Draugiškos rungtynės: Ispanija - Lietuva 97-76

Pasaulio krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė draugiškose rungtynėse nusileido pasaulio ir Europos čempionams ispanams.

Šiose rungtynėse Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra įregistravo trylika krepšininkų. Šįkart rinktinei padėti negalėjo Mantas Kalnietis ir Renaldas Seibutis.

Primename, kad penktadienį Lietuvos atstovai po įtemptos kovos 86:84 nugalėjo slovėnus.
Susitikimas su ispanais rinktinei jau ketvirtos varžybos pasirengimo cikle. Pirmuosius tris Lietuva laimėjo.

Rungtynių eiga:

I kėlinys
Simo Jasaičio tolimų šūvių vedini Lietuvos rinktinės krepšininkai nuo pat mačo pradžios išsiveržė į priekį ir sužaidus tris minutes pirmavo rezultatu 8:4. Visgi trys lietuvių atakos iš eilės baigėsi klaidomis, o tuo pasinaudoję Ispanijos rinktinės krepšininkai įpusėjus kėliniui po Juano Carloso Navarro ir Jose Manuelio Calderono tritaškių jau buvo priekyje - 10:8. Netrukus ispanai laimėjo dar vieną atkarpą 6:2 ir šiek tiek padidino savo pranašumą (16:10), o po Linui Kleizai skirtos nesportinės pražangos aikštės šeimininkai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą - 23:12. Jono Mačiulio pastangomis lietuviams buvo pavykę kiek priartėti (15:25), tačiau po pirmųjų dešimties minučių Ispanijos komanda ir toliau turėjo dviženklę persvarą - 30:16.

II kėlinys
Antrasis kėlinys ir vėl sėkmingiau prasidėjo Lietuvos krepšininkams, kurie po J.Mačiulio ir Tomo Delininkaičio tritaškių bei Pauliaus Jankūno metimo iš po krepšio sumažino deficitą iki dešimties tašku - 24:34. Visgi Ispanijos komanda žaibiškai atsakė spurtu 5:0 ir vėl atstatė "Status quo" - 39:24. Antroje ketvirčio pusėje lietuviams pavyko atgaivinti savo puolimą, taškus rinko T.Delininkaitis, L.Kleiza, J.Mačiulis, tačiau Kęstučio Kemzūros auklėtiniai nerado jokių priešnuodžių prieš įspūdingai veikusį Ispanijos rinktinės puolimą. Per pirmąją mačo pusę praleidę net 55 taškus, Lietuvos krepšininkai įpusėjus mačo ir toliau buvo besivejančių vaidmenyje - 42:55.

III kėlinys
Penkiais taškais iš eilės trečiąjį kėlinį pradėjęs L.Kleiza po labai ilgos pertraukos sumažino lietuvių deficitą iki vienženklio (47:55), tačiau J.C.Navarro, J.M.Calderono ir Marco Gasolio pastangomis ispanai sužaidus keturias minutes vėl nutolo - 65:49. Įsibėgėję ispanai laimėjo dar vieną atkarpą 7:2 ir Sergio Scariolo komandos persvara pirmą kartą pasiekė dvidešimties taškų ribą - 72:52. Per likusią ketvirčio dalį ispanai neleido lietuviams sumažinti atsilikimo ir prieš lemiamą ketvirtį jau turėjo įtikinamą pranašumą - 78:57.

IV kėlinys

Ketvirtajame kėlinyje, nepaisant didelio skirtumo, vyko atkakli ir kieta kova, tačiau pasivyti nutolusių ispanų Lietuvos rinktinė neturėjo jokių galimybių. Įpusėjus paskutiniam ketvirčiui komandas ir vėl skyrė dvidešimt taškų (68:88), o pasinaudoję besiblaškiusių Lietuvos rinktinės įžaidėjų klaidomis likus žaisti tris minutes ispanai dar labiau nutolo - 94:70. Paskutinėmis minutėmis aikštelėje niekas nebepakito ir ispanai iškovojo pergalę rezultatu 97:76.

Lietuviams 15 taškų surinko Linas Kleiza, 14 - Tomas Delininkaitis, 12 - Jonas Mačiulis, 11 - Simas Jasaitis (tritaškiai 3/4), 9 - Martynas Pocius, 4 - Robertas Javtokas, po 2 - Martynas Gecevičius, Arvydas Eitutavičius, Tadas Klimavičius ir Paulius Jankūnas.