Dramatiškoje greitojo nusileidimo rungtyje triumfavo amerikietė L.Vonn

JAV kalnų slidininkė Lindsey Vonn pateisino favoritės statusą ir iškovojo greitojo nusileidimo rungties olimpinį aukso medalį. Tačiau dramatiški konkurenčių griuvimai pavojingoje ir itin greitoje Vistlerio trasoje privertė griebtis už galvos net ir olimpinę čempionę.

Praėjusių metų planetos čempionato bei pasaulio taurės nugalėtoja, tvirtai pirmaujanti ir šio sezono bendrojoje įskaitoje, 25 metų L.Vonn Vankuveryje iškovojo pirmąjį olimpinį medalį savo karjeroje.

Kartu tai buvo ir pirmasis aukščiausios prabos JAV sportininkų apdovanojimas greitojo nusileidimo rungtyje per visą olimpinių žaidynių istoriją.

L.Vonn distanciją įveikė per 1 min. 44 sek. ir 0,56 sek. aplenkė sidabrą pelniusią tautietę Julia Mancuso. Trečią vietą užėmė austrė Elisabeth Goergl, nugalėtojai pralaimėjusi 1,46 sek.

Nors auksas atiteko aiškia favorite prieš olimpiadą laikytai JAV žvaigždei, trečiadienį Vistlerio trasoje netrūko nenuspėjamų įvykių.

Distancijos, kurioje sportininkės leidosi daugiau nei 100 km per valandą greičiu, nebaigė 7 slidininkės iš 44 startavusių, o prancūzė Marion Rolland griuvo nuo starto nučiuožusi vos keliolika metrų.

Klaidų neišvengė ir pripažintos lyderės. Septynis kartus pasaulio čempionė švedė Anja Paerson, savo sąskaitoje turinti ir penkis olimpinius apdovanojimus, liko per plauką nuo sidabro medalio.

Sportininkę iš Švedijos pražudė paskutinis trasos tramplinas, esantis prieš pat finišą. Pernelyg aukštai pakilusi A.Paerson prarado pusiausvyrą ir griuvo lėkdama didžiuliu greičiu. Po incidento slidininkė sugebėjo pati atsistoti ant kojų, tačiau netrukus medikai sraigtasparniu išgabeno ją į ligoninę detaliems tyrimams.

Nors A.Paerson ir kirto finišo liniją slysdama nuokalne ant pilvo, jos rezultatas nebuvo įskaitytas.