lietuvos ryto“ žurnalistės šiemet su „Raganosiu“ pirmauja ir Žurnalistų regatos, kuri susideda iš trijų etapų, bendrojoje įskaitoje. Pirmajame etape, kuris vyko pavasarį Kauno mariose, „Raganosis“ užėmė antrąją vietą ir dabar, po keturių įskaitinių plaukimų, turi 7 baudos taškus.

Bendrojoje įskaitoje į antrąją vietą šoktelėjo „Arabela“, kuri Kaune buvo priešpaskutinė ir dabar turi 17 baudos taškų.

Paskutinis, trečiasis, Žurnalistų regatos etapas vyks rudenį Kauno mariose.

Be Žurnalistų regatos, penktadienį „Kuršių marių regatoje „Swedbank“ taurei laimėti, dar vyko kapitonų varžybos „Optimist“ klasės jachtomis bei „Optimist“ plaukiančių vaikų varžybos RS-280 klasės jachtomis.

Žurnalistų regatos Kuršių mariose rezultatai (vieta, jachta, kapitonas, komanda):
1. „Raganosis“ S.Pajarskas „Lietuvos rytas“2. „Levante“ T.Rymonis TV33. „Arabela“ R.Šiugždinis „Verslo žinios“4. „Katerina Jee“ Š.Sodeika „Delfi“5. „Tornado“ A.Jasinskas „Balsas.lt“6. „Knygų klubas“ G.Sirvydas LRT7. „Hornas“ Š.Abraitis „A-Zet“8. „Barta“ S.Steponavičius „Lietuvos ryto televizija“9. „Ra“ G.Kalaušis „Kauno diena“


Šiame straipsnyje: kuršių marių regatapajūris

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių