„Ekranas“ įveikė „Vėtrą“ ir iškovojo LFF taurę (komentarai)

Egidijaus Varno įvartis LFF taurės finalo rungtynių pabaigoje sužlugdė Vilniaus "Vėtros" viltis iškovoti pirmąjį trofėjų klubo istorijoje.

Panevėžio "Ekrano" futbolininkai laimėjo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės varžybas, Kaune vykusiame finale atsitiesę po Tomo Ražanausko įvarčio pirmojo kėlinio pabaigoje ir šventę pergalę prieš "Vėtros" ekipą 2:1 (0:1).

Lemiamą mačą abi komandos pradėjo atsargiai, pagrindinį dėmesį skirdamos savo vartų saugumui. Nors ypač pavojingų epizodų per pirmąsias 45 žaidimo minutes nepavyko sukurti nei vienai ekipai, kėlinys baigėsi netikėta finansinių problemų kamuojamų vilniečių sėkme.

"Ekrano" gynyba pražiopsojo trenerio Virginijaus Liubšio auklėtinių kontrataką dešiniuoju kraštu, o Panevėžio komandos gynėjas Dainius Gleveckas Roberto Vėževičiaus reidą į baudos aikštelę sustabdė tik kirsdamas pastarajam per kojas.

Teisėjo skirtą 11 m baudinį realizuoti ėmėsi labiausiai patyręs "Vėtros" žaidėjas Tomas Ražanauskas. Vilniaus komandos saugas pabandė pergudrauti "Ekrano" vartininką Vytautą Černiauską pasiųsdamas kamuolį į vartų vidurį, tačiau V.Černiauskas kojomis atmušė jį prieš save.

Vis dėlto pirmasis prie atšokusio kamuolio suskubo T.Ražanauskas, prieš pat kėlinio pabaigą išvedęs savo komandą į priekį.

Po pertraukos panevėžiečiai spaudė varžovus, mėgindami išlyginti rezultatą. Vienu metu "Ekranas" kėlė net penkis kampinius iš eilės prie oponentų vartų, tačiau šiems pavyko atsilaikyti.

68 min. trenerio Valdo Urbono ekipa pasiekė savo: fantastišku smūgiu iš maždaug 30 m kamuolį į viršutinį vartų kampą pasiuntė vienas šio sezono "Ekrano" lyderių Dominykas Galkevičius.

Išlyginę rezultatą panevėžiečiai buvo trumpam nurimę, tačiau per paskutines dešimt rungtynių minučių vėl ne kartą grasino varžovų vartams. 80 min. puikią progą persverti rezultatą turėjo po kampinio galva smūgiavęs "Ekrano" puolėjas Stephenas Ademolu, tačiau "Vėtrą" gelbėjo vartų sargas Povilas Valinčius.

Vis tik 89 min. ir jis niekuo nebegalėjo padėti savo komandai. Sostinės ekipos gynėjai baudos aikštelėje paleido po keitimo aikštėje pasirodžiusį Egidijų Varną. Puolėją tiksliu perdavimu iš dešinio aikštės krašto surado Ramūnas Radavičius, o E.Varnas smūgiu galva padovanojo "Ekrano" gerbėjams dar vieną titulą. Per likusį laiką "Vėtros" žaidėjai nebesugebėjo surengti panevėžiečių vartų šturmo.

Geriausiu mačo žaidėju buvo pripažintas Panevėžio komandos saugas D.Galkevičius.

"Ekranas", LFF taurės finale žaidęs šeštą kartą, iškovojo trečią klubo istorijoje šių varžybų trofėjų. "Vėtros" futbolininkai ketvirtą kartą buvo priversti po LFF taurės finalo rungtynių palikti aikštę nuleistomis galvomis.

Laimėjusi LFF taurę, šalies čempionė "Ekrano" komanda automatiškai pelnė ir LFF supertaurės titulą.

Rungtynių statistika

“Ekranas” - “Vėtra” 2:1 (0:1). Įvarčiai: D.Galkevičius (68 min.), E.Varnas (89)/T.Ražanauskas (45).

„Ekrano“ sudėtis: Vytautas Černiauskas; Dušanas Matovičius, Dainius Gleveckas, Giedrius Tomkevičius, Sergejus Pogrebanas; Ramūnas Radavičius (90 min. Tadas Markevičius), Andrius Arlauskas, Dominykas Galkevičius, Aurimas Kučys, Stephenas Ademolu; Vitas Rimkus (65 min. Egidijus Varnas).

„Vėtros“ sudėtis: Povilas Valinčius, Andrejus Usačiovas, Algis Jankauskas, Audrius Veikutis, Valdemaras Borovskis; Tadas Eliošius, Vladimiras Gogberašvilis, Andrejus Liahas (46 min. Marius Stanaitis), Tomas Ražanauskas, Robertas Vėževičius (67 min. Georgas Freidgeimas); Artūras Rimkevičius.

Trenerių komentarai. Valdas Urbonas ("Ekranas"): "Iškelti taurę po gražių rungtynių – didis dalykas. Ypač todėl, kad „Ekranui“ to nebuvo pavykę padaryti dešimt metų. Rungtynės žiūrovams turėjo patikti – buvo gražių momentų, gražių įvarčių, gražios vyriškos kovos. Žinojome, kas „Vėtroje“ yra lyderiai, ir juos neutralizavome. Gerai susitvarkėme gynyboje. Komanda dar kartą įrodė, kad gali žaisti susikaupusi ir nedaryti tų klaidų.“

Virginijus Liubšys („Vėtra“): „Nesužaidėme taip, kaip norėjau iš komandos. „Ekranas“ laimėjo pelnytai. Nežinau, kodėl atsitraukėme atgal po įmušto įvarčio. Žaidėjams taip neliepiau daryti. Keletas žaidėjų apskritai pasirodė prastai. Galbūt jie nesusitvarkė su įtampa: mūsų komandoje netrūksta jaunų futbolininkų. „Ekranas“ – du kartus labiau patyrusi komanda. Varžovų atsarginiai žaidėjai pasirodė labai sėkmingai, o mūsų – silpnai.“