Dėl ledo ritulio čempionato medalių kovos tik Europos rinktinės

Suomijoje ir Švedijoje vykstančiose pasaulio vyrų ledo ritulio pirmenybėse dėl medalių kovos tik Europos žemyno rinktinės.

Tai paaiškėjo po trečiojo ketvirtfinalio mačo, kuriame čempionės titulą ginanti Suomijos rinktinė ketvirtadienį Helsinkyje 3:2 (0:0, 1:1, 2:1) įveikė JAV ledo ritulininkus.

Pirmąjį susitikimo įvartį antrajame kėlinyje įmušė ir šeimininkus į priekį išvedė Jussis Joensuu (33:27), tačiau jau po 21 sekundės Kyle'as Palmieris (33:48) išlygino rezultatą - 1:1.

Trečiąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo amerikiečiai ir po Bobby Ryano (41:39) tikslaus smūgio jie priekyje - 2:1. Suomiams išlyginamojo įvarčio laukti reikėjo beveik dvylika minučių, kai pasižymėjo Mikko Koivu (53:02), o, likus iki trečiojo kėlinio pabaigos vos 9 sekundėms, pergalingą įvartį įmušė tas pats Jussis Joensuu (59:51).

Šeštadienį pusfinalyje Suomijos komanda susitiks su Rusijos ekipa, kuri ketvirtfinalyje 5:2 (2:1, 0:1, 3:0) nugalėjo norvegus.

Pirmieji vietą pusfinalyje ketvirtadienį užsitikrino didžiausią turnyro staigmeną kol kas pateikę Slovakijos ledo ritulininkai, 4:3 (2:1, 0:2, 2:0) įveikę Kanados rinktinę.

Slovakų varžovė pusfinalyje paaiškės po Švedijos ir Čekijos ketvirtfinalio susitikimo.