Čekai palaužė Latvijos ledo ritulininkus tik po pratęsimo

Latvijos ledo ritulio komanda garbingai pasipriešino žvaigždžių kupinai Čekijos rinktinei, tačiau galiausiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 2:3. Už olimpiados ketvirtfinalio borto taip pat liko Baltarusijos, Norvegijos ir Vokietijos komandos.

Antradienį Vankuverio olimpiniame ledo ritulio turnyre dalyvaujančios komandos žaidė papildomus atrankos mačus, kurių nugalėtojai pateko į ketvirtfinalį.

Latvijos rinktinę iš olimpinių žaidynių namo išsiuntė Čekijos ekipos puolėjo Davido Krejcio įvartis pratęsimo metu.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis 2:2 (0:2, 0:0, 2:0).

Čekijos ekipa pirmavo po Tomašo Fleischmanno ir Tomašo Rolineko įvarčių pirmajame kėlinyje. Rungtynėms artėjant į pabaigą latviai per 4 min. sugebėjo du kartus nuginkluoti Čekijos vartų sargą Tomašą Vokouną: pasižymėjo Martinas Cipulis ir Mikelis Redlihas.

Vis dėlto pratęsimo metu čekams pavyko išvengti sensacingos nesėkmės, o Latvijos komandai Vankuveryje nepavyko iškovoti nei vienos pergalės.

Dar atkakliau varžovams priešinosi Baltarusijos komanda, nusileidusi šveicarams po bulitų serijos rezultatu 2:3.

Pagrindinis rungtynių laikas ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis 2:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0), o pergalę šveicarams lėmė puolėjo Romano Lemmo realizuotas baudinys.

Nugalėtojams įvarčius pelnė Julienas Sprungeris ir Hnatas Domenichelli'is, o baltarusių gretose pasižymėjo Aleksejus Koltsovas ir Konstantinas Zacharovas.

Kitame papildomame mače Slovakija turėjo nemažai vargo su Norvegijos komanda, kurią įveikė 4:3 (3:1, 0:2, 1:0).

Slovakijos ekipoje rezultatyvūs buvo Michalas Handzusas, Marianas Gaborikas, Miroslavas Satanas ir Richardas Zednikas.

Norvegams įvarčius pelnė Matsas Aasenas Zuccarello, Tore Vikingstadas ir Andersas Bastiansenas.

Vieninteliai nesunkią pergalę šventė Kanados ledo ritulininkai, sutriuškinę vokiečius 8:2 (1:0, 3:1, 4:1).

Olimpiados šeimininkų gretose dusyk pasižymėjo Jarome'as Iginla, Joe Thorntonas, Shea Weberis, Sidney'is Crosby'is, Mike'as Richardsas, Scottas Niedermayeris ir Rickas Nashas pelnė po vieną įvartį.

Vokiečiams pavyko atsakyti tik Marcelio Goco ir Manuelio Klinge'o taikliais smūgiais.

Trečiadienį olimpinio turnyro ketvirtfinalyje susikaus JAV ir Šveicarija, Suomija ir Čekija, Švedija ir Slovakija, o centrine dvikova turėtų tapti Rusijos ir Kanados mačas.

Šiame straipsnyje: Vankuverisledo ritulys