Tragiškas gaisras Tunelio gatvėje: žuvusių mažylių mama kaltinama dviem nusikaltimais

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl pernykščio pavasario tragedijos Tunelio gatvėje, kai per gaisrą žuvo du mažamečiai. Jų mama Vida B. bus teisiama dėl neatsargaus gyvybės atėmimo, nors kaip viena iš galimų versijų tirtas ir toks pats tyčinis nusikaltimas.

Vidurdienio tragedija

Kaip jau rašyta, apie šį gaisrą Bendrajam pagalbos centrui buvo pranešta pernykštės kovo 26-osios popietę – 13.41 val.

Ugniagesiai gelbėtojai, išlaužę degančio iš dalies aptinkuoto medinuko, kurio visi langai buvo su grotomis, duris, dūmuose skendinčiame jo viduje rado du mažylius. Be gyvybės ženklų aptikti mažamečiai rasti lovose.

Dvejų metų mergaitė buvo išnešta pirma. Jos penkerių metų brolis – už dviejų minučių.

Mažamečius dar bandė gaivinti gausios greitosios pagalbos medikų pajėgos. Tačiau visos šių pastangos buvo bergždžios.

Ekspertai nustatė, kad vaikai mirė apsinuodiję smalkėmis.

Žuvusiųjų mama teigė palikusi mažamečius vienus namuose trumpam. Reikėjo pasiimti iš banko už juos iš valstybės gautą paramą. Į jo skyrių, esantį prie „Girstučio“, nuvyko maršrutiniu mikroautobusu. Tokiu pačiu būdu iš ten ir grįžo.

Be to, paliko vaikus miegančius. Nors sūnų ugniagesiai gelbėtojai rado ne toje lovoje, kurioje ji šį paliko.

Apie grėsmę buvo perspėta

Tačiau į klausimą, kodėl nepaliko mažamečių greta gyvenančiai savo mamai, pas kurią su jais tądien pietavo, o užrakino, nepranešdama, kad išvyksta ir nepalikusi rakto, žuvusiųjų mama neatsakė.

Apie gaisrą pranešė pravažiuojančio automobilio vairuotojas.  

Atskubėję ugniagesiai gelbėtojai sutramdė liepsnas greitai. Tačiau spėjo išdegti apie 12 kv. m kambarys ir panašaus dydžio prieškambaris.

Preliminariais ugniagesių gelbėtojų duomenimis, nelaimę prišaukė krosnių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimai.

Po tragedijos paaiškėjo, kad prieš porą metų, vykdant prevencinę akciją, ugniagesiai gelbėtojai jau buvo konstatavę netinkamą šio namuko šildymo įrenginių priežiūrą. Ir tada jų pastabos esą buvo sutiktos geranoriškai. Tačiau išspręsti problemą trukdė sunki šeimos finansinė būklė.

Iškalbinga ir praeitis

Paaiškėjo, kad tais pačiais 2016-aisiais administracine tvarka už tėvų valdžios nepanaudojimą arba panaudojimą priešingai vaiko interesams buvo bausta ir žuvusių mažylių mama, rasta tada, kaip ir jos sugyventinis, neblaivi.

Tai buvo jai dar gyvenant Pagėgiuose, iš kurių persikėlė į Kauną likus porai metų iki tragedijos – 2016-ųjų balandį. Tada Vidai B. buvo nustatytas 3,52 prom. girtumas. O po šio įvykio, neapsikentęs tokio jos gyvenimo būdo, į vaikų globos namus pats pasiprašė vyriausiasis Vidos B. sūnus, tebegyvenantis ten iki šiol.

Anot vietinių vaiko teisių apsaugos specialistų, per tuos kelerius metus, kai vyresnėlis ten gyvena, motina nė karto jo neaplankė ir nerodė jokių pastangų susigrąžinti. Kaip ir nepripažino priklausomybės nuo alkoholio. Esą vartoja šį dėl sveikatos.

Nustatytas 0,09 promilių girtumas Vidai B. ir po mažiausiųjų vaikų žūties. Iš viso ji pagimdė šių keturis, tačiau tik pastaruosius augino pati.

Skandalingosios bylos šešėlis

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusios prokurorės Renatos Oželienės, mažylių mama po tragedijos sulaikyta dėl to, kad jos pateikta versija dėl nelaimės aplinkybių kėlė abejonių. O visa įvykio situacija ir atskiros jo detalės turėjo labai daug panašumų su Jonaičių šeimos tragedija, po kurios už dviejų savo vaikų nužudymą šių motina tapo pirmąja Lietuvoje moterimi, kuriai buvo skirta laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė.

Tačiau, pareiškus įtarimą dėl neatsargaus dviejų žmonių gyvybės atėmimo, Vida B. poros dienų buvo paleista, nesikreipiant į teismą dėl jos suėmimo.  

Anot R.Oželienės, per tas dvi paras buvo atlikti visi veiksmai, užkertant kelią tolimesnėms įtariamosios interpretacijoms bei gynybinėms versijoms parengti.

Vėliau Vidai B. pareikštas dar vienas įtarimas – dėl piktnaudžiavimo motinos teisėmis ar pareigomis, paliekant ilgą laiką vaikus be priežiūros ar panašiai žiauriai su jais elgiantis.

Ir nukentėjusieji du

Tiriant visas įmanomas mažylių žūties bei įvykio aplinkybių versijas, buvo atlikta net aštuoniolika įvairių ekspertinių tyrimų.

Kaip viena iš versijų tirtas ir tyčinis vaikų gyvybės atėmimas.

Tačiau, perduodant bylą teismui, Vidai B. pareikštas kaltinimas tik dėl dviejų jau minėtų nusikaltimų – neatsargaus vaikų gyvybės atėmimo bei piktnaudžiavimo motinos teisėmis ir pareigomis.

Susipažinusi su byla, ji pareiškė, kad savo kaltę pripažįsta pilnai. Tačiau ir vėl kartojo, kad nepripažįsta, jog paliko vaikus per ilgai – esą tik 15-20 minučių. Nors nustatyta, kad jos nelaimės metu nebuvo namuose gerokai ilgiau. Ir per ilgai, dėl ko žuvo vaikai. 

Nukentėjusiaisiais šioje byloje pripažinti du asmenys: atskirai gyvenęs, tačiau padėjęs materialiai žuvusiųjų tėvas ir jau minėtas vyresnysis jų brolis, kuris dar yra nepilnametis. Pastarąjį teisme atstovaus valstybės skirta advokatė.

Kol kas jokių ieškinių nukentėjusieji kaltinamajai dėl mažylių žūties nepareiškė. Tačiau dar gali tai padaryti, prieš atverčiant bylą teisme. O ji turėtų būti nagrinėjama neviešai.

Už neatsargų vaikų gyvybės atėmimą 38-erių Vidai B. gresia įkalinimas iki šešerių metų. Už tai numatyta tik reali laisvės atėmimo bausmė. Už piktnaudžiavimą motinos teisėmis ar pareigomis – bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu

Nu portretas
Bet parasyta ir neteisybe taip jau nugrazinta kad geriau skambetu

Kaunas

Kaunas portretas
Dehrades prigimdo ubagų, tai vienos nelaimes aplinkui.

Anonimas

Anonimas portretas
istikruju, tai vaikuciu gaila, dabar gali visko prikurti, vaikuciu nebeatgaivinsi
VISI KOMENTARAI 16
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių