„Geležinio žmogaus“ taikinys – Šiaurės Amerikos ežeras

Plaukikas Vidmantas Urbonas rengiasi įveikti Jeloustouno nacionaliniame parke, Vajomingo valstijoje, keturių kilometrų aukštyje tyvuliuojantį didžiausią gėlavandenį Šiaurės Amerikos ežerą, rašo Panevėžio dienraštis „Sekundė“.

26 kilometrai

Sportininkas planuoja nuplaukti 26 kilometrus. Pasak V.Urbono, prognozuojama vandens temperatūra – 10–11 laipsnių.

„Palyginti su plaukimu per Titikaką, šį kartą turėtų būti lengviau dėl deguonies, tačiau šalčiau. Titikakoje vandens temperatūra buvo bent dviem trimis laipsniais aukštesnė“, – teigė sportininkas.

Jo tikinimu, dėl šalto vandens kyla grėsmė, kad kūno temperatūra gali nukristi, sutirštėti kraujas ir organizmą apleisti jėgos.

Juokauja dėl pasaulio pabaigos

Tačiau sportininkas juokauja, kad ruošiantis į Jeloustouną didžiausią nerimą kelia ne realios, o mistinės grėsmės.

„Net majai yra numatę, kad 2012-aisiais turi įvykti pasaulio pabaiga. Bijau, kad apokalipsė neprasidėtų metais anksčiau. Nenorėčiau, kad man, kaip filme apie pasaulio pabaigą Jeloustoune, tektų ne plaukioti, o vaikščioti po išdžiūvusio ežero dugną“, – kalbėjo plaukikas.

Šį žygį V.Urbonas ketina atlikti tam, kad atkreiptų pasaulio dėmesį į gėlo vandens trūkumą ir taršą.

Plaukimas Jeloustoune – sportininko sumanytos akcijos „Vanduo – tai gyvybė“ dalis. Praėjusį rudenį panevėžietis įveikė pirmąjį akcijos etapą – Titikakos ežerą Pietų Amerikoje.

Sportininkas pripažįsta paremti prašęs Aplinkos ministerijos, tačiau dėl pernai kilusio ažiotažo, kai iš valstybės iždo akcijai buvo skirta 30 tūkst. Lt, šiemet ministerija finansuoti atsisakė. Pasak V.Urbono, plaukimą remia privatūs rėmėjai. Žygis Šiaurės Amerikoje jam atsieis apie 40 tūkst. Lt.

Triatlonininkas planuoja įveikti ir kitus pasaulio gėlo vandens ežerus: Keturių Kantonų Šveicarijoje, Baikalą Azijoje.

Pakeliui šturmuos Lamanšo sąsiaurį

Pakeliui į JAV V.Urbonas pasiryžęs dar kartą bandyti perplaukti prieš ketvertą metų nesėkmingai šturmuotą Lamanšo sąsiaurį.

„Viena Čekijos olimpinė prizininkė plaukikė yra pasakiusi: kas perplaukia Lamanšą, tam galima kabinti olimpinį medalį“, – lengvo plaukimo nesitiki V.Urbonas.

Atviroje jūroje jam teks įveikti 33 kilometrus, skiriančius Angliją ir Prancūziją. Šį kartą sportininkui reikės palikti krante plaukiko kostiumą – sąsiauryje į vandenį nerti taisyklės leidžia tik su kepuraite, glaudėmis ir akiniais.

„Plaukimas per Lamanšą – tarsi neoficialus pasaulio čempionatas. Galioja griežtos taisyklės, vykdoma dopingo kontrolė. Per visą plaukimą netgi negali prisiliesti kito ranka – gėrimai, maistas gali būti paduodami iš laivo tik specialia kartimi“, – pasakojo V.Urbonas.

Treniruojasi Lietuvos telkiniuose

Sportininko teigimu, pailsėti plaukiant per Lamanšą galimybės taip pat labai ribotos. Skaičiuojama, kad aštuonis kartus po minutę sustojus pailsėti maršrutas dėl stiprios srovės pailgėja trimis kilometrais. Sportininko teigimu, pirmąkart plaukdamas per Lamanšą per pirmas tris valandas buvo įveikęs 17 kilometrų, per kitas tris dėl pakilusių didelių bangų tenuplaukė 400 metrų.

Dėl 3–4 metrų aukščio bangų tąkart teisėjas nutraukė plaukimą.

V.Urbonas nesiryžta lyginti, ką bus sunkiau įveikti – Lamanšą ar Jeloustouno ežerą.

„Fiziškai gal sunkiau bus perplaukti Lamanšą, bet aukštikalnėse kankina oro stygius, šaltas vanduo, bangavimas taip pat nenuspėjamas“, – svarstė sportininkas.

Kol kas plaukikas treniruojasi Panevėžio mariose. Kitą savaitę ketina nerti į Rubikių ežerą, o paskutinę savaitę prieš kelionę treniruotes planuoja Baltijos jūroje.


Šiame straipsnyje: Urbonas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių