Finalas vyks Kaune, jei arenos statybos pernelyg neužsitęs (papildyta)

2011 m. Lietuvoje vyksiančių Europos krepšinio pirmenybių finalas bus rengiamas Kaune, tačiau arenos statybas reikalaujama baigti iki vasario pabaigos.

Norėtų Vilniaus, bet tinka tik Kaunas

Tai oficialiai patvirtino Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Europos padalinio generalinis sekretorius Naras Zanolinas.

Jo teigimu, Kaunas laimėjo kovą su Vilniumi dėl teisės priimti čempionato finalo dalyvius todėl, kad vienintelė kylanti "Žalgirio" arena atitiks FIBA-Europos keliamą reikalavimą finalo rungtynes rengti ne mažiau nei 15 tūkst. vietų turinčioje arenoje.

Oficialiai deklaruojama, kad naujoje arenoje Nemuno saloje tilps 14,5 tūkst. žiūrovų, tačiau N.Zanolinas buvo įsitikinęs, kad "Žalgirio" arenos tribūnas galima nesunkiai išplėsti iki reikiamo skaičiaus.

Tuo tarpu didžiausioje Vilniaus "Siemens" arenoje krepšinį gali stebėti kiek daugiau nei 10 tūkst. žiūrovų.

"Finalo vietą pasirinkome ne dėl to, kad Kaunas mums patinka labiau už Vilnių - tai mums nerūpi. Tiesiog Kauno arena vienintelė atitinka reikalavimus, - aiškino N.Zanolinas. - "Siemens" arena yra nuostabi, bet joje telpa ne daugiau 11 tūkst. žiūrovų. Jeigu iki kitų metų rugpjūčio jos tribūnos būtų praplėstos, mes norėtume, kad finalas vyktų Vilniuje. Bet tai nėra įmanoma."

Terminas statybininkams - vasario pabaiga

Tiesa, FIBA-Europos generalinis sekretorius iškėlė sąlygą nuo darbų grafiko atsiliekantiems "Žalgirio" arenos statytojams - statybos esą turi finišuoti ne vėliau kitų metų vasario pabaigos.

Vis dėlto kanadietis 1diena.lt tvirtino visiškai pasikliaunantis Kauno valdžios pažadais užbaigti statybas iki nustatytos datos ir neatskleidė, ar svarstomi atsarginiai scenarijai.

"Apie tai, kad statybos nebus baigtos iki šio termino, nenoriu net galvoti. Sulaukėme per daug garantijų, kad dar abejotume, be to, statybos jau įsibėgėjo. Nežinau, kaip smarkiai reikėtų susimauti, kad arena nebūtų baigta iki pavasario. Mačiau ir sekiau daugelio arenų statybas, todėl galiu jums pasakyti, kad ji ("Žalgirio" arena - red. past.) bus pabaigta laiku", - dėstė N.Zanolinas.

Žarsto pagyras

N.Zanolinas ir naujasis FIBA-Europos prezidentas Olafuras Rafnssonas iš Islandijos pastarosiomis dienomis dar kartą aplankė Lietuvos miestus, kuriuose turėtų vykti Europos pirmenybių kovos.

FIBA-Europos vadovai, savo viešnagę Lietuvoje pradėję prieš kelias dienas, apžiūrėjo kylančias Kauno, Klaipėdos ir Alytaus arenas, Prienuose statomą krepšinio salę, kuri bus reikalinga čempionato dalyvių treniruotėms.

Delegatai taip pat tikrino Birštono, Šiaulių ir Panevėžio viešbučius, susitiko su Vyriausybės atstovais.

"Džiaugiuosi pirmą kartą būdamas Lietuvoje kaip FIBA-Europos prezidentas. Lankiausi čia prieš keliolika metų ir tai, ką matau dabar, leidžia kalbėti apie akivaizdžią šalies pažangą. Kalbant apie krepšinį, nepaisant to, kad Lietuva turi tiek nedaug gyventojų, esate tikra krepšinio tvirtovė. Nekantriai lauksime 2011 m. čempionato jūsų šalyje", - kalbėjo O.Rafnssonas.

"Nuostabu, kad tokia maža šalis yra pajėgi taip sklandžiai organizuoti tokio masto renginį kaip Europos krepšinio čempionatas", - pridėjo N.Zanolinas.

FIBA-Europos generalinis sekretorius teigė neabejojantis, kad Klaipėdos arenos statybų bei Panevėžio ir Šiaulių viešbučių rekonstrukcijos projektai bus įgyvendinti laiku. To paties N.Zanolinas tikėjosi ir sprendžiant Alytuje vyksiančių pirmojo etapo varžybų dalyvių apgyvendinimo klausimą.

"Esame labai patenkinti dėl infrastruktūros, statybų pažangos, o ypač dėl Lietuvos krepšinio federacijos entuziazmo. Esame tikri, kad mūsų visų laukia puikus renginys, kuris suteiks daug naudos Lietuvai", - užbaigė N.Zanolinas.

Savo viešnagę Lietuvoje FIBA-Europos vadovai baigs sekmadienį vakare stebėdami lemiamas Vilniuje vykstančio Europos jaunių (iki 18 metų) čempionato rungtynes tarp Lietuvos ir Rusijos komandų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių